Ухвала від 17.09.2020 по справі 21/112б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

17 вересня 2020 року м.Харків Справа № 21/112б

Господарський суд Луганської області у складі судді М.Ю. Ковалінас, секретар судового засідання В.В. Гулевич, розглянувши матеріали справи

за заявою кредитора - Головного управління Державної фіскальної служби України

в Луганській області, м. Лисичанськ Луганської області

до боржника - Державного підприємства “Ремонтно - будівельне управління”,

м. Лисичанськ Луганської області

Про банкрутство

У засіданні брали участь:

від кредиторів - не прибули;

ліквідатор банкрута Сердюк О.О., посвідчення від 08.12.2013 №57, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю від 08.12.2013 №57;

від учасника - Матеко С.В., на підставі наказу від 27.12.2019 №314/К (Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, ліквідаційна процедура; клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”; заява Міністерства енергетики України від 11.09.2020 №26/1.1-17.2.-20184 про заміну учасника у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, в порядку ст. 52 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, додатково надані та вислухавши присутніх, суд

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду Луганської області від 22.07.2008 у справі №21/112б боржника - Державне підприємство “Ремонтно - будівельне управління”, ідентифікаційний код 00181183, вул. Гарібальді, 1, м. Лисичанськ Луганської області, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бохана О.С. (ліцензія АА №779294 від 18.10.2004), на якого покладено обов'язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури, встановлені Законом.

Розпорядженням Вищого господарського суду України від 02.04.2015 № 18-р відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції”, Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 “Про внесення змін до мережі господарських судів України” та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 № 8-5754/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Луганської області, керуючись ст. 34 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” відновлено роботу Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 07.05.2015 передано за територіальною підсудністю до Господарського суду Луганської області матеріали справи №21/112б.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 25.05.2015 прийнято до провадження матеріали справи №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, та призначено її до розгляду у засіданні суду, з викликом представників сторін та учасників.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 26.08.2015 відновлено справу №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, в частині ухвал та постанови Господарського суду Луганської області згідно переліку.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 12.07.2017 судом припинено повноваження ліквідатора Борисовича Є.І. та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Сердюка О.О. (свідоцтво від 08.02.2013 №57).

З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ).

Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність:Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанова Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441). Закон України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 28, ст. 940; 2015 р., № 43, ст. 386) втрачає чинність через один рік з дня введення в дію цього Кодексу.

Відповідно до п.4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

На даний час ліквідаційна процедура у справі №21/112б не закінчена.

До Господарського суду Луганської області надійшло клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, при цьому, до клопотання не додано було доказів направлення цього клопотання на адресу комітету кредиторів у справі №21/112б, ліквідатора банкрута Сердюка О.О., а також на адресу органу уповноваженого управляти державним майном у статутному капіталі ДП “Ремонтно - будівельне управління”, у зв'язку з чим клопотання було призначено до розгляду та зобов'язано заявника надати до суду докази направлення його клопотання на адресу ліквідатора банкрута Сердюка О.О., комітету кредиторів та Міністерству енергетики та захисту довкілля України (ухвала від 14.05.2020).

На виконання вимог ухвали Господарського суду Луганської області від 14.05.2020 Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції за супровідним листом від 11.06.2020 №15986/34726/13/20/07.2 до суду надано докази направлення його клопотання від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 на адресу ліквідатора банкрута Сердюка О.О., комітету кредиторів та Міністерству енергетики та захисту довкілля України.

На адресу суду від Міністерства енергетики України надійшла заява від 11.09.2020 №26/1.1-17.2.-20184 про заміну учасника у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, в порядку ст. 52 ГПК України, на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 425 “Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 425 “Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади” прийнято рішення про перейменування Міністерства енергетики та захисту довкілля України на Міністерство енергетики України.

Наявних у справі матеріалів, достатньо для прийняття рішення по суті заяви Міністерства енергетики України від 11.09.2020 №26/1.1-17.2.-20184.

Відповідно до ст. 43 КУзПБ та ст. 52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З огляду на зазначене та відповідно до приписів ст. 43 КУзПБ та ст.52 ГПК України, суд задовольняє заяву Міністерства енергетики України від 11.09.2020 №26/1.1-17.2.-20184, заміняє учасника у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, на його правонаступника - Міністерство енергетики України (код ЄДРПОУ 37552996, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м.Київ).

У дане судове засідання ліквідатор банкрута Сердюк О.О. надав до суду поточні звіти від 30.07.2020 №02-01.03/65 та від 31.08.2020 №02-01.03/66, з яких вбачається, що з метою встановлення майнового та фінансового стану банкрута ліквідатором було направлено запити до уповноважених установ та державних органів, згідно отриманих відповідей у банкрута майнових активів не виявлено, ліквідаційну процедуру ще не закінчено.

Дослідивши матеріали справи та додатково надані, заслухавши представників учасників, суд дійшов висновків про таке.

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, учасник провадження у справі (державний орган з питань банкрутства), звернулось до суду з клопотанням від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, яке обґрунтовано наступним.

Заявник зазначає, що провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління” порушено ухвалою Господарського суду Луганської області від 19.10.2005.

Постановою Господарського суду Луганської області від 22.07.2008 боржника - ДП “Ремонтно - будівельне управління”, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Бохана О.С.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 12.07.2017 у справі №21/112б призначено новим ліквідатором ДП “Ремонтно - будівельне управління”, - арбітражного керуючого Сердюка О.О. (свідоцтво від 08.02.2013 №57).

Ліквідаційна процедура у справі триває більше 10 років.

Посилаючись на норми Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” від 02.10.2019 №145-ІХ (далі за текстом - Закон №145-ІХ), який набрав чинності 20.10.2019 (пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень) щодо незастосування судової процедури санації та судової процедури ліквідації до боржників - держаних підприємств або акціонерних товариств у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%, а також на приписи Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема ст.58 КУзПБ, згідно якої строк ліквідаційної процедури не може перевищувати 12 місяців, п.9 ч. 1 ст.90 КУзПБ згідно якого господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство в інших випадках, передбачених законом, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, просить суд закрити провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”.

Орган уповноважений управляти державним майном боржника - Міністерство енергетики України, у запереченнях від 11.09.2020 №26/1.1-17.2-20138 щодо клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, просить суд про відмову у задоволенні згаданого клопотання та зазначає про таке.

Постановою Господарського суду Луганської області від 22.07.2008 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора. Тому, керуючись частиною другою статті 90 КУзПБ провадження у справі № 21/1126 про банкрутство Державного підприємства «Ремонтно-будівельне управління» не може бути закрито у випадку передбаченому пунктом 9 частини першої цієї статті.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 145-ІХ установлено, «що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом».

Судову процедуру ліквідації щодо Державного підприємства «Ремонтно-будівельне управління» застосовано у 2008 році, яка наразі триває, отже, норми п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 145-ІХ не є підставою для закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП «Ремонтно-будівельне управління».

Відповідно до ст. 19 Конституції України, ст. 169 ГПК України та ст 90 Кодексу України з процедур банкрутства Міністерство енергетики України просить суд відмовити в задоволенні клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про закриття провадження у справі №21/1126 про банкрутство.

Від ліквідатора банкрута Сердюка О.О. на адресу суду надійшли письмові пояснення від 03.07.2020 №02-01.03/64 щодо клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 № 8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б, згідно яких ліквідатор банкрута вважає заявлене клопотання необґрунтованим, незаконним та таким, що не підлягає задоволенню, в обґрунтування своєї позиції ліквідатор посилається на приписи ст. 231 ГПК України, ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та постанову Верховного Суду від 10.06.2020 у справі №910/12809/16.

Провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління” порушено згідно ухвали Господарського суду Луганської області від 19.10.2005 за положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 30.06.1999 №784-XIV (далі - Закон).

Постановою Господарського суду Луганської області від 22.07.2008 у справі №21/112б боржника - Державне підприємство “Ремонтно - будівельне управління”, ідентифікаційний код 00181183, вул. Гарібальді, 1, м. Лисичанськ Луганської області, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бохана О.С. (ліцензія АА №779294 від 18.10.2004), на якого покладено обов'язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури, встановлені Законом.

ДП “Ремонтно - будівельне управління” на 100% є державним. Органом, уповноваженим управляти державним майном є Міністерство енергетики України.

На цей час ліквідаційну процедуру у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління” не завершено.

Відповідно до ч.1 ст.3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Кодексу України з процедур банкрутства, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи ч.3 ст.3 ГПК України.

Європейський суд з прав людини зазначає, що сторони судового провадження повинні мати право очікувати застосування до їхньої справи чинних норм процесуального законодавства (рішення ЄСПЛ у справі "Дія 97 проти України" від 21.10.2010).

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 №2597-VІІ.

Згідно з преамбулою Кодексу України з процедур банкрутства цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Згідно ч. 1 ст. 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратив чинність Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно з ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень цього Кодексу з дня його введення в дію подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Суд нагадує про загальновизнаний принцип негайного впливу процесуальних змін на позови, що розглядаються (рішення ЄСПЛ у справі "Brualla Gomez de La Torre v. Spain" від 19.12.1997).

02.10.2019 прийнято Закон України “Про визнання таким, що втратив чинність Закон України “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” №145-ІХ, цей закон набрав законної сили з 20.10.2019.

Пунктом 2 Розділу III “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність Закон України “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” від 02.10.2019 №145-ІХ встановлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом. Під час процедури санації нерухоме майно таких підприємств може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації, погодженим з органом (суб'єктом), уповноваженим управляти державним майном.

Враховуючи дату набрання законної сили цим законом, то відповідна процедура ліквідації не застосовується до 20.10.2022.

Відповідно до ст. 61 КУзПБ, ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством та формує ліквідаційну масу з усіх видів майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлених в ході ліквідаційної процедури.

Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень, порушених кредиторами боржника та повідомлення зазначених кредиторів про перебування боржника в ліквідаційній процедурі та права кредиторів подати свої грошові вимоги, здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута, що включене до складу ліквідаційної маси.

Згідно ст. 65 КУзПБ після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Виходячи з вимог Кодексу, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи (вчинення належних дій по виявленню активів та пасивів боржника, зокрема, виявлення ліквідатором кредиторів та дотримання їх процесуальних прав під час розгляду їх грошових вимог, доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, доведення неможливості задоволення визнаних ліквідатором вимог кредиторів за наслідками ліквідації боржника), висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Підстави для закриття провадження у справах встановлені ст.231 ГПК України та ст.90 КУзПБ.

Так, відповідно до ч.1 ст. 231 ГПК України Господарський суд закриває провадження у справі, якщо:

- спір не підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства;

- відсутній предмет спору;

- суд встановить обставини, які є підставою для відмови у відкритті провадження у справі відповідно до пунктів 2, 4, 5 частини першої статті 175 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною другою статті 175 цього Кодексу;

- позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;

- після відкриття провадження у справі між сторонами укладено угоду про передачу спору на вирішення до міжнародного комерційного арбітражу або третейського суду, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана;

- настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;

- сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо:

- боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того самого боржника;

- відновлено платоспроможність боржника або погашені всі вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів;

- затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом;

- до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог;

- справа не підлягає розгляду в господарських судах України;

- господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника;

- в інших випадках, передбачених законом.

Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала (ч. 3 ст.90 КУзПБ).

Варто зазначити, що законодавець розмежовує можливість закриття провадження у справі про банкрутство, з тих чи інших підстав, стадіями процедури банкрутства.

Так, згідно з ч.2 ст. 90 КУзПБ провадження у справі про банкрутство може бути закрито у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 5 і 7 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (до та після визнання боржника банкрутом), у випадках, передбачених пунктами 3, 4, 8 і 9 частини першої цієї статті, - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 6 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом.

Таким чином, виходячи з наведених положень законодавства про банкрутство та беручи до уваги, що справа №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління” перебуває на стадії ліквідаційної процедури, закриття провадження у даній справі може здійснюватися лише на підставі пункту 5 частини першої статті 90 КУзПБ (аналогічну правову позицію викладено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 10.06.2020 у справі №910/12809/16).

У даному випадку боржник - Державне підприємство “Ремонтно-будівельне управління” (код ЄДРПОУ 00181183) на 100% є державним. Органом, уповноваженим управляти державним майном є Міністерство енергетики та вугільної промисловості (на цей час Міністерство енергетики України).

Норми Господарського процесуального кодексу України та Кодексу України з процедур банкрутства не передбачають такої підстави для закриття провадження у справі банкрутство, як не застосування ліквідаційної процедури у справах про банкрутство державних підприємств або акціонерних товариств із державною часткою у статутному капіталі, що перевищує 50%.

Проаналізувавши норму пункту 2 Розділу III “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про визнання таким, що втратив чинність Закон України “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” №145-ІХ, суд вважає, що дана норма передбачає не застосування ліквідаційної процедури у справах про банкрутство державних підприємств або акціонерних товариств із державною часткою у статутному капіталі, що перевищує 50%, якщо така ліквідаційна процедура не була застосована раніше.

Тобто, дана норма забороняє переходити у справах про банкрутство державних підприємств або акціонерних товариств із державною часткою у статутному капіталі, що перевищує 50%, від процедури розпорядження майна чи санації до ліквідаційної процедури протягом трьох років з дня набрання чинності такою нормою.

Однак жодних вказівок на необхідність припинення уже існуючої ліквідаційної процедури чи процедури санації, яка була розпочата до 20.10.2019, Закон України “Про визнання таким, що втратив чинність Закон України “Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” від 02.10.2019 №145-ІХ, не містить.

Отже, висновки заявника про необхідність закриття провадження у справі №21/112б є передчасними, оскільки ліквідаційну процедуру у справі №21/112б було розпочато ще 22.07.2008, тобто майже за 11 років до набрання законної сили Законом №145-ІХ, а норми даного Закону не встановлюють можливості припинення уже застосованої ліквідаційної процедури та закриття з цих підстав провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ч.1ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Відповідно до ч.1ст.79 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Згідно ч.1 ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному, об'єктивному та безпосередньому дослідження наявних у справі доказів.

За таких обставин, суд відмовляє у задоволенні клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 №8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, розгляд справи призначає у іншому судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 58-67, 68-89, п.п. 1, 2, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 52, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Замінити у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, учасника Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, на його правонаступника - Міністерство енергетики України (код ЄДРПОУ 37552996, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м.Київ).

2.У задоволенні клопотання Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 31.03.2020 №8384/07.2-16/20 про закриття провадження у справі №21/112б про банкрутство ДП “Ремонтно - будівельне управління”, - відмовити.

3.Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 19.11.2020, на 11 годин 20 хвилин, яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, 5, каб. №204.

4.Ліквідатору банкрута Сердюку О.О. - в строк до 18.11.2020 надати до суду поточний звіт з доказами направлення його кредиторам, у т.ч. надати відомості щодо вжиття заходів щодо припинення права користування земельними ділянками банкрута ДП “Ремонтно - будівельне управління”.

5.Дану ухвалу надіслати: банкруту; ліквідатору Сердюку О.О.; кредиторам у справі; Міністерству енергетики України; Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції.

Інформація про час і місце судового засідання додатково розміщена на сторінці суду (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/).

Дана ухвала вступає в законну силу з моменту її прийняття 17.09.2020, її може бути оскаржено в порядку, встановленому ст.ст. 255-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей встановлених ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 22.09.2020.

Суддя М.Ю. Ковалінас

Надр. 10 прим.:

1 - до справи;

2 - ГУ ДПС у Луганській області (93400, м.Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Енергетиків, б.72);

3 - ліквідатору Сердюку О.О. (вул.Лермонтова, буд.57, м.Куп'янськ, Харківська область, 63701);

4- УПФУ в м. Лисичанську Луганської області (93113, м.Лисичанськ Луганської області, вул. ім. В. Сосюри, 347);

5 - Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Луганській області в особі Лисичанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (м.Лисичанськ Луганської області, вул.ім.В.Сосюри, 347, 93113);

6 - Лисичанському міському центру зайнятості (93100, вул.ім.В.Сосюри, 273, м.Лисичанськ Луганської області);

7 - Міністерству енергетики та захисту довкілля України, (01601, Київ, вул.Хрещатик, 30);

8 - прокуратурі Луганської області (вул.Б.Ліщини, б.27, м.Сєвєродонецьк Луганської області, 93404);

9 - банкруту ДП “Ремонтно - будівельне управління” (м.Лисичанськ Луганської області, вул.Гарібальді, б.1, 93100);

10 - Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м.Харків) ( вул. Ярослава Мудрого, 16, м.Харків)

Вих.

9