Справа№938/323/20
Провадження № 3/938/154/20
17 вересня 2020 рокуселище Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Бучинський А.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, не працює, - за ч.1 ст. 130 КпАП України, -
ОСОБА_1 , 04.07.2020 о 12 год 35 хв, в с. Верхній Ясенів, Верховинського району, Івано-Франківської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2121», з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків. Таким чином допустив порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення в судове засідання тричі не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, які ним в судове засідання на 28.07.2020 отримано особисто, в подальшому не отримано у зв'язку з виїздом за кордон. Про причини неявки суд не повідомив. А тому, у відповідності до вимог ст. 268 КпАП України слід розглянути справу у його відсутності.
Вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України підтверджується наступними доказами, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №234169 від 04.07.2020, який складено з дотриманням вимог ст. 256 КпАП України та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 № 1376, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07.11.2015 № 1395, згідно якого водій ОСОБА_1 , 04.07.2020 о 12 год 35 хв, в с. Верхній Ясенів, Верховинського району, Івано-Франківської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2121», з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;
письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 04.07.2020, які долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, з яких вбачається, що водій ОСОБА_1 в їх присутності 04.07.2020 відмовився від проходження перевірки для визначення стану сп'яніння за допомогою приладу "Драгер" та в спеціалізованій медичній установі, що вони засвідчили своїми підписами в протоколі;
рапортами начальника СРПП №3 Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Аксюка Б.М., інспектора СРПП №3 Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_4 , поліцейського СРПП №3 Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Гріздака І.І. від 04.07.2020;
оглянутим в судовому засіданні диском DVD-R з відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, з якого вбачається, що водій ОСОБА_1 04.07.2020 будучи з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку за допомогою спеціального технічного приладу "Драгер" відмовився в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
З урахуванням наведеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та обставини справи, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на певний строк.
Окрім цього, у відповідності до положень ст. 40-1 КпАП України, слід також стягнути з правопорушника судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 284, 294 КпАП України, суд, -
визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень 00 копійок (десять тисяч двісті гривень нуль копійок) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (чотириста двадцять гривень сорок копійок).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Верховинський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Бучинський А.Б.