Єдиний унікальний номер 722/1183/20
Номер провадження 3/722/470/20
16 вересня 2020 року м.Сокиряни
Суддя Сокирянського районного суду Чернівецької області Унгурян С.В., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Яцемірського Є.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Сокирянського відділення поліції Кельменецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Яришів Могилів-Подільського району Вінницької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, пенсіонера, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП,-
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №260003 від 17.06.2020 року, вбачається, що ОСОБА_1 17.06.2020 року о 08 год. 00 хв. здійснив нерегулярне перевезення пасажирів автомобільним транспортом у кількості 11 осіб, чим порушив вимоги п.п.7 п.3 постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання порушенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».
ОСОБА_1 під час судового розгляду справи свою винуватість у вчиненні правопорушення не визнав, посилаючись на те, що під час перевезення пасажирів на власному легковому транспортному засобі жодних порушень правил карантину людей він не допустив.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , доводи його захисника, показання допитаних в якості свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ст.44-3 КУпАП визнається порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до вимог підпункту 7 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання порушенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (у редакції на час складання протоколу про адміністративне правопорушення), на період дії карантину з 22.05.2020 року до 22.06.2020 року забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезенн легковими автомобілями.
Як вбачається із копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 від 12.10.2016 року, автомобіль марки «Mercedes-Benz Sprinter 313 CDI», яким керував ОСОБА_1 , є загальним легковим пасажирським транспортним засобом. Згідно витягу з відомчої бази даних «Армор» від 26.08.2020 року, вказаний автомобіль є легковим, який призначений для перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку.
З огляду на викладене, в діях ОСОБА_1 не встановлено порушень п.п.7 п.3 вказаної постанови КМУ, а відповідно відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, провадження у справі щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст.ст.44-3,247 п.1,283,284 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду через Сокирянський районний суд Чернівецької області.
Суддя: Унгурян С.В.