Рішення від 31.08.2020 по справі 480/4130/20

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2020 р. Справа № 480/4130/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М.,

за участю секретаря судового засідання - Токар Ю.ВА.,

позивача - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач) , в якій просить:

- зобов'язати відповідача зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 періоди роботи з 14 березня 1994 року по 05 серпня 2013 року на відповідних керівних посадах державної податкової інспекції у Білопільському районі Сумської області, що дає право на отримання пенсії державного службовця.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач протиправно відмовив йому в зарахуванні до стажу державної служби вищевказаний період його роботи на відповідній посаді у податковій службі. Позивач зазначає, що вказаний період роботи у повній мірі підтверджується його трудовою книжкою та відповідною довідкою ДПС в Сумській області про стаж роботи в податкових органах.

Ухвалою суду від 10.07.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Призначено судове засідання з викликом сторін у справі на 31 серпня 2020 року.

Позивач в судовому засіданні повністю підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Матеріалами справи підтверджується, що в період з 14.03.2014 року по 05.08.2013р. позивач працював на різних посадах Державної податкової служби України.

Так, Наказом від 14.03.2014р. позивача було прийнято на посаду начальника відділу податкових розслідувань ДПІ по Білопільському району. В подальшому переведено на посаду заступника голови - начальника відділу справляння податків з фізичних осіб ДПА в Білопільському районі. З 05.01.2005р. позивача призначено на посаду заступника начальника інспекції - начальника Білопільського відділення Сумської МДПІ в Сумській області. З 23.03.2012р. по 05.08.2013р. (день звільнення) позивач обіймав посаду заступника начальника державної інспекції - начальника Білопільського відділення Сумської МДПІ Сумської області ДПС.

Дані обставини підтверджуються даними трудової книжки , а також довідкою ГУ ДПС у Сумській області (а.с.9-10).

Вищезазначені докази свідчать і про присвоєння позивачу персонального звання інспектора податкової служби І рангу і про прийняття позивачем присяги державного службовця.

Після звільнення позивач подав заяву про вихід на пенсію на загальних умовах.

З вказаної дати позивач перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В січні 2020 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з проханням щодо можливості переходу з пенсії на загальних підставах на пенсію державного службовця.

Листом без номера і дати позивачу було запропоновано для вирішення питання щодо переводу на пенсію державного службовця надати відповідний перелік документів.

04.02.2020р. позивачем була подана заява про переведення на пенсію державного службовця відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу".

Однак, листом ГУ ПФУ в Сумській області від 24.06.2020р. позивачу було відмовлено в призначенні пенсії державного службовця. Відмова вмотивована тим, що стаж роботи в період з 14.03.1994р. по 05.08.2013р. не зараховується до стажу роботи на посадах віднесених до категорії посад державної служби, оскільки на день набрання чинності Закону України від 10.12.2015р. №889-УІІІ "Про державну службу" позивач не займав посаду на державній службі та відсутністю необхідного стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України від 16 грудня 1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України. При цьому, відповідач вказує на те, що відповідно до даних трудової книжки позивача стаж державної служби складає 3 роки 1 місяць 25 днів.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 344.1. статті 344 Податкового кодексу України пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

При цьому, період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

На виконання постанови Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року "Про введення в дію Закону України "Про державну службу" Кабінетом Міністрів України видано постанову від 03 травня 1994 року, якою затверджено Порядок обчислення державної служби.

Вказаним порядком визначено посади й органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби, у т.ч. посада спеціаліста державної податкової служби.

Вказаним Порядком визначено посади й органи, час роботи яких зараховується до стажу державної служби, у тому числі і посади керівних працівників і спеціалістів органів державної податкової служби, у тому числі і посади керівних працівників і спеціалістів органів державної податкової служби. Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до статті 46 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889 "Про державну службу" та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №229.

Крім того, пунктом 8 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" в редакції від 01.01.2019 № 889-VII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом України "Про державну службу" обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Стаж державної служби до набрання чинності Законом України "Про державну службу" обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283, додатку до нього та інших нормативно-правових актів.

Згідно із пунктом 2 Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівників і спеціалістів, зокрема в апараті органів державної податкової та контрольно-ревізійної служби.

Згідно записів у трудовій книжці ОСОБА_1 працював з 14 березня 1994 року по 5 серпня 2013 року в органах державної податкової служби на різних посадах.

У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає, що період роботи позивача з 14 березня 1994 року по 5 серпня 2013 року, підлягає зарахуванню до стажу державної служби.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул.Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), що дає право на отримання пенсії державного службовця період роботи в органах державної податкової служби з 14 березня 1994р. по 05 серпня 2013р.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення підписано 07.09.2020р.

Суддя О.М. Кунець