Справа № 296/6752/20
3/296/2496/20
"10" вересня 2020 р. Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді: Скрипки О.В.,
при секретарі: Ласкажевській О.О.,
за участю прокурора: Рудик Т.В.,
особи, яка притягається
до адміністративної
відповідальності: ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від УСР в Житомирській області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Маркуші Бердичівського району Житомирської області, працюючий директором КП «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 222 від 07.08.2020 р., ОСОБА_1 , являючись директором КП «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.
Так, на розпорядження Житомирського міського голови №107 від 28.01.2019 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора КП «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради з 01.02.2019.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадових осіб юридичних осіб публічного права.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)», відповідно до якого було внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» та продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій у 2020 році.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий (2019) рік лише 02.06.2020, тобто несвоєчасно.
Таким чином, гр. ОСОБА_1 у період обов'язкової подачі декларації, тобто до 01.06.2020 не подав декларацію, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Прокурор в судовому засіданні вважала вину ОСОБА_1 доведеною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прохала визнати останнього винним та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах мінімального розміру санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час судового розгляду справи були досліджені письмові матеріали, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 222 від 07.08.2020 р., витяг з Єдиного державного реєстру декларацій, розпорядження міського голови № 107 від 28.01.2019 р. про призначення ОСОБА_1 на посаду директора КП «Стоматологічна поліклініка №2» Житомирської міської ради, попередження ОСОБА_1 про вимоги і обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції", письмові пояснення ОСОБА_1 від 21.07.2020 р.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини справи, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , не встановлено.
Враховуючи викладені обставини суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 173-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 5 ст.4 Закону України «Про судовий збір'слід стягнути з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420,40 гривень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Cуддя О. В. Скрипка