Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/740/20
Провадження № 2-н/674/41/20
14 вересня 2020 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Шклярук В.М., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькгаз збут" про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги в розмірі 5584 грн. 63 коп. з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хмельницькгаз збут» звернулося до Дунаєвецького районного суду Хмельницької області в порядку наказного провадження з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заборгованості по газопостачанню (сума боргу 5584 грн. 63 коп.).
Згідно частини 1 статті 187 ЦПК України в порядку досудової підготовки судом були надіслані запити щодо встановлення місця проживання боржників.
З отриманої відповіді Дунаєвецької селищної ради Дунаєвецького району Хмельницької області від 26.08.2020 р. вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією актового запису про смерть № 21 від 06.08.2010 року.
Згідно змісту статті 25 ЦК України правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.
Згідно до пункту 6 частини 1 статті 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядку статті 55 ЦПК України, шляхом залучення правонаступника, лише за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі.
Оскільки на день подання заяви правоздатність боржника припинилась у зв'язку із смертю, то за вказаних обставин спірні правовідносини не допускають правонаступництва і суд на підставі п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України відмовляє у видачі судового наказу, що не позбавляє заявника права звернутися до суду з заявою про стягнення суми боргу до спадкоємців ОСОБА_2 .
Керуючись статтями 165,186, 258-260 ЦПК України,
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Хмельницькгаз збут» у видачі судового наказу в частині стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за надані послуги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Дунаєвецький районний суд Хмельницької області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
Суддя В.М. Шклярук