справа №380/901/20
09 вересня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Шийович Р.Я.,
від позивача Стадник З.Д.,
від відповідача Павлій І.Б.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним та скасування наказу.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Національної поліції у Львівській області (далі - відповідач, ГУ НП у Львівській області), у якому просить суд визнати протиправним та скасувати наказ №3910 від 21.12.2019 «Про застосування дисциплінарних стягнень», в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності (дисциплінарне стягнення - догана) начальника Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 за порушення службової дисципліни, зокрема ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», ст. 1 Дисциплінарного статуту НПУ, п. 3 розділу V Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 за №1179 та п. 7 розділу ІІІ наказу МВС України №757 «Про затвердження Порядку використання та зберігання транспортних засобів Національної поліції України».
В обґрунтування позову зазначено, що 21.12.2019 до позивача за порушення службової дисципліни застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді догани, про що винесено оскаржуваний у цій справі наказ. Зі змісту наказу встановлено, що мобільною групою ГУ НП у Львівській області перевірено організацію несення служби поліцейськими Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, в ході чого виявлено ряд порушень службової дисципліни. Проведеним службовим розслідуванням встановлено, що позивач допустив порушення службової дисципліни, зокрема вимог: ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію України» щодо неухильного дотримання положень Конституції України, Законів України, інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції; п. 3 розділу V Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179, відповідно до яких керівник повинен бути прикладом дотримання Конституції та Законів України, професійно-етичних вимог, основних принципів професійної діяльності та правил поведінки поліцейських визначених цими правилами, а також вимагати їх дотримання від підлеглих; ст. 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України; п. 7 розділу ІІІ наказу МВС України № 757 «Про затвердження Порядку використання та зберігання транспортних засобів Національної поліції України», що полягало в експлуатації 21.09.2019, 28.09.2019, 13.10.2019 службового автомобіля «Хюндай Туксон» н.з. НОМЕР_1 без належно оформленого дозволу на використання службового автомобіля у вихідні і святкові дні.
Позивач з такими обставинами не погоджується.
Позивач є начальником Миколаївського ВП, виключно в силах його посадових обов'язків та в інтересах служби кожної суботи у тому числі і 21, 28 вересня, 13 жовтня 2019 року, позивач з 08:00 год. здійснює контроль за поточною роботою Миколаївського ВП.
З огляду на характер служби та норми чинного законодавства у позивача не існує вихідних днів, оскільки відповідно до ст. 12 Закону України «Про Національну поліцію», поліція безперервно та цілодобово виконує свої завдання, чим забезпечує гарантоване державою право кожного в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського.
Відповідно до посадової інструкції Начальника Миколаївського ВП підполковник поліції ОСОБА_1, зокрема, організовує та контролює виконання підпорядкованими працівниками ВП вимог нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих документів, що належать до сфери діяльності Національної поліції
В зв'язку з службовою необхідністю, з метою ефективного використання штатних службових транспортних засобів ГУ НП у Львівській області Наказом №155 ГУ НП у Львівській області від 16.01.2019 «Про закріплення службового транспорту», штатний автомобіль «Хюндай Туксон» н.з. НОМЕР_1 закріплено за працівниками Миколаївського ВП: начальником полковником ОСОБА_1 , заступником начальника ВП, майором ОСОБА_2 , поліцейським-водієм, ст. сержантом ОСОБА_3 , поліцейським-водієм, ст. сержантом ОСОБА_4 , поліцейським-водієм, ст. сержантом ОСОБА_5 .
Позивач вказав, що при використанні транспортного засобу ним та усіма іншими працівниками дотримано Порядку використання і зберігання транспортних засобів Національної поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України №757 від 07.09.2017, що підтверджується Журналом виїзду та заїзду транспортного засобу, дорожніми листами.
Також зауважив, що відповідно до Розділу ІІІ вказаного порядку Миколаївський ВП належить саме до тих підрозділів поліції, використання яким службового транспортного засобу 21, 28 вересня та 13 жовтня 2019 року не потребувало будь-яких додаткових дозволів та погоджень, а вимагалося лише належне оформлення первинних документів.
Отже використання транспортного засобу повноважними особами у визначені дні відбувалося виключно в межах закону та відповідно до службових обов'язків, що зумовлює незаконність висновків службового розслідування та протиправність притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності.
Оскільки вказаний наказ порушує права позивача, він звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою суду від 03.02.2020 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.
14.04.2020 за вх. №19815 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Зазначив, що в ході проведення перевірки організації несення служби поліцейськими Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області виявлено ряд порушень службової дисципліни, зокрема при перевірці автотранспортної діяльності підрозділу встановлено, що в журналі виїзду та повернення службового автомобіля «Хюндай Туксон», номерний знак НОМЕР_1 у вихідні дні, без відповідного дозволу.
Вказаний автомобіль використовувався начальником Миколаївського ВП підполковником поліції ОСОБА_1 .
Надалі на підставі наказу ГУ НП у Львівській області від 28.10.2019 №3251 призначено службове розслідування та створення дисциплінарної комісії. В ході службового розслідування у позивача відібрано письмові пояснення.
Зазначено, що при проведенні вказаного службового розслідування також до уваги взято наказ «Про закріплення службового транспорту, Внутрішній розпорядок дня для поліцейських, державних службовців, працівників поліції апарату та інших органів і підрозділів ГУ НП у Львівській області.
Підставою для залучення поліцейських та інших працівників до понаднормової служби в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є виключно письмові накази начальника ГУ НП , або виконує його посадові обов'язки.
Зважаючи на те, що такі обставини не знайшли свого підтвердження під час службового розслідування, тобто відповідні накази, доручення не видавалися, факт виконання позивачем службових обов'язків, відповідно, використання ним у вихідні дні службового автомобіля та використання його в службових цілях, а також відповідних паливно-мастильних матеріалів у вихідні дні: 21.09.2019 (субота), 28.09.2019 (субота), 13.10.2019 (неділя) службового автомобіля «Хюндай Туксон», номерний знак НОМЕР_1 , про те ні у поясненнях, ні у позовній заяві не підтверджує документально належними доказами підтвердження виконання ним службових обов'язків у вихідні дні, а також чому виникла гостра службова необхідність.
За наслідками службового розслідування сформовано висновок від 28.11.2019, який затверджено керівником ГУ НП у Львівській області.
За фактами виявлених порушень у службовій діяльності Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, відображених у Висновку службового розслідування від 28.11.2019, ГУ НП у Львівській області видано наказ №3910 від 21.12.2019 «Про застосування дисциплінарних стягнень до окремих працівників Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області», в т.ч. і щодо позивача у справі у виді догани.
Відповідач просив суд звернути увагу на те, що ОСОБА_1 перебував на посаді начальника Миколаївського ВП Пустомитівського ВП, а тому на власному прикладі повинен особистим беззаперечним ставленням до встановлених розпорядків та правил поведінки поліцейського, безумовним виконанням службових обов'язків та дотриманням службової (трудової) дисципліни, доводити підлеглим працівникам повну відповідальність за свої вчинки, а також здійснювати контроль за діяльністю підлеглих йому працівників та не допущення вчинення ними аналогічних порушень.
Враховуючи викладене порушення зазначені у висновку службового розслідування Дисциплінарної комісії є доведеними, а обставини, наведені позивачем у позовній заяві не заслуговують на увагу суду та не спростовують вчиненого дисциплінарного проступку позивачем.
24.04.2020 за вх. №21304 від позивача надійшла відповідь на відзив. Позивач з покликанням на Дисциплінарний статут та Посадову інструкцію пояснив, що на нього покладено обов'язок належної організації роботи ВП та особистий контроль за виконанням співробітниками ВП їх службових обов'язків згідно з вимогами закону. Робочий час начальника Миколаївського ВП є ненормованим. Виключно в силу його посадових обов'язків та в інтересах служби кожної суботи, в тому числі 21, 28 вересня та 13.10.2019, позивач з 08:00 год. здійснював контроль за поточною роботою Миколаївського ВП. Виконання позивачем обов'язків на належному рівні та відповідно до чинного законодавства об'єктивно підтверджується статистичними показниками роботи Миколаївського ВП. Статистичні показники наведено у відповіді на відзив.
Показник розкриття злочинів Миколаївської ВП вищий за середній показник по Львівській області, що свідчить про належний рівень організації діяльності Миколаївського ВП під керівництвом позивача.
Позивач також вказав, що наказом Міністерства внутрішніх справ України №757 від 07.09.2017 затверджено Порядок використання і зберігання транспортних засобів Національної поліції України, п. 6 Розділу ІІІ якого встановлено, що постійне використання службових транспортних засобів у нічний час, вихідні та святкові дні без додаткового отримання дозволу керівництва органів поліції (у тому числі з двозмінним і тризмінним режимами роботи транспортних засобів).
До таких підрозділів відноситься Миколаївське ВП, тому використання службового транспортного засобу 21, 28 вересня, 13 жовтня 2019 року не потребувало будь-яких додаткових дозволів та погоджень.
Виконання положень Порядку при використанні транспортних засобів позивачем та іншими відповідальними особами дотримано у повному обсязі, що підтверджується Журналом виїзду та заїзду транспортного засобу, який зберігається у Миколаївському ВП, а також дорожніми листами, що оформляються повноважними працівниками Миколаївського ВП та щомісячно передаються відповідачу.
З огляду на викладене використання транспортного засобу повноважними особами у визначені дні відбувалося виключно в межах вимогах закону та відповідно до службових обов'язків, що зумовлює незаконність висновків службового розслідування та протиправність притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності при відсутності службової дисципліни.
Позивач перебуваючи на посаді керівника Миколаївського ВП діяв виключно в межах чинного законодавства України, сумлінно та відповідально виконував посадові обов'язки без огляду на вихідні та святкові дні, забезпечував гарантоване державою право кожного в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського. Тим більше, що саме у вихідні дні відбувалися зустрічі із громадськістю з виїздом в села Миколаївського району Львівської області.
Вважає позовні вимоги обґрунтованими, просив позов задовольнити.
Ухвалою суду від 17.06.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав, що викладені у позовній заяві та відповіді на відзив. Просив у позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив повністю, з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Суд заслухав вступне слово представників сторін, з'ясував підстави позову та відзиву, фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, дослідив письмові докази, долучені до матеріалів справи та, -
Згідно з рапортом від 21.10.2019 старшого інспектора з ОД ВІОС УКЗ ГУ НП у Львівській області 18.10.2019 мобільною групою ГУ НП у Львівській області при перевірці службової та транспортної дисципліни працівниками поліції Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП, встановлено такі недоліки в організації роботи відповідного підрозділу, а саме: о 15:20 год. оголошено навчальний сигнал «НАВЧАЛЬНА ТРИВОГА», за результатами якого протягом 2 годин не прибуло два працівника, а саме майор поліції ОСОБА_6 та старший сержант поліції ОСОБА_5 ; при перевірці автотранспортної діяльності підрозділу установлено, що: в журналі виїзду та повернення транспортних засобів Миколаївського ВП №146 обліковано виїзди службового автомобіля «Хюндай Туксон» д.н.з. НОМЕР_1 у вихідні дні, а саме 21.09.2019 (субота) пробіг 50 км, 28.09.2019 (субота) пробіг 50 км та 13.10.2019 (неділя) пробіг 2 км без відповідного дозволу. Даний автомобіль використовувався начальником Миколаївського ВП підполковником поліції ОСОБА_1 ; у службовому гаражі відділі поліції зберігалися автомобіль «BMW», який належить поліцейському-водію старшому сержанту поліції ОСОБА_4 та значна кількість пластикових ємностей з бензином; при огляді службових приміщень Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП виявлено, що на порушення Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технології переробки, знищення , здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМ України від 19.11.2012 №1104 (у шафі кабінету №16 знаходяться спец. пакети з речовими доказами, по матеріалах кримінального провадження №12019140250000403 від 2019; у сейфі слідчого СВ Миколаївського ВП старшого лейтенанта поліції знаходились три пакети із речовими доказами, на яких зазначено категорію «небезпечний», за матеріалами кримінального провадження №12017140080003334 від 10.10.2017; кімната зберігання речових доказів даного відділення не обладнана пожежно-охоронною сигналізацією; вивчення КНС «Формальник» встановлено відсутність рапортів за місцем проживання відповідних осіб.
Наказом №3251 від 28.10.2019 «Про призначення службового розслідування та створення дисциплінарної комісії» зафіксовано, що 18.10.2019 мобільною групою ГУ НП у Львівській області проведено перевірку Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, за результатами якої виявлено ряд порушень службової дисципліни працівниками вказаного підрозділу. Оскільки така обставина є приводом для призначення службового розслідування, керуючись ст.ст. 14, 15 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, ч.ч. 1, 2 розділу ІІ Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, та Положенням про дисциплінарні комісії в Національній поліції України, затверджених наказом МВС України від 07.11.2018 №893 вирішено призначити за даним фактом службове розслідування, проведення службового розслідування доручено дисциплінарній комісії.
Відповідно до Висновку службового розслідування за фактом виявлених порушень в службовій діяльності Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області від 28.11.2019, затвердженим начальником ГУ НП у Львівській області полковником поліції В.Віконським від 28.11.2019 дисциплінарною комісією установлено, що 18.10.2019 мобільною групою ГУ НП у Львівській області перевірено організацію несення служби поліцейськими Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області, в ході чого виявлено ряд порушень службової дисципліни, зокрема, в журналі виїзду та повернення транспортних засобів Миколаївського ВП інв. №146, обліковано виїзди службового автомобіля «Хюндай Туксон» н.з. НОМЕР_1 у вихідні дні, а саме 21.09.2019 (субота) пробіг 50км, 28.09.2019 (субота) пробіг 50 км, 13.10.2019 (неділя) пробіг 2 км, без відповідного дозволу. Даний автомобіль використовувався начальником поліції ОСОБА_1 .
Опитаний за вказаним фактом начальник Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковник поліції ОСОБА_1 повідомив, що використовував службовий автомобіль «Хюндай Туксон» номерний знак НОМЕР_1 у вихідні дні 21.09.2019, 28.09.2019 та 13.10.2019 без відповідного дозволу, оскільки перебуваючи на роботі змушений був його використовувати.
Вказаним розслідуванням встановлено, що начальник Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковник поліції ОСОБА_1 , допустив порушення службової дисципліни, зокрема вимог ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» щодо неухильного дотримання положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, п. 3 розділу V Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179, відповідно до яких керівник повинен бути прикладом дотримання Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, професійно-етичних вимог, основних принципів професійної діяльності та правил поведінки поліцейських, визначених цими Правилами, а також вимагати їх дотримання від підлеглих, ст. 1 Дисциплінарного Статуту НПУ, що виразилось в експлуатації 21.09.2019, 28.09.2019 та 13.10.2019 службового автомобіля «Хюндай Туксон» н.з. НОМЕР_1 без належно оформленого дозволу на виконання службового автомобіля у вихідні, світкові дні.
Відповідно до вказаного Висновку від 21.11.2019 вирішено подальше проведення службового розслідування завершити, відомості, які стали підставами для призначення службового розслідування вважати такими, що підтвердилися, та зокрема, за порушення службової дисципліни, зокрема ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», ст. 1 Дисциплінарного статуту НПУ, п. 3розділу V Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179 та п. 7 розділу ІІІ наказу МВС України №757 «Про затвердження Порядку використання та зберігання транспортних засобів Національної поліції України», до начальника Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 , застосувати дисциплінарне стягнення - догану.
Наказом ГУ НП у Львівській області №3910 від 21.12.2019 «Про застосування дисциплінарних стягнень до окремих працівників Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області» у зв'язку з виявленими порушеннями, вирішено, зокрема, за порушення службової дисципліни, зокрема ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», ст. 1 Дисциплінарного статуту НПУ, п. 3розділу V Правил етичної поведінки поліцейського, затверджених наказом МВС України від 09.11.2016 №1179 та п. 7 розділу ІІІ наказу МВС України №757 «Про затвердження Порядку використання та зберігання транспортних засобів Національної поліції України», до начальника Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 , застосувати дисциплінарне стягнення - догану.
Згідно з листком з ознайомленням з наказом №3910 від 21.12.2019 позивач з таким ознайомився 24.12.2019.
Вважаючи вказаний наказ протиправним та таким, що порушує його права, позивач звернувся за їх захистом до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України від 15.03.2018 №2337-VIII затверджено Дисциплінарний статут Національної поліції України (далі - Дисциплінарний статут, у редакції чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин), який визначає сутність службової дисципліни в Національній поліції України, повноваження поліцейських та їхніх керівників з її додержання, види заохочень і дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження.
Дія цього Статуту поширюється на поліцейських, які повинні неухильно додержуватися його вимог.
Частинами 1-3 ст. 1 Дисциплінарного статуту службова дисципліна - дотримання поліцейським Конституції і законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів Національної поліції України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, Присяги поліцейського, наказів керівників.
Службова дисципліна ґрунтується на створенні необхідних організаційних та соціально-економічних умов для чесного, неупередженого і гідного виконання обов'язків поліцейського, повазі до честі і гідності поліцейського, вихованні сумлінного ставлення до виконання обов'язків поліцейського шляхом зваженого застосування методів переконання, заохочення та примусу.
Службова дисципліна, крім основних обов'язків поліцейського, визначених ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію», зобов'язує поліцейського: 1) бути вірним Присязі поліцейського, мужньо і вправно служити народу України; 2) знати закони, інші нормативно-правові акти, що визначають повноваження поліції, а також свої посадові (функціональні) обов'язки; 3) поважати права, честь і гідність людини, надавати допомогу та запобігати вчиненню правопорушень; 4) безумовно виконувати накази керівників, віддані (видані) в межах наданих їм повноважень та відповідно до закону; 5) вживати заходів до негайного усунення причин та умов, що ускладнюють виконання обов'язків поліцейського, та негайно інформувати про це безпосереднього керівника; 6) утримуватися від дій, що перешкоджають іншим поліцейським виконувати їхні обов'язки, а також які підривають авторитет Національної поліції України; 7) утримуватися від висловлювань та дій, що порушують права людини або принижують честь і гідність людини; 8) знати і виконувати заходи безпеки під час несення служби, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку; 9) підтримувати рівень своєї підготовки (кваліфікації), необхідний для виконання службових повноважень; 10) берегти службове майно, забезпечувати належний стан зброї та спеціальних засобів; 11) поважати честь і гідність інших поліцейських і працівників поліції, надавати їм допомогу та стримувати їх від вчинення правопорушень; 12) дотримуватися правил носіння однострою та знаків розрізнення; 13) сприяти керівникові в організації дотримання службової дисципліни, інформувати його про виявлені порушення, у тому числі вчинені іншими працівниками поліції; 14) під час несення служби поліцейському заборонено перебувати у стані алкогольного, наркотичного та/або іншого сп'яніння.
Згідно з ч. 1 ст. 11 Дисциплінарного статуту за порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Частиною 3 ст. 13 Дисциплінарного статуту визначено види дисциплінарних стягнень. Так до поліцейських можуть застосовуватися такі види дисциплінарних стягнень: 1) зауваження; 2) догана; 3) сувора догана; 4) попередження про неповну службову відповідність; 5) пониження у спеціальному званні на один ступінь; 6) звільнення з посади; 7) звільнення із служби в поліції.
За визначенням, наведеним в ч. 1 ст. 14 Дисциплінарного статуту службове розслідування - це діяльність із збирання, перевірки та оцінки матеріалів і відомостей про дисциплінарний проступок поліцейського.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України №893 від 07.11.2018 затверджені Порядок проведення службових розслідувань в Національній поліції України та Положення про дисциплінарні комісії в Національній поліції України.
Статтею 14 Дисциплінарного статуту визначено порядок накладання дисциплінарних стягнень. Згідно з частинами другою та третьою цієї статті з метою своєчасного, повного та об'єктивного з'ясування всіх обставин вчинення поліцейським дисциплінарного проступку, встановлення причин і умов його вчинення, вини, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин вчинення дисциплінарних проступків проводиться службове розслідування, яке призначається за письмовим наказом керівника, якому надані повноваження із застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення.
Частина 4 ст. 14 Дисциплінарного статуту визначає, що підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.
Стаття 15 Дисциплінарного статуту регламентує діяльність дисциплінарних комісій. Проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії (частина перша). Дисциплінарні комісії формуються з поліцейських та працівників поліції, які мають відповідні знання та досвід, необхідні для ефективного проведення службового розслідування (частина друга). Забороняється включення до складу дисциплінарної комісії осіб, які є підлеглими поліцейського, стосовно якого призначено службове розслідування, осіб, які сприяли вчиненню або приховуванню дисциплінарного проступку, та осіб, зацікавлених у результатах розслідування. У разі виникнення таких обставин член дисциплінарної комісії зобов'язаний негайно письмово повідомити про це керівнику, який призначив службове розслідування (частина четверта). За результатами проведеного службового розслідування дисциплінарна комісія приймає рішення у формі висновку (частина п'ятнадцята).
Частиною 1 ст. 16 Дисциплінарного статуту визначено, що службове розслідування проводиться та має бути завершено не пізніше одного місяця з дня його призначення керівником. Службове розслідування вважається завершеним у день затвердження керівником, який призначив службове розслідування, чи особою, яка його заміщує, висновку за результатами службового розслідування. Якщо закінчення строку проведення службового розслідування припадає на вихідний чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (частина четверта статті 16).
За ч. 3 ст. 19 Дисциплінарного статуту визначено, що під час визначення виду стягнення дисциплінарна комісія враховує характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, попередню поведінку поліцейського, його ставлення до служби. Згідно зі статтею сьомою цієї статті у разі встановлення вини поліцейського за результатами проведеного службового розслідування видається письмовий наказ про застосування до поліцейського одного з видів дисциплінарного стягнення, передбаченого статтею 13 цього Статуту, зміст якого оголошується особовому складу органу поліції.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 21 Дисциплінарного статуту дисциплінарне стягнення застосовується не пізніше одного місяця з дня виявлення дисциплінарного проступку і не пізніше шести місяців з дня його вчинення шляхом видання дисциплінарного наказу. У разі проведення службового розслідування за фактом вчинення дисциплінарного проступку днем його виявлення вважається день затвердження висновку за результатами службового розслідування.
Статтею 22 Дисциплінарного статуту визначено, що дисциплінарне стягнення виконується негайно, але не пізніше місяця з дня його застосування, не враховуючи часу перебування поліцейського у відпустці, відрядженні або на лікарняному (у період тимчасової непрацездатності). Після закінчення зазначеного строку дисциплінарне стягнення не виконується. Наказ про застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення виконується шляхом його оголошення в органі (підрозділі) поліції та особистого ознайомлення поліцейського з ним. У разі відмови особи від ознайомлення з наказом про це складається акт.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII).
Відповідно до ст. 17 Закону № 580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Стаття 18 Закону №580-VIII визначає основні обов'язки поліцейського. Зокрема, поліцейський зобов'язаний: 1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; 2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; 3) поважати і не порушувати прав і свобод людини; 4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я; 5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків; 6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді (ч. 1 цієї статті).
Статтею 19 Закону № 580-VIII визначає види відповідальності поліцейських. У разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом. Підстави та порядок притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності, а також застосування до поліцейських заохочень визначаються Дисциплінарним статутом Національної поліції України, що затверджується законом (частини 1 та 2).
Наказом МВС України від 09.11.2016 №1179 затверджено Правила етичної поведінки поліцейського, які є узагальненим зібранням професійно-етичних вимог щодо правил поведінки поліцейських та спрямовані на забезпечення служіння поліції суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на засадах етики та загальнолюдських цінностей.
Ці Правила поширюються на всіх поліцейських, які проходять службу в Національній поліції України (далі - поліція). Дотримання вимог цих Правил є обов'язком для кожного поліцейського незалежно від займаної посади, спеціального звання та місцеперебування.
Згідно з п. 3 розділу V Правил керівник органу (підрозділу) поліції повинен: бути прикладом дотримання Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, професійно-етичних вимог, основних принципів професійної діяльності та правил поведінки поліцейських, визначених цими Правилами, а також вимагати їх дотримання від підлеглих; відповідати за віддані (видані) розпорядження (доручення) і накази, наслідки їх реалізації, відповідність їх законодавству України; об'єктивно оцінювати виконання службових обов'язків підлеглими, а в разі порушення норм законодавства України або недотримання вимог цих Правил - ініціювати притягнення їх до відповідальності згідно із законодавством України; заохочувати етичну поведінку; запобігати виникненню конфлікту інтересів у діяльності підлеглих, а в разі виникнення - сприяти його оперативному вирішенню.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України №757 від 07.09.2017 затверджено Порядок використання і зберігання транспортних засобів Національної поліції України (далі - Порядок №757). Дія цього Порядку поширюється на структурні підрозділи апарату центрального органу управління поліції, міжрегіональні територіальні органи Національної поліції України, територіальні органи Національної поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, їх відокремлені підрозділи, а також установи, що входять до сфери управління Національної поліції України.
За визначенням, наведеним в пункті 3 розділу І Порядку №757:
- відповідальні за автотранспортну діяльність особи - особи, призначені відповідальними за даний напрямок службової діяльності відповідно до організаційно-розпорядчих актів органів поліції;
- дорожня документація - документи, які утворюються у процесі організації і здійснення органами поліції автотранспортної діяльності та включають у себе посвідчення водіїв, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, акти закріплення транспортних засобів, дорожні листи, бортові журнали, дозволи на встановлення і використання спеціальних світлових та гучномовних пристроїв, страхові поліси, дозволи на позагаражне (позавідомче) зберігання транспортних засобів, на виїзд транспортних засобів у відрядження, вихідні та святкові дні, списки наявних транспортних засобів та облікові журнали, передбачені цим Порядком.
Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку №757 для забезпечення належного виконання визначених цим Порядком завдань керівництво органів поліції призначає відповідальних за автотранспортну діяльність осіб, здійснює постійний контроль за якістю реалізації цих завдань та є відповідальним за дотримання підлеглими штатної розстановки транспортних засобів, правильність їх використання і зберігання, дбайливе ставлення особового складу до ввіреної техніки, своєчасне проведення технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, дотримання правил життєдіяльності в місцях зберігання службових транспортних засобів, порядок ведення і зберігання дорожньої документації відповідно до вимог цього Порядку.
Як зазначено в пункті 6 розділу І Порядку №757 з метою забезпечення ефективного використання транспортних засобів і недопущення зловживань з боку штатних і позаштатних водіїв керівництвом органів поліції вживаються такі заходи:
1) забороняється водіям (судноводіям) використання транспортних засобів для поїздок, не пов'язаних із службовою діяльністю, керування незакріпленими транспортними засобами та за відсутності у них документів, які згідно з ПДР або Правилами судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 16 лютого 2004 року N 91, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 липня 2004 року за N 872/9471, дають право на керування транспортними засобами, а також за відсутності іншої передбаченої цим Порядком дорожньої документації;
2) контролюється своєчасне усунення технічних несправностей службових транспортних засобів (у тому числі несправностей спідометра), знімаються з експлуатації транспортні засоби та відсторонюються від керування водії, якщо їх стан або поведінка не відповідають безпеці руху та створюють загрозу іншим учасникам дорожнього руху;
3) організовується щорічне поновлення наказів про призначення відповідальних за автотранспортну діяльність осіб, закріплення транспортних засобів за особовим складом, інших документів, які містяться у відповідних контрольно-наглядових справах;
4) визначаються приміщення і майданчики для зберігання транспортних засобів, у тому числі виведених з експлуатації для проведення ремонту або списання, пункти для здійснення перевірки їх технічного стану та проведення технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, інші побутові приміщення для персоналу, підсобні приміщення для розміщення станцій резервного живлення і зберігання автомобільного майна.
Порядок використання транспортних засобів регламентовано у розділі ІІІ Порядку №757. Відповідно до цього розділу:
- використання транспортних засобів для виконання функцій, не пов'язаних із службовою діяльністю органів поліції, всупереч їх цільовому призначенню, штатній групі (підгрупі), у власних цілях, в інтересах сторонніх юридичних і фізичних осіб, а також понад установлені норми експлуатації заборонено. За всіма фактами нецільового використання транспортних засобів проводяться службові розслідування (перевірки), за результатами яких вживаються відповідні заходи реагування (п. 2);
- підготовка до використання транспортних засобів органів поліції у службових цілях включає: поставлення придбаних (отриманих) транспортних засобів на балансовий (позабалансовий) облік, реєстрацію, віднесення до відповідних штатних груп (підгруп), закріплення за штатними та позаштатними водіями, обладнання (у разі необхідності) спеціальними світловими та гучномовними пристроями, нанесення кольорографічних схем (смуг, написів, емблем), установлення придатних для використання автомобільних шин відповідно до сезону, дотримання установлених норм експлуатації і витрат ПММ, забезпечення їх необхідною комплектацією згідно з ПДР (придатними для використання автомобільними вогнегасниками, справними знаками аварійної зупинки, укомплектованими медичними аптечками з придатними для уживання медичними препаратами), оформлення необхідної дорожньої документації, справність агрегатів і механізмів (у тому числі стоянкового гальма, світлових приладів) та механічного спідометра (наявність пломб, цілісність скла, відсутність можливості доступу до лічильника одометра) (п. 3);
- розподіл наявних в органах поліції транспортних засобів здійснюється рівномірно відповідно до норм штатної належності та в межах установлених лімітів і асигнувань, передбачених їх кошторисами (п. 4);
- перевага у постійному використанні службових транспортних засобів у нічний час, вихідні та святкові дні без додаткового отримання дозволу керівництва органів поліції надається черговим частинам, оперативним підрозділам органів поліції (у тому числі з двозмінним і тризмінним режимами роботи транспортних засобів). Переліки такого автотранспорту затверджуються окремими організаційно-розпорядчими актами органів поліції (п. 6);
- усі інші одноразові виїзди оперативних і господарських транспортних засобів з однозмінним режимом роботи у вихідні та святкові дні здійснюються на підставі дозволу на виїзд службового автотранспорту у вихідні та святкові дні (додаток 3), крім випадків раптового виїзду для виконання службових завдань, при виникненні пожежі, стихійного лиха, інших надзвичайних подій. Виїзди транспортних засобів у відрядження за межі регіону здійснюються на підставі дозволу на виїзд службового автотранспорту у відрядження (додаток 4), якщо у відповідних організаційно-розпорядчих актах органів поліції марку, модель, номерний знак цих транспортних засобів не вказано.
Зазначені у цьому пункті дозволи знаходяться у штатних і позаштатних водіїв до завершення відповідних заходів, після чого долучаються до контрольно-наглядових справ (п. 7);
- усі виїзди та повернення службових транспортних засобів органів поліції фіксуються у дорожньому листі (додаток 5), який в органах поліції є документом первинного обліку експлуатації транспортних засобів. Інформація щодо маршруту руху, пробігу і часу використання транспортного засобу засвідчується підписами посадових осіб органів поліції, у розпорядження яких надавався транспортний засіб для виконання службових завдань (п. 9);
- незалежно від способу виготовлення всі дорожні листи транспортних засобів органів поліції обліковуються в журналі реєстрації дорожніх листів (додаток 6) із присвоєнням відповідних реєстраційних номерів. Підставою для видачі дорожніх листів на наступний місяць є своєчасне повернення дорожніх листів за минулий місяць (п. 11);
- перед виїздом службового транспортного засобу водії отримують у відповідальної за автотранспортну діяльність особи дорожній лист, проходять передрейсові медичний огляд та інструктаж, засвідчують їх проходження власним підписом у дорожньому листі та відповідних облікових журналах, подають закріплений транспортний засіб на огляд технічного стану відповідальною за автотранспортну діяльність особою, яка підтверджує його справність підписом у відповідному розділі дорожнього листа (п. 13);
- проходження водіями передрейсового інструктажу, який проводиться відповідальною за автотранспортну діяльність особою, фіксується в журналі обліку інструктажів водіїв (додаток 7) і підтверджується їх підписами у відповідних розділах цього журналу, в яких відображається передрейсовий (щоденний) і спеціальний (додатковий) інструктажі: 1) тема спеціального (додаткового) інструктажу в журналі зазначається у довільній формі, оскільки вказаний інструктаж пов'язаний з використанням службових транспортних засобів для виконання окремих конкретно визначених завдань (при зміні оперативної обстановки, погіршенні погодних умов, виїзді у відрядження за межі регіону тощо) або використанням транспортних засобів, щодо яких діють дозволи на позагаражне (позавідомче) зберігання; 2) тема передрейсового (щоденного) інструктажу позначається номером з окремо розробленої та затвердженої керівництвом органів поліції тематики, яка розробляється відповідно до основних положень ПДР в обсязі, необхідному для проведення передрейсового інструктажу водіїв з урахуванням пори року, умов і специфіки використання транспортних засобів в органах поліції відповідного регіону, та зберігається в журналах обліку інструктажів водіїв (п. 14);
- для підвищення технічної готовності службових транспортних засобів і утримання їх у технічно справному стані керівництво органів поліції забезпечує щорічне складання відповідальними за автотранспортну діяльність особами планів експлуатації транспортних засобів, які затверджуються організаційно-розпорядчими актами, та організовує здійснення сезонних перевірок технічного стану транспортних засобів (п. 15).
З огляду на викладене, для застосування до поліцейського дисциплінарного стягнення необхідно встановити факт вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарний проступок полягає у конкретних діях чи бездіяльності, які вчинені поліцейським протиправно та умисно, в тому числі невиконання поліцейським конкретних службових обов'язків, порушення обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також вчинення дій, які підривають авторитет поліції.
Судом встановлено, що підставою для винесення оскаржуваного наказу слугував висновок службового розслідування, яким зафіксовано обставини щодо експлуатації 12.09.2019, 28.09.2019 та 13.10.2019 (вихідні дні) позивачем - керівником Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковником поліції ОСОБА_1, службового автомобіля «Хюндай Туксон» н.д.р. НОМЕР_1 , без належно оформленого дозволу на використання службового автомобіля у вихідні та святкові дні. Зокрема в журналі виїзду та повернення транспортних засобів обліковано виїзди вказаного автомобіля у вихідні дні: 21.09.2019 субота - пробіг 50 км, 28.09.2019 субота - пробіг 50 км, 13.10.2019 неділя - пробіг 2 км. без відповідного дозволу.
Надаючи в ході службового розслідування пояснення від 25.11.2019 позивач зазначив, що 16.10.2019 в Миколаївському ВП була перевірка. Було виявлено по журналу виїзду автотранспорту Миколаївського ВП, що позивач керувався службовим автомобілем «Хундай Туксон» д.н.з. НОМЕР_2 у вихідні дні, а саме суботи 21.09.2019, 28.09.2019 та 13.10.2019, без відповідного дозволу на виїзд. Зазначив, що по суботах він перебуває на роботі і змушений використовувати автомобіль в службових цілях /а.с.50/.
Судом встановлено, що відповідно до наказу №155 від 16.01.2019 «Про закріплення службового транспорту» за водіями та співробітниками Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області у зв'язку з службовою необхідністю закріплені транспортні засоби, зокрема, транспортний засіб автомобіль Hunday Tucson н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску, у тому числі, за начальником підполковником ОСОБА_1 .
Дійсно у Журналі виїзду та заїзду транспортного засобу обліковано виїзди позивачем 21.09.2019 (субота) пробіг 50 км, 28.09.2019 (субота) пробіг 50 км, 13.10.2019 (неділя) пробіг 2 км /а.с.8-10/.
Суд зважає на покликання відповідача на Внутрішній трудовий розпорядок для поліцейських, державних службовців та працівників апарату центрального органу управління поліції, затверджених Наказом Національної поліції України від 30.07.2016 №654 щодо початку та завершення робочого дня, однак зазначає таке.
Згідно з ч. 2 ст. 2 Дисциплінарного статуту керівник - це службова особа поліції, наділена правами та обов'язками з організації службової діяльності підлеглих їй поліцейських та інших працівників поліції і контролю за їхньою службовою діяльністю.
Керівник несе відповідальність за дотримання підлеглими службової дисципліни. З метою забезпечення дотримання службової дисципліни керівник зобов'язаний:
1) створити умови, необхідні для виконання підлеглими обов'язків поліцейського;
2) поважати честь і гідність підлеглих, не допускати порушень їхніх прав та соціальних гарантій;
3) розвивати у підлеглих розумну ініціативу та самостійність під час виконання ними обов'язків поліцейського;
4) сприяти підвищенню підлеглими рівня кваліфікації, достатнього для виконання службових повноважень;
5) вивчати індивідуальні та професійні якості підлеглих, забезпечуючи прозорість і об'єктивність в оцінюванні їхньої службової діяльності;
6) забезпечити сприятливий стан морально-психологічного клімату в колективі, своєчасно вчиняти дії із запобігання порушенню службової дисципліни підлеглими та виникненню конфліктів між ними;
7) контролювати дотримання підлеглими службової дисципліни, аналізувати її стан та об'єктивно доповідати про це безпосередньому керівникові, проводити профілактичну роботу із зміцнення службової дисципліни та запобігання вчиненню підлеглими правопорушень;
8) у разі виявлення порушення підлеглим службової дисципліни вжити заходів для припинення такого порушення та застосувати дисциплінарне стягнення до порушника або порушити клопотання про застосування стягнення уповноваженим керівником (ст. 3 Дисциплінарного статуту).
Відповідач не заперечив того, що організація та контроль виконання підпорядкованими працівниками ВП вимог нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих документів, що належить до сфери діяльності НПУ дійсно значиться в посадовій інструкції позивача як начальника Миколаївського ВП ГУ НП у Львівській області.
Представник позивача зауважив, що з метою належного виконання завдань, покладених як на працівників Миколаївського ВП, так і безпосередньо на позивача, у нього ненормований робочий час, що компенсується шляхом встановлення до заробітної плати надбавок за особливі умови праці та інтенсивність.
Судом встановлено, що позивачу у вересні та жовтні 2019 року виплачено надбавку за спеціальні умови проходження служби /арк.спр.90, 91-92/.
Доцільно зауважити, що відповідач жодним чином не спростував того факту, що позивач у вказані дні не перебував на роботі.
Більше того зі змісту Журналу виїзду та заїзду транспортного засобу з'ясовано проставлення його підпису щодо виїзду транспортного засобу та підпису посадової особи щодо повернення такого та відповідних документів на автомобіль. Таким чином ОСОБА_1 не втаємничував факту використання службового транспорту. Умислу на використання службового автомобіля не за цільовим призначенням теж не встановлено.
Відповідачем також не надано жодних доказів того, що у вказані дні відповідний транспортний засіб використовувався позивачем не для службових цілей.
Також суд зважає на покликання відповідача на приписи Внутрішнього розпорядку дня для поліцейських , державних службовців, працівників поліції апарату та інших органів та підрозділів ГУ НП у Львівській області та порядок компенсації за службу (працю) в понаднормовий (надурочний) час, у вихідні, святкові неробочі дні, затверджений наказом ГУ НП у Львівській області №1863 від 10.08.2016, однак зазначає, що таким не встановлено порядку видачу дозволів на виїзд та заїзд транспортних засобів у святкові та вихідні дні.
Видача вказаного дозволу передбачена саме п. 7 розділу ІІІ Порядку №757.
Своєю чергою на пропозицію надати зразки таких дозволів, які надходять в ГУ НП у Львівській області, відповідачем таких не надано.
Суд проаналізував висновок службового розслідування, пояснення наданні позивачем та долучені до матеріалів справи письмові докази та дійшов висновку, що за умови вчинення позивачем порушення, таке є незначним та не завдало інтересам служби істотної шкоди, позаяк відповідачем не підтверджено факту використання позивачем транспортного засобу у власних цілях.
Зі змісту оскаржуваного наказу встановлено, що до відповідальних працівників Миколаївського відділу поліції (підпорядкованих позивачу, яких відповідач за наслідками проаналізованого судом висновку службового розслідування визнав винними у порушеннях, за наслідками перевірки 18.10.2019, що відображено у висновку службового розслідування) відповідач обмежився такими видами дисциплінарних стягнень як попередження, водночас до позивача застосував більш суворе стягнення у формі догани, а доказів застосування до позивача інших видів стягнення до матеріалів справи не надано.
Тобто обраний за наслідками проведення службового розслідування вид дисциплінарного стягнення на переконання суду є необґрунтованим та не відповідає значимості вчиненого позивачем проступку.
Оскільки відповідач не довів вчинення позивачем дисциплінарного проступку, а висновки дисциплінарного провадження не знайшли свого підтвердження у письмових доказах, долучених до матеріалів справи, такі є необґрунтованими, а рішення про застосування до нього дисциплінарного стягнення на підставі таких хибних висновків - протиправним та не відповідає характеру вчиненого позивачем.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про задоволення позову.
З врахуванням приписів ст. 139 КАС України на користь позивача слід стягнути сплачений ним судовий збір в сумі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ №3910 від 21.12.2019 «Про застосування дисциплінарних стягнень до окремих працівників Миколаївського ВП ГУ НП у Львівській області», в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності (догана) начальника Миколаївського ВП Пустомитівського ВП ГУ НП у Львівській області підполковника поліції ОСОБА_1 за порушення службової дисципліни.
3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; ЄДРПОУ 40108833) судові витрати у виді судового збору в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 16.09.2020.
Суддя Кравців О.Р.