Справа № 459/2352/20 Провадження № 3/459/995/2020
15 вересня 2020 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області Дем'яновськаЮ.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм у ТзОВ «Авто-лайн», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №321149 від 30.08.2020 року, ОСОБА_1 30.08.2020 року о 13:09 год., у м. Червонограді на вул. Героїв Майдану, 9, здійснюючи регулярні перевезення пасажирів автобусом марки «Рута 18» д.н.з. НОМЕР_1 , сполученням «Червоноград-Гірник», перевозив пасажирів в кількості більше 50 відсотків від кількості місць для сидіння, передбачених у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, чим порушив вимоги п.14, п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641.
ОСОБА_1 у суді вину не визнав.
Відповідно до частини першої та другої статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до абзацу 1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
При цьому об'єктивна сторона правопорушення виражається в ухиленні (порушенні) особи від правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішеннями органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, а суб'єктивна сторона даного правопорушення характеризується прямим умислом.
Стаття 44-3КУпАП не визначає конкретних правил карантину, за порушення яких настає відповідальність, проте такі правила встановлюються відповідними актами законодавства.
Об'єктивна сторона правопорушення полягає, зокрема, в порушенні особою (яка є суб'єктом правопорушення) правил щодо карантину людей, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, то такий містить неповну інформацію щодо нормативного акту, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималася особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи, зокрема, не зазначено підпункти постанови КМУ, на які посилається поліцейський Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області Чорний З.А. при складені протоколу. Крім цього, у протоколі не зазначено який пункт, підпункт, статтю ЗУ « Про захист населення від інфекційних хвороб» порушив ОСОБА_1 .
Враховуючи вище наведене, суд приходить до висновку, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №321149 від 30.08.2020 року відносно якого ОСОБА_1 притягується до відповідальності, не містить ознак об'єктивної сторони складу правопорушення.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи. Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання.
При цьому всі викладені у вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Отже, дослідивши матеріали справи, необхідно дійти висновку, що справа підлягає закриттю за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате - підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин провадження по справі слід закрити.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Червоноградський міський суд Львівської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ю. Д. Дем'яновська