Справа № 276/1215/20
Провадження по справі 1-кс/276/180/20
17 вересня 2020 року смт. Хорошів
Слідчий суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання про продовження строку досудового розслідування, внесене начальником СВ Хорошівського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_2 за погодженням з прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12019060140000058 від 08.02.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, -
встановив:
Начальник слідчого відділення за погодженням з прокурором звернувся з клопотанням, в якому просить продовжити строк досудового розслідування до 08.08.2021 у кримінальному провадженні №12019060140000058.
Із клопотання слідує, що 08.02.2019 невідома особа, перебуваючи на території частково огородженого домоволодіння АДРЕСА_1 шляхом відчинення дверей до приміщення літньої кухні, проникла до середини, звідки викрала два металевих бідони, дві м'ясорубки, три каструлі, гусятницю, після чого з місця вчиненого злочину з викраденим майном зникла, чим спричинила потерпілій ОСОБА_4 матеріального збитку на суму близько 1000 грн.
08.02.2019 відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060140000058, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що в ході досудового розслідування проведено ряд слідчих (процесуальних) дій, спрямованих на з'ясування всіх обставин, що підлягають доказуванню відповідно до ст.91 КПК України.
Прокурор в судове засідання не з'явився, надіславши до суду заяву, в якій просив розгляд клопотання провести без його участі. Клопотання підтримує в повному обсязі та просив його задовольнити.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась на підставі частини 4 статті 107 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 219 КПК України встановлено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ч. 1 ст. 284 КПК України слідчий, прокурор зобов'язані закрити кримінальне провадження також у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.
Відповідно до ч. 5 ст. 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Згідно ч. 3 ст. 295-1 КПК України слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
Відповідно до ст. 113 КПК України процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов'язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії.
Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Встановлено, що строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12019060140000058 від 08.02.2019 року, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, закінчився 08.08.2020.
У клопотанні слідчий зазначив, що строк досудового розслідування закінчується 08.08.2020 року, при цьому з клопотанням про продовження строків досудового розслідування звернувся не за п'ять днів до його закінчення, як визначено КПК України, а лише 31.08.2020 року.
Оскільки клопотання надійшло після закінчення строку досудового розслідування слідчий суддя позбавлений можливості вирішувати поставлені слідчим питання поза межами встановленими Законом строку досудового розслідування, який поновленню не підлягає, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.219, 294, 295-1, 309, КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання начальника СВ Хорошівського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження №12019060140000058 від 08.02.2019 року, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1