Справа № 444/2071/20
Провадження № 3/444/1121/2020
17 вересня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Жовква Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с.Цінева, Івано Франківська область, Рожнятівський район, проживає в АДРЕСА_1 , зі слів не працює, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 12.06.1998 року, орган що видав 1300, реєстраційний номер облікової картки платника податкків № НОМЕР_2 ,-
за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , 14.08.2020 року близько 22 год. 20 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" під час проходження прикордонного контролю на в'їзд в Україну з Республіки Польща прикордонним нарядом "Перевірка документів" була виявлена особа, яка пред'явила паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 виданий 12.06.1998 року, на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В процесі перевірки документів було встановлено, що термін дії даного паспортного документу закінчився 12.06.2008 року, інших документів які б надавали право законно перетнути державний кордон України у гр. ОСОБА_1 не було, чим своїми діями громадянка ОСОБА_1 вчинила спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску без відповідного паспортного документу, тобто вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
В матеріалах справи є заява ОСОБА_1 від 14.08.2020 року, в якій зазначено, що вона просить повідомити її про розгляд справи.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, однак особу відносно, якої складено протокол про адміністративне правопорушення повідомлено про дату, час і місце розгляду справи та викликано до суду, але на адресу суду двічі повернулися повідомлення із відміткою "інші причини, що не дали змоги виконати обов'язки щодо пересилання поштового відправлення, повідомлення адресату не вручено" та один раз повернувся конверт із відміткою причин невручення - "адресат не проживає".
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи, що на думку суду має місце з боку ОСОБА_1 , перешкоджає виконанню завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).
Суддя не знаходить підстав для відкладення розгляду справи, оскільки особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , повідомлялася про розгляд справи на зазначені у справі адреси, а саме на 01.09.2020 року та на 17.09.2020 року, також на сайті «Судової влади»: Жовківський районний суд у розділі «громадянам», в якому є список справ призначених до розгляду, було розміщено інформацію про час та дату усіх судових засіданнь у цій справі, а тому, беручи до уваги той факт, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 204-1 КУпАП, не віднесено до таких, які підлягають розгляду за обов'язкової присутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних документів, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення.
З врахуванням того, що ст.38 КпАП України, передбачені стислі строки розгляду категорії таких справ, суд не може призначити розгляд даної справи на іншу дату оскільки таке призведе до порушення строків розгляду справи, тому вважаю за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 .
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 332890 від 14.08.2020 року; рапортами працівників прикордонної служби від 14.08.2020 року; письмовими поясненнями та письмовою заявою гр. ОСОБА_1 від 14.08.2020 року; копією паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданого 12.06.1998 року, на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії якого закінчився 12.06.2008 року.
Згідно з довідкою-витягом від 14.08.2020 року за результатами перевірки бази даних “Гарт-1/П"Ризик” ВПС “Рава-Руська” ОСОБА_2 , ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП правильно, так як вона вчинила спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску без відповідного паспортного документу.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення не встановлено.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка не працює, майновий стан правопорушника, відстуність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 204-1 КУпАП передбачає стягнення у виді штрафу або адміністративний арешт, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника належить застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, а саме, у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.
Станом на 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" становить 2102, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись статтями 40-1, ч.1 ст.204-1, 283, 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотриста) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , (ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с.Цінева, Івано Франківська область, Рожнятівський район, проживає в АДРЕСА_1 , зі слів не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податкків № НОМЕР_2 ) 420 /чотириста двадцять/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Олещук М. М.