Постанова від 16.09.2020 по справі 705/3091/20

Справа №705/3091/20

3/705/2398/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 року м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області повторно надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії №76/20 від 04.08.2020 року, вказано, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснював перевезення вантажу (ячмінь) на автомобілі «Reno», д.н.з. НОМЕР_1 , з напівпричепом, д.н.з. НОМЕР_2 , для громадянина ОСОБА_2 без державної реєстрації, як фізична особа підприємець, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Кормана О.В. від 14.08.2020 вказаний адміністративний матеріал був повернутий до Головного управління ДФС у Черкаській області для дооформлення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено адресу проживання ОСОБА_1 , а також, долучено до матеріалів справи копію товарно-транспортної накладеної, яка належним чином не завірена на відповідність її оригіналу.

Після повторного повернення адміністративного матеріалу до суду, вищевказана постанова судді належним чином не виконана. До матеріалів справи долучений Рапорт старшого оперуповноваженого другого відділу управління ОРД ГУ ДФС у Черкаській області Мунтяну А., проте він не може бути оцінений судом як доказ. Також, до матеріалів справи долучено Відомості № 2609 від 07.08.2020, з яких вбачається, що інформації про доходи ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 31.03.2020 - немає.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб. Однак дані матеріали оформленні неналежним чином, у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 256 КУпАП «Зміст протоколу про адміністративне правопорушення » - у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків, потерпілих, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тощо. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Також при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.

Згідно ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

У відповідності до ч.1 ст.164 КУпАП відповідальність настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до засад діяльності автомобільного перевізника, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до

законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах (ст.33 Закону України «Про автомобільний транспорт»).

Відповідно до ст.34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, тощо.

Статтею 47 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені особливості внутрішніх перевезень вантажів та правила їх надання. Так, до внутрішніх перевезень вантажів відносяться перевезення вантажів між пунктами відправлення та призначення, розташованими в Україні, та комплекс допоміжних операцій, пов'язаних з цими перевезеннями.

Статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлені чіткі вимоги до документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Відповідно до ст.50 Закону України «Про автомобільний транспорт» договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо).

Відповідно до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14 жовтня 1997 року, визначені права, обов'язки і відповідальність перевізників, вантажовідправників і вантажоодержувачів (далі Правила). Відповідно до пункту 11 Правил основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка повинна оформлюватись суб'єктом господарювання.

Проте, в порушення вимог чинного законодавства інспектором не встановлено та не підтверджено документально чи є ОСОБА_1 перевізником та здійснює господарську діяльність на час складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того, з наведено не вбачається, в який період та в якому саме місці було вчинене правопорушення, так як не зазначено дату та населений пункт чи район, у зв'язку з чим суддя позбавлений можливості визначитись з підсудністю справи та встановити обставини справи.

Беручи до уваги викладене, суддя вбачає підстави для повернення до Головного управління ДФС у Черкаській області на дооформлення адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП, у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.

Керуючись ст. ст. 255, 256, 283, 284- 285КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Головного управління ДФС у Черкаській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , що складений за ч. 1 ст. 164 КУпАП, для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: В.Л. Гудзенко