16 вересня 2020 року № 320/4571/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісіі ГУ МВС України в місті Києві та просить суд:
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в м. Києві виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; набавка за стаж служби - 50%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50%; надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 100%; премія - 58,45%, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016.
09.06.2020 на адресу суду від позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій він просить суд:
- визнати протиправним дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві щодо не включення до довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 50%, надбавки за виконання особливо-важливих завдань - 100% та премії - 58,45%;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в м. Києві виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; набавка за стаж служби - 50%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50%; надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 100%; премія - 58,45%, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачем було складено та подано до пенсійного органу довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, в яку протиправно не включено всі види грошового забезпечення, які нараховувались позивачу під час проходження служби.
На думку позивача, відповідач створив передумови для неврахування надбавок у належному розмірі під час перерахунку пенсії, чим порушив його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист.
07.07.2020 на адресу суду надійшов письмовий відзив від представника відповідача, в якому останній просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позивачем пред'явлено позовні вимоги до неналежного відповідача.
Відповідач зазначив, що листом МВС України від 25 лютого 2019 року №2537/05/22-2019, головам ліквідаційних комісій ГУ МВС, УМВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі повідомлено про передачу іункцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ до новостворених уповноважених підрозділів. Отже позивачем в даній справі має бути Державна установа «Територіального седичного об'єднання МВС по місту Києву».
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.06.2020 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ та Наказом № 1459 від 27.07.2015 був звільнений з посади начальника Управління МВС України у Вінницькій області.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Як вбачається з розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі №2603028918 від 19.02.2018, позивачу з 28.07.2015 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення.
Відповідно до відомостей грошового аттестату ВФЗБО УМВС України у Вінницькій області №68 від 03.08.2015, виданого полковнику міліції ОСОБА_1 , до складу грошового забезпечення позивача було включено такі його види:
- посадовий оклад;
- оклад за спеціальним званням;
- надбавку за вислугу років - 40%;
- надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 100%;
- надбавка до посадового окладу за службу в підрозділі БОЗ - 15%;
- надбавка за проведення оперативно-розшукової діяльності - 50%;
- премія - 58,45%.
Судом встановлено, що Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в місті Києві складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), від 12.06.2017 №46147.
Відповідно до вказаної довідки, розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними на 01.01.2016, складає 12510 грн., а саме:
- посадовий оклад - 5400,00 грн.;
- оклад за спеціальне звання (полковник міліції/полковник поліції) - 2400,00 грн.;
- надбавка за стаж служби 50% - 3900,00 грн.;
надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 810,00 грн.
У 2019 році позивач звернувся до Головного управління МВС України в Київській області із заявою щодо надання інформації про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Листом від 19.11.2019 №218 позивачу повідомлено про те, що відповідно до інформації, наданої ГУ ПФУ в Київській області, посада на день звільнення перший заступник начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України згідно наказу МВС України від 17.02.2017 №138 прирівнюється до посади першого заступника начальника (директора) Головного управління в апараті Національної поліції.
Також, у даному листі відповідач повідомив позивача про те, що надбавки та доплати, відсутні підстави для видачі оновлено довідки, оскільки обов'язок підготовки довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії та її подання до органів Пенсійного фонду України виникає у державного органу, з якого особи були звільнені зі служби, тільки в разі отримання від пенсійних органів списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Законом України №900-VIII від 23.12.2015 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" (далі - Закон №900-VIII) статтю 63 Закону №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до ч. 18 ст. 43 Закону №2262-XII (в редакції зі змінами, внесеними Законом №580-VIII) у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
За змістом ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Порядок №45).
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яка застосовується з дня набрання чинності Законом України Про Національну поліцію, тобто з 07.11.2015, затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, які значно перевищують оклади за спеціальним званням та посадові оклади осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). Даною постановою встановлені також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії поліцейським.
Згідно з п. 4 та п. 5 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абз. 2 п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Отже, ОСОБА_1 як колишній працівник органів внутрішніх справ України має прає право на пенсійні гарантії встановлені для поліцейських, зокрема на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції" (далі - Постанова №988).
Приписами Постанови №988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Разом з тим, приписами пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №1294) (станом на час виходу позивача на пенсію за вислугою років та отримання грошового атестата), було зазначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Разом з тим, приписами п. 1 Постанови №1294 (станом на час виходу позивача на пенсію за вислугою років та отримання грошового атестата), було зазначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, враховуючи, що передбачені Постановою №988 розміри грошового забезпечення для поліцейських є більшими у порівнянні із розмірами грошового забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ, виходячи із яких їм призначалась (перераховувалась) пенсія, тому суд вважає, що таке збільшення є безумовною підставою для видачі позивачу довідки про грошове забезпечення.
Згідно з пунктом 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Вирішуючи питання, чи правомірно не включено відповідачем до розміру грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії надбавку за виконання особливо-важливих завдань - 100%, надбавку за проведення оперативно-розшукової діяльності - 50% та премію у розмірі 54,45% суд зазначає наступне.
У Постанові №988 затверджено складові грошового забезпечення поліцейських, схему посадових окладів види та розміри доплат.
Згідно з пунктом 1 Постанови №988 грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
На виконання Постанови №988 наказом МВС України від 06 квітня 2016 року за №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Наказ №260).
У п. 3 Наказу №260 вказано, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять:
1) посадовий оклад;
2) оклад за спеціальним званням;
3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);
4) премії;
5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
У розділі II "Грошове забезпечення" у пункті 4 зазначено, що надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.
Поліцейським, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.
Отже, можна зробити висновок, що у Порядку №260 передбачено конкретну надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції та вказано критерії, за яких така надбавка встановлюється: залежить від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо).
До набрання чинності вказаними нормативними актами встановлення видів грошового забезпечення передбачалися у ст. 19 Закону України від 20.12.1990 № 565-ХІІ "Про міліцію", в якому вказано, що форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати.
У Постанові №1294 визначено форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції.
На виконання зазначеної постанови 31 грудня 2007 року наказом МВС України №499 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, яка затверджена та введена в дію з 01 січня 2008 року (далі - Інструкція №499).
У підпунктах 2.5.1-2.5.2 Інструкції №499 особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначаються залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань.
З аналізу призначення та підстав для виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в органах міліції вбачається, що ці надбавки є тотожними щодо підстав їх призначення.
Тому помилковим є твердження, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, оскільки аналогічна надбавка за виконання особливо важливих завдань була встановлена і діяла на час звільнення позивача зі служби.
У зв'язку з чим, суд вважає, що перейменування надбавки із залишенням змістовного навантаження такої надбавки та підстав призначення не дає підстав для неврахування її при видачі довідки про види грошового забезпечення.
Крім того, суд звертає увагу на те, що спір у цій справі виник у зв'язку з різним тлумаченням учасниками справи положень законодавства щодо переліку видів грошового забезпечення та його розмірів, що належить враховувати при перерахунку пенсії.
Як вбачається зі змісту абзацу 7 пункту 5 Порядку №45, ця норма виключає з переліку видів грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсії, певні їх види за родовими ознаками, а саме не враховуються скасовані чи такі види грошового забезпечення та премії, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, абзац 7 пункт 5 Порядку №45 спрямований на визначення видів грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсії, що не узгоджується із законом, оскільки вирішення вказаних питань є прерогативою Верховної Ради України, а не Кабінету Міністрів України.
Згідно приписів п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Так, ст. 11 Закону №2262-ХІІ передбачає, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
При цьому визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій є однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців. Про це зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 03 травня 2015 року по справі №1-9/2015 щодо офіційного тлумачення положень ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ".
Конституційний Суд України у вказаному рішенні наголосив, що виключно Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України.
Конституційний Суд України дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що зміна умов чи норм пенсійного забезпечення (зокрема, визначення видів грошового забезпечення для перерахунку пенсій) підзаконними нормативно-правовими актами є порушенням закону.
Слід взяти до уваги, що Закон України №2262-ХІІ, зокрема стаття 63, не містить положень, які б давали підстави не враховувати для перерахунку пенсії певні види грошового забезпечення, що отримував позивач, у тому числі і надбавку за виконання особливо-важливих завдань (100% - вираховуються з посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби), надбавку до посадового окладу за службу в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю (50% - вираховується з посадового окладу) та надбавку за проведення оперативно-розшукової діяльності (50% - вираховується з посадового окладу).
Більш того, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до відомостей грошового аттестату ВФЗБО УМВС України у Вінницькій області №68 від 03.08.2015, виданого полковнику міліції ОСОБА_1 , до складу грошового забезпечення позивача було включено такі його види:
- посадовий оклад;
- оклад за спеціальним званням;
- надбавку за вислугу років - 40%;
- надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 100%;
- надбавка до посадового окладу за службу в підрозділі БОЗ - 15%;
- надбавка за проведення оперативно-розшукової діяльності - 50%;
- премія - 58,45%.
Отже, позивач під час проходження служби в органах внутрішніх справ отримував вищевказані види грошового забезпечення, які були встановлені йому на підставі положень Постанови №1294 та бралися до уваги при призначенні пенсії позивачу.
Таким чином, на думку суду, у довідку про грошове забезпечення позивача повинно бути внесені усі додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які отримував позивач, та зміст яких не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства або виходячи із середніх показників, в той час як встановлення таких премій або надбавок, доплат тощо відбувалась безпосередньо з призначених позивачу.
Тому, суд приходить висновку про неправомірність дій з боку відповідача щодо не включення зазначених надбавок до грошового забезпечення позивача з 01.01.2016.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Однак, у письмову відзиві, наданому до суду, відповідач жодного твердження позивача не спростовував, своєї позиції з приводу предмету спору не висловлював.
З огляду на те, що відповідач не довів правомірність своєї бездіяльності, а позивач навів законні й обґрунтовані підстави для видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , - то позов слід задовольнити повністю.
На підставі положень ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач є звільненим від сплати судового збору, як учасник бойових дій, тому підстави для вирішення питання щодо судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 9, 14, 72-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 251, 255 КАС України, суд,
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві щодо не включення до довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 50%, надбавки за виконання особливо-важливих завдань - 100% та премії - 58,45%.
3. Зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в м. Києві виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; набавка за стаж служби - 50%; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50%; надбавка за виконання особливо-важливих завдань - 100%; премія - 58,45%, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Щавінський В.Р.