Справа № 188/1151/20
Провадження № 2/188/408/2020
17 вересня 2020 року смт. Петропавлівка
Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Ніколаєва І.К., розглянувши в смт. Петропавлівка матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства « Климчук», в особі голови господарства - Климчука Леоніда Семеновича про розірвання договору оренди землі,-
Позивачка ОСОБА_2 , яка проживає по АДРЕСА_1 , звернулася з позовом до відповідача Селянського ( фермерського) господарство «Климчук», в особі голови господарства - Климчука Леоніда Семеновича, який проживає по АДРЕСА_2 , про розірвання договору оренди землі.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що договір оренди землі № 24 від 07 червня 2015 року та акт приймання-передачі земельної ділянки вона не підписувала та повноважень на їх підписання, від свого імені позивачка нікому не надавала, вважає договір оренди недійсним, відповідач добровільно не погоджується на розірвання договору і тому у неї виникла необхідність звернутися до суду за захистом порушеного права.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно з ст.ст. 185-186 ЦПК України, відсутні.
Відповідно до ст.178 ЦПК України відзив, у якому відповідач викладає заперечення проти позову, подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
За відсутності клопотання позивача про розгляд справи у спрощеному провадженні справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 148, 175, 177, 178, 187 ЦПК України, суддя, -
Прийняти до розгляду позовну заяву, ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства « Климчук», в особі голови господарства - Климчука Леоніда Семеновича, про розірвання договору оренди землі.
Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче засідання на 13 годин 00 хвилин 01 жовтня 2020 року в приміщенні суду за адресою: вул. Героїв України, 74-а, смт. Петропавлівка, Дніпропетровської області, в залі судових засідань № 1, про що повідомити учасників справи.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити учасникам справи, що на підставі п. 4 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається через веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://ptr.dp.court.gov.ua/assignments/.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення вказаного суду (в суді наявна технічна можливість).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена у частині відкриття провадження з порушенням правил підсудності до Дніпровського апеляційного суду через Петропавлівський районний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї ухвали суду.
Суддя І. К. Ніколаєва