Рішення від 17.09.2020 по справі 300/1478/20

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" вересня 2020 р. справа № 300/1478/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький Ігор Миколайович, до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №343 від 12.03.2020 в частині,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат ОСОБА_3 звернувся в суд із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №343 від 12.03.2020 в частині.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради протиправно прийнято рішення №343 від 12.03.2020 «Про надання дозволу на від'єднання житлових будинків від системи (мереж) централізованого опалення», в частині надання дозволу на відключення від системи (мереж) централізованого опалення будинку АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що ОСОБА_2 є співвласником квартири за адресою: АДРЕСА_2 . Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення №343 від 12.03.2020, яким надано дозвіл на відключення від системи (мереж) централізованого опалення будинку в якому проживає позивач. Оскаржуване рішення прийнято на підставі протоколу зборів (опитування) співвласників будинку АДРЕСА_1 . Однак, в порушення ч.ч. 4, 5 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» ОСОБА_2 не був повідомлений про дату та час проведення зборів співвласників будинку АДРЕСА_1 , що позбавило його права на участь в таких зборах та вплинуло на результати голосування. В свою чергу ОСОБА_2 не заперечує проти відключення від мереж ЦО та ГВП інших квартир в будинку по АДРЕСА_1 , однак виконання оскаржуваного рішення в частині відключення вказаного будинку призведе до позбавлення позивача будь-якого джерела теплової енергії, оскільки кошти на встановлення системи індивідуального опалення відсутні. Скасування у вказаній частині рішення №343 від 12.03.2020 в судовому порядку не порушить прав інших співвласників багатоквартирного будинку № 90 на вибір джерела теплової енергії чи інших прав у сфері теплопостачання, оскільки розділом 3 Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води від 26.07.2019 № 169 законодавець надав можливість відокремлення (відключення) окремих квартир від мереж централізованого опалення.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву (23.07.2020), відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що п.8 ч.2 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг у порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами, за умови дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Згідно ч. 6 ст. 10 вказаного Закону рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Співвласниками (власниками квартир та нежитлових приміщень) будинку розташованого по АДРЕСА_1 28.01.2020 було прийнято рішення про відключення будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання за яке проголосували 29 власників квартир, що складає 97, 62% голосів від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень. На підставі протоколу зборів (опитування) співвласників будинку АДРЕСА_1 , у відповідності до Порядку № 169 та Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради рішенням №343 від 12.03.2020 надано дозвіл на відключення від системи (мереж) централізованого опалення будинку АДРЕСА_1 . Посилання позивача про можливість відключення від мереж ЦО та ГВП окремих квартир в будинку АДРЕСА_1 у відповідності до розділу 3 Порядку № 169 є необґрунтованими, оскільки вказаний будинок не відноситься до багатоквартирного житлового будинку в якому від мереж централізованого опалення відключено більшу частину квартир. Таким чином, інші співвласники будинку АДРЕСА_1 , у випадку скасування рішення №343 від 12.03.2020, не зможуть відключитися від мереж ЦО, внаслідок чого будуть порушені їх права.

У відповіді на відзив (31.07.2020) представник позивача зазначив аналогічні обставини як і в позовній заяві. Додатково вказав, що твердження відповідача про неможливість відключення окремих квартир від централізованого опалення у відповідності до розділу 3 Порядку № 169 не відповідають дійсності та спростовується інформацією з офіційного веб - сайту виконавця послуг з централізованого опалення та підігріву води для населення - Товариства з обмеженого відповідальністю «Станіславська теплоенергетична компанія». Згідно вказаних відомостей багатоквартирний будинок розташований по АДРЕСА_1 відноситься до будинків, в яких на день набрання чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189 не менше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП.

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та в задоволенні клопотання адвоката Дрогомирецького І.М. про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відмовлено.

Заяву ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький Ігор Миколайович, про забезпечення позову в даній справі повернуто заявнику без розгляду ухвалою від 02.07.2020

Ухвалами Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.07.2020 та від 24.07.2020 відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький Ігор Миколайович про вжиття заходів забезпечення позову.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, зазначає наступне.

Правовідносини у сфері житлово-комунальних послуг регулюються Конституцією України, Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», іншими нормативно-правовими актами.

При вирішенні даного спору судом застосовані нормативно - правові акти в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право, зокрема на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Пунктом 12 ч. 1 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право споживача у встановленому законодавством порядку відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Згідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів» держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.

У відповідності до ст.10 Закону України «Про теплопостачання» до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері теплопостачання належать розробка та реалізація державної політики у сфері теплопостачання.

До основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать: регулювання діяльності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад; затвердження місцевих програм розвитку у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних і регіональних програм у цій сфері (ст.13 Закону України «Про теплопостачання»).

Статтею 19 Конституції України встановлено що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Закон України «Про місцеве самоврядування» відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування" місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами (частина 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Відповідно до частини 3 статті 24 цього Закону органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Абзацом 11 ч.1 ст.1 цього Закону визначено, що виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи ( частина 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

У відповідності до частини 1 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради

Підпунктами 1, 2 п. «б» ч.1 ст.30 вказаного Закону встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо: здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв'язку; здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VIII.

Вказаний Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та введений в дію з 1 травня 2019 року, крім: статті 1, частини першої статті 2, статей 3-7, 9, 11, 12, частини другої статті 26, статей 27 та 29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частини другої статті 2, частин третьої та четвертої статті 8, частин другої та третьої статті 10, статті 15, частин першої, третьої та п'ятої статті 16, статті 18, частини п'ятої статті 28, пунктів 2, 3-1, 6, підпункту 1, підпункту "б" підпункту 2, підпунктів 5 та 11 пункту 8 цього розділу, які вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом; частини третьої статті 11, абзаців першого та другого частини п'ятої статті 18, які вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Частиною 3 статті 4 Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать: 1) затвердження та виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та виконанні відповідних державних і регіональних програм; 2) встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону; 3) затвердження норм споживання комунальних послуг; 4) інформування населення відповідно до законодавства про стан виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також про відповідність якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам; 5) здійснення моніторингу стану виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства; 6) встановлення одиниці виміру обсягу наданих послуг з поводження з побутовими відходами.

Таким чином, виконавчі органи наділені повноваженнями щодо прийняття рішень у сфері житлово-комунального господарства.

Судом з'ясовано, що рішенням Івано-Франківської міської ради (5 сесія) 7 демократичного скликання від 26.04.2016 № 127-5 затверджено склад постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання».

Головою та секретарем зборів співвласників багатоквартирного будинку розташованого по вул. Є. Коновальця, 90, м. Івано-Франківськ 24.02.2020 подано міжвідомчій комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання заяву про надання дозволу про відключення вказаного будинку від мереж централізованого теплопостачання (а.с. 72).

Як вбачається з протоколу зборів (опитування) співвласників (власників квартир та нежитлових приміщень) будинку розташованого по вул. Є. Коновальця, 90 в м. Івано-Франківськ від 28.01.2020 за відключення будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання проголосували 29 із 30 власників квартир, що складає 97, 62% голосів від загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень (а.с. 18 -21, 73 - 75).

За результатами розгляду вищевказаної заяви та протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , постійно діючою комісією для розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання надано дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення будинку АДРЕСА_1 , за умови виготовлення співвласниками проекту відключення будівлі від ЦО та ГВП та встановлення системи автономного опалення, у відповідності з вимогами чинних ДБНіП (пункт 21 протоколу № 06 від 28.02.2020) (а.с. 67 - 69).

Рішенням Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області від 12.03.2020 № 343 надано дозвіл на від'єднання від мереж централізованого опалення, зокрема багатоквартирного будинку розташованого по АДРЕСА_1 (а.с. 26, 66).

В свою чергу, Товариством з обмеженою відповідальністю «Станіславська теплоенергетична компанія» на звернення уповноваженої особи співвласників (власників квартир та нежитлових приміщень) житлового будинку АДРЕСА_1 розроблено та 14.07.2020 видано технічні умови на відключення від мереж централізованого теплопостачання вказаного житлового будинку (а.с. 82).

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 07.12.1999 ОСОБА_2 є власником квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 на праві спільної сумісної власності (а.с. 17).

Позивач не погоджується із правомірністю прийняття Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради рішення від 12.03.2020 № 343 в частині надання дозволу на від'єднання від мереж централізованого опалення багатоквартирного будинку розташованого по вул. Є. Коновальця, 90 в м. Івано-Франківську.

З приводу правомірності винесення відповідачем оскаржуваного рішення в частині, що стосується багатоквартирного будинку розташованого по вул. Є. Коновальця, 90 в м. Івано-Франківську суд зазначає наступне.

Відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (зі змінами).

Відповідно п.п. 24 - 25 № 630 споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку визначає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який також регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Згідно з статті 6 вказаного Закону співвласники мають право, зокрема, вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників; брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Відповідно частини 1 до статті 10 наведеного Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 4 Закону України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» та пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року № 169 затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, який визначає процедуру відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до пункту 1 Порядку № 169 рішення щодо відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та/або ГВП приймається органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку, з урахуванням рішення Комісії.

Рішення органів місцевого самоврядування можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Згідно пункту 2 вказаного Порядку рішення власника (співвласників) будівлі, в тому числі житлового будинку, про відключення від ЦО та/або ГВП приймається відповідно до вимог Цивільного кодексу України, законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

У відповідності до п.8 ч.2 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг у порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами, за умови дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Згідно абзацу 1 ч. 6 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, крім рішень з питань, зазначених у пунктах 2, 3 і 9 частини другої цієї статті, які вважаються прийнятими зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

При цьому, ч. 11 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників є обов'язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.

Частиною 7 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

У протоколі обов'язково зазначається така інформація про співвласників (їх представників), які взяли участь у зборах співвласників: прізвище, ім'я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника).

Пунктом 3 Порядку № 169 встановлено, що власник (співвласники) будівлі, в тому числі житлового будинку, подає (подають) до органу місцевого самоврядування заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП, яка складається в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг із протоколу) про ухвалене співвласниками рішення про відключення будинку від ЦО та/або ГВП та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку.

У відповідності до пункту 4 Порядку № 169 орган місцевого самоврядування відповідно до законодавства розглядає подані документи за наявності затвердженої ним схеми теплопостачання відповідного населеного пункту.

Пунктами 5 - 8 Порядку № 169 встановлено, що заява про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП передається на розгляд Комісії.

Комісія на найближчому засіданні розглядає заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП за участю заявника чи його уповноваженого представника.

Комісія приймає рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП та надає пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будівлі після відключення.

Під час прийняття рішення Комісія враховує технічні можливості наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту чи окремого кварталу (мікрорайону) щодо забезпечення живлення запропонованої власником (співвласниками) будівлі системи, та за потреби надає пропозиції органу місцевого самоврядування щодо збільшення потужностей, а також заміни систем внутрішньоквартальних, магістральних мереж електро-, газо-, водо-, теплопостачання, потрібних для встановлення в будівлі системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) та пропозиції щодо фінансування таких заходів.

Комісія передає рішення до органу місцевого самоврядування протягом п'яти робочих днів із дня його прийняття. Копія рішення Комісії надається заявникові.

Орган місцевого самоврядування на найближчому засіданні за участі заявника чи його уповноваженого представника приймає відповідно до законодавства рішення щодо відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП з урахуванням рекомендацій Комісії. Копія рішення органу місцевого самоврядування надається заявникові.

Згідно пункту 10 Порядку № 169 відключення будівлі від ЦО та/або ГВП здійснюється виконавцем відповідної комунальної послуги, або оператором зовнішніх інженерних мереж, якщо він не є виконавцем комунальної послуги, або залученим власником (співвласниками) суб'єктом господарювання, які у випадках, передбачених законодавством, мають ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми та значними наслідками, з обов'язковим переліком робіт із монтажу внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, в присутності виконавця відповідної комунальної послуги після отримання рішення органу місцевого самоврядування, що дозволяє відключення такої будівлі.

Зважаючи на вищевикладене, судом не встановлено порушень з боку Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 та Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води № 169 від 26.07.2019 при прийнятті рішення від 12.03.2020 № 343 щодо надання дозволу на від'єднання від мереж централізованого опалення багатоквартирного будинку розташованого по АДРЕСА_1 .

Позивач, в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький І.М., порушення свого права на користування мережею централізованого опалення внаслідок прийняття відповідачем спірного рішення обґрунтовує недотримання процедури проведення зборів (опитування співвласників, власників квартир та нежитлових приміщень) будинку АДРЕСА_1 , а також прийняття ними рішення.

З цього приводу суд зазначає, що предметом даного позову є правомірність прийняття відповідачем рішення від 12.03.2020 № 343 в частині надання дозволу на від'єднання від мереж централізованого опалення багатоквартирного будинку розташованого по АДРЕСА_1 .

Недотримання зборами співвласників будинку АДРЕСА_1 процедури проведення таких зборів (опитування), а також прийняття рішення є предметом судового розгляду в порядку цивільного судочинства.

Окрім того, в порядку цивільного судочинства підлягають оскарження також дії суб'єктів, які вказані в п. 10 Порядку № 169 щодо відключення будівлі від ЦО.

З врахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку, що спірне рішення відповідача не підлягає до скасування.

Як наслідок позов ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький Ігор Миколайович, до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування в частині рішення №343 від 12.03.2020 до задоволення не підлягає.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), в інтересах якого діє адвокат Дрогомирецький Ігор Миколайович, до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (код ЄДПРОУ 04054346, вул.Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ) про визнання протиправним та скасування в частині рішення №343 від 12.03.2020 відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.