Постанова від 16.09.2020 по справі 520/106/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 р.Справа № 520/106/20

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Рєзнікової С.С.,

Суддів: Бегунца А.О. , Мельнікової Л.В. ,

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 25.05.2020 року, головуючий суддя І інстанції: Волошин Д.А., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 02.06.20 року по справі № 520/106/20

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК"

до Головного управління ДПС у Харківській області

про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, в якому просив суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області №00000010514 від 13.09.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та за штрафними санкціями на загальну суму 1160390,41 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що оскаржуване рішення є незаконним та таким, що не відповідає вимогам діючого законодавства, отже підлягає скасуванню.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 25.05.2020 позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області №00000010514 від 13.09.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та за штрафними санкціями на загальну суму 1160390,41 грн. (один мільйон сто шістдесят тисяч триста дев'яносто гривень 41 копійка).

Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області суму сплаченого судового збору у розмірі 17405,87 грн. (сімнадцять тисяч чотириста п'ять гривень 87 копійок).

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, згідно з якою апелянт просить суд скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права.

Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому він просить суд апеляційної інстанції залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги рішення суду першої інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що ТОВ «Східний альянс УК» згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, є власником нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, розташованого за адресою: Харківська область, Красноградський район, сел. Балки, вул. Молодіжна, будинок 3, а саме: реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 339533963233, дата державної реєстрації 22.03.2017 - комплекс загальною площею 35588,2 кв.м., до складу якого входить контора з прохідною (А-1) площею 296,7 кв.м.; зерносклад літ. «М-1» площею 3680,7 кв.м., зерносклад № 1 літ. «М-4» площею 49,0 кв.м.; склад літ. «Д» площею 4276,7 кв.м., башта літ. «Д-4» площею 48,8 кв.м.; башта, склад №3 з баштою літ. «Р, Р-4» 4291,1 кв.м.; майстерня літ. «Г» площею 771,5 кв.м.; елеватор № 1 літ. «К-3» площею 1863,7 кв.м.; елеватор літ. «Е» площею 2070,4 кв.м.; елеватор №1 літ. «И» площею 555,1 кв.м.; нежитлова будівля літ. «Х-3» площею 2091,5 кв.м.; нежитлова будівля літ. «Ф-6» площею 645,6 кв.м.; вагова літ. «Б» площею 166,6 кв.м.; насосна літ. «Я» площею 115,2 кв.м.; візірна лабораторія «В» площею 19,2 кв.м.; нежитлова будівля літ. «Ц» площею 4268,7 кв.м., нежитлова будівля літ. «Ц-4» площею 51,0 кв.м., нежитлова будівля літ. «З» площею 22,1 кв.м.; нежитлова будівля, ГУАР літ. «Ш» площею 63,2 кв.м.; пильна камера літ. «С» площею 22,8 кв.м.; зерносушарка-ВТІ-15 літ. «Т-4» площею 220,1 кв.м.; матеріальний склад літ. «Г-2» площею 204,0 кв.м.; зерносушарка-ВТІ-15 літ. «П-2» площею 220,1 кв.м.; нежитлова будівля, топочна літ. «Ж» площею 37,2 кв.м.; нежитлова будівля, гараж для мотовозу літ. «Д-2» площею 58,3 кв.м.; елеватор № 2 літ. «П-3» площею 2104,3 кв.м., нежитлова будівля літ. «Н» площею 2164,5 кв.м.; нежитлова будівля літ. «О» площею 660,4 кв.м.; нежитлова будівля, літ. «К-2» площею 37,2 кв.м.; нежитлова будівля, (одноповерхова будівля) літ. «Ж-2» площею 37,4 кв.м.; нежитлова будівля, літ. «З-2» площею 29,1 кв.м.; нежитлова будівля, склад №4 літ. «Л» площею 4433,50 кв.м.; нежитлова будівля, башта до складу №4 літ. «Л-4» площею 46,8 кв.м.

Фахівцями контролюючого органу на підставі направлень від 22.07.2019 №6866, №6867 та наказу від 19.07.2019 №5098 проведено позапланову документальну виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період з 01.01.2017 по 30.06.2019.

За результатами проведеної перевірки складено акт №2679/20-40-14-14-09/33050967 від 05.08.2019 у висновках якого визначено наступні порушення з боку позивача: п.п.266.2.1 п.266.2, п.266.3.3 п.266.3, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України, а саме: допущено заниження податку на майно, відмінне від земельної ділянки, на загальну суму 928312,33 грн., в тому числі за 2017 рік - 233922,93 грн., за 2018 рік - 325764,70 грн., за січень-червень 2019 року - 368624,70 грн.

Не погоджуючись із висновками акту перевірки позивач надав до Головного управління ДФС у Харківській області заперечення, проте висновки акту перевірки залишені без змін.

На підставі зазначених висновків контролюючим органом прийнято податкове повідомлення - рішення №00000010514 від 13.09.2019, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки всього у розмірі 1160390,41 грн., в т.ч. за податковими зобов'язаннями в сумі 928312,33 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 232078,08 грн.

Позивач скористався правом на адміністративне оскарження рішення контролюючого органу, проте рішенням ДПС України від 25.11.2019 №10659/6/99-00-08-05-05 скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" залишена без задоволення, а податкове повідомлення - рішення №00000010514 від 13.09.2019 - без змін.

Позивач, не погодившись з податковим повідомленням-рішенням №00000010514 від 13.09.2019 звернувся до суду з даним позовом.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з їх обґрунтованості.

Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції та надаючи правову оцінку спірним правовідносинам зазначає наступне.

Так, підставою для встановлення вказаних висновків та прийняття спірного податкового повідомлення-рішення слугував висновок контролюючого органу, що позивач не є сільськогосподарським товаровиробником та не використовує нежитлові будівлі у сільськогосподарській діяльності.

При цьому, при обчисленні суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначеному в оскаржуваному податковому повідомленні - рішенні №00000010514 від 13.09.2019, контролюючим органом застосовано рішення Красноградської міської ради LXXII сесії VI скликання від 24.06.2015 №2557-VI «Про внесення змін до рішення №2360-VI «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», рішення Красноградської міської ради VI сесії VІI скликання №106-VІI від 25.01.2016 «Про внесення змін до Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», рішення Красноградської міської ради XIV позачергової сесії VІI скликання №441-VІI від 24.06.2016 «Про встановлення місцевих податків і зборів, ставок земельного та акцизного податків на території міста Краснограда на 2017 рік», рішення Красноградської міської ради ХХVІ сесії VІI скликання №770-VІI від 27.01.2017 «Про внесення змін до рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів, ставок земельного та акцизного податків на території міста Краснограда на 2017 рік», рішення Красноградської міської ради ХХVІІ сесії VІI скликання №840-VІI від 16.02.2017 «Про внесення змін до Положення «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», рішення Красноградської міської ради ХХХІV сесії VІI скликання №1018-VІI від 21.06.2017 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік», рішення Красноградської міської ради L сесії VІI скликання №1658- VІI скликання від 21.06.2018 р. (т.2 а.с.121-134).

Відповідно до ст. 265 Податкового кодексу України, податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку та плати за землю.

Згідно п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно з пп. 266.3.1, пп. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України, базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Відповідно до пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України, сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об'єктом оподаткування.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України, ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Відповідно до пп. 266.9.1 п. 266.9 ст. 266 Податкового кодексу України, податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Відповідно до вимог п.п. 266.7.2. п. 266.7. ст. 266 ПК України, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Згідно ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільські, селищні та міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування відповідно до Податкового кодексу України встановлюють місцеві податки і збори. Місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених Податковим кодексом України.

Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях відповідної місцевої ради вирішуються питання встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України.

Тобто, сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Отже, ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування таких об'єктів нерухомості.

Як вже вище зазначалось, згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно - об'єкт нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки (комплекс загальною площею 35588,2 кв.м.), власником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК", розташований за адресою: Харківська область, Красноградський район, сел. Балки, вул. Молодіжна, будинок 3.

Судовим розглядом встановлено, що згідно територіального устрою селище Балки підпорядковано Петрівській сільській раді (Красноградського району). (т.2 а.с.167).

Отже, при обчисленні суми податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки за об'єкт нерухомого майна (комплекс загальною площею 35588,2 кв.м.), що належить ТОВ "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" та розташований за адресою: Харківська область, Красноградський район, сел. Балки, вул. Молодіжна, будинок 3 контролюючому органу необхідно застосовувати рішення Петрівської сільської ради, якими встановлено місцеві податки і збори, зокрема, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017, 2018 та 2019 роки.

Всупереч вищенаведеним приписам податкового законодавства відповідачем застосовано для нарахування податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки за об'єкт нерухомого майна, що розташований за адресою: Харківська область, Красноградський район, сел. Балки, вул. Молодіжна, будинок 3 - рішення Красноградської міської ради щодо встановлення податків і зборів на території міста Красноград. (т.2 а.с.121-134).

Таким чином, в порушення пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу України відповідачем безпідставно донараховано позивачу за 2017, 2018 та січень-червень 2019 року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковим повідомленням-рішенням №00000010514 від 13.09.2019 на загальну суму 1160390,41 грн.

Стосовно доводів контролюючого органу, що позивач не є сільськогосподарським товаровиробником та не використовує нежитлові будівлі у сільськогосподарській діяльності, тому немає підстав для користування пільгою, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до пп. пп. 266.3.1, 266.3.2 Податкового кодексу України, базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України встановлено перелік об'єктів нерухомості, які не є об'єктами оподаткування. Так, підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Правовий аналіз цієї норми дає підстави для висновку, що її застосування передбачає наявність двох умов, перша з яких - власник об'єкта нерухомості (будівлі, споруди) є сільськогосподарським товаровиробником, а друга - об'єкт нерухомості (будівля, споруда) призначений для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

За визначенням підпункту 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа - підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Застереження в підпункті 14.1.235 щодо цілей глави 1 розділу ХIV ПК не означає, що у інших випадках, передбачених цим Кодексом, термін «сільськогосподарський товаровиробник» має інше змістовне навантаження.

Як свідчить матеріали справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" є сільськогосподарським товаровиробником. Основними видам її діяльності є вирощування зерняткових і кісточкових фруктів (КВЕД 01.24), вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (код КВЕД 01.11), вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників (код КВЕД 01.25), складське господарство (код КВЕД 52.10), розведення тварин та ін.

Об'єкти нерухомості, які належить позивачу на праві приватної власності і щодо яких контролюючим органом донараховані податкові зобов'язання, є будівлями/спорудами, призначеними для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Так, відповідно до «Державного класифікатора будівель та споруд. ДК 018-2000», затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000р. №507, клас «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» включає: будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси.

На балансі Товариства перебуває об'єкт нерухомого майна - комплекс, який складається із зерносховищ, складів, елеваторів та іншим будівель сільськогосподарського призначення. Перелік об'єктів нерухомого майна та їх опис, наведений в акті перевірки №2679/20-40-14-14-09/33050967 від 05.08.2019, визнається сторонами, а отже, судом окремо не встановлюється. (а.с.118 т.2). Спірним між сторонами є питання щодо тлумачення норми підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК, а саме: чи встановлює ця норма обов'язок сільськогосподарського товаровиробника безпосередньо використовувати такі будівлі/споруди у сільськогосподарській діяльності, чи достатньо того, що вони відповідають критерію здатності такого об'єкта слугувати цілям сільськогосподарського товарного виробництва.

Відповідно до пп. «г» п. 30.9 ст. 30 Податкового кодексу України, звільнення від сплати податку та збору - це одна із форм надання податкової пільги.

Згідно з п. 30.2 ст. 30 Податкового кодексу України, підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Пільга, встановлена підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України, стосується сільськогосподарських товаровиробників і направлена на створення сприятливих умов для здійснення сільськогосподарської діяльності, стимулювання такої діяльності та досягнення її збалансованого податкового навантаження.

На користь висновку, що норма підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК не ставить у залежність право на податкову пільгу від фактичного використання об'єкта нерухомості у сільськогосподарській діяльності, свідчить і подальше законодавче уточнення правового регулювання. Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII, підпункт «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України викладено в новій редакції, згідно з якою не є об'єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку. Як і Законом України від 28.12.2014 №71-VIII, законодавець не встановив обов'язку сільськогосподарського товаровиробника безпосередньо використовувати будівлі/споруди у сільськогосподарській діяльності, а умовою звільнення таких об'єктів від оподаткування визначив цільове призначення їх використання та встановив вичерпний перелік підстав, коли податкова пільга не надається, а саме: у випадках, коли нерухомість здається власниками в оренду, лізинг, позичку.

Колегія суддів зазначає, що у справі відсутні докази, що Товариство з обмеженою відповідальністю "СХІДНИЙ АЛЬЯНС УК" впродовж 2017-2019 років використовувало належні йому на праві власності об'єкти нерухомості у будь-якій іншій, відмінній від сільськогосподарської, діяльності.

Відтак, помилковими є доводи відповідача, що позивач не має права на пільгу, встановлену зазначеною нормою, оскільки не використовував об'єкт нерухомості за цільовим призначенням.

Вказана позиція узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, яка викладена у постанові від 01.10.2019 по справі №0340/1905/18.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийняте контролюючим органом всупереч приписів чинного податкового законодавства, а тому підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

За приписами ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Харківській області залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 25.05.2020 року по справі № 520/106/20 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя С.С. Рєзнікова

Судді А.О. Бегунц Л.В. Мельнікова

Повний текст постанови складено 21.09.2020 року