Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/544/20
Провадження № 3/670/275/20
15 вересня 2020 року смт. Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М.,ознайомившись із матеріалами справи про адміністративне правопорушення, що надійшла із Віньковецького ВнП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
На розгляд Віньковецького районного суду із Віньковецького ВнП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу від 25.08.2020 року серії ДПР18 № 485400, 25.08.2020 року о 14.00 год. в смт. Віньківці по вул. Островського ОСОБА_1 керував мотоциклом марки FORTE FT250GY-CBA, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився лікарем наркологом Віньковецької ЦРЛ, чим порушив п. 2.9 (а) ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Перевіривши матеріали адміністративної справи вважаю, що справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до Віньковецького ВнП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення у зв'язку з неможливістю всебічного, повного та об'єктивного розгляду по суті.
Відповідно до положень ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення -- це офіційний документ, який відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 р. за № 1408/27853, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються:
1) письмові пояснення свідків правопорушення у разі їх наявності;
2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу у разі здійснення його затримання;
3) акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння;
4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.
Однак в порушення вищезазначених вимог у протоколі не зазначено, чи був водій відсторонений від керування транспортним засобом, чи був вилучений транспортний засіб.
До матеріалів про адміністративне правопорушення не додано доказу зазначеного в протоколі, а саме відеозапису, хоча зазначено, що до протоколу додається «відеофіксація».
Крім того, доданий до протоколу висновок щодо результатів огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,не завірений печаткою медичного закладу.
Також, у письмових поясненнях, відібраних від свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відсутній підпис поліцейського, який опитував вказаних свідків, та всупереч вимогам ст.ст. 33, 251 КУпАП в матеріалах справи відсутні документи, які б засвідчували дані про особу порушника (характеристика з місця проживання, наявність утриманців та ін.), документи про його майновий стан, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду. Вказане свідчить про перекладення обов'язку збору та належного оформлення матеріалу на суд.
Наведені обставини унеможливлюють розгляд справи по суті.
Тому враховуючи, що оформлення адміністративного матеріалу виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути вказаний протокол до Віньковецького ВнП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. 278, ст. 283 КУпАП, суддя,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Віньковецького ВнП Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Волкова