Справа № 599/1775/20
н.п.3/599/626/2020
іменем України
"14" вересня 2020 р. суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г., розглянувши в м. Зборові матеріали, які надійшли із Зборівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , фізична особа - підприємець, за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 о 20.15 год 27.08.2020 року, фізична особа підприємець під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) - обстеження ресторації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , допустив порушення вимог ст.30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст.ст.18, 33 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та п.п.4.1, 4.5, 8.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України №32 від 02.06.2020 року «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням корона вірусної хвороби (СОVID-19)», а саме допустив прийом замовлення із літнього майданчика не дистанційно, через спеціально облаштоване вікно або безпосередньо через працівників закладу; персонал, що обслуговує клієнтів на відкритих майданчиках обслуговує клієнтів з входом до основних приміщень; централізований збір ЗІЗ, паперових серветок здійснюється в контейнер без кришки та одноразового поліетиленового пакету
ОСОБА_1 пояснив, що дотримується всіх обмежень які встановлені під час карантину, однак, о 20.15 год 27.08.2020 року обслуговування на відкритих майданчиках клієнтів проводиться спеціально відведеним (уповноваженим) персоналом для обслуговування клієнтів на літньому майданчику, централізований збір ЗІЗ наявний у вигляді полімерної ємності, що обробляється дезінфікуючим засобом після кожного вилучення. На даний час робить все щоб відвідувачі були здоровими і задоволеними.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення доводиться його поясненнями, що відповідають обставинам відображеним у протоколі про адміністративне правопорушення № 01-23/13 від 27.08.2020 року та іншими матеріалами справи.
Беручи до уваги вищевикладене, вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адмінправопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення правил щодо карантину людей, а тому його слід визнати винним.
Згідно ст.23 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення є мірою відповідальності з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до ст.ст. 33-35 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, щире каяття у вчиненому, а тому вважає, що вказане правопорушення не виявляє великої суспільної небезпеки і є малозначимим.
Відповідно до ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення при малозначності вчинення адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Отже, враховуючи особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, характер і ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, наявність пом'якшуючих, та відсутність обтяжуючих обставин по справі, а також ті обставини, за яких було вчинено вказане правопорушення, те, що наслідки діяння не завдали шкоди суспільним інтересам, правам та свободам інших осіб, вважаю, що дії ОСОБА_1 слід визнати малозначними, внаслідок чого вважаю можливим звільнити останнього від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитися усним зауваженням порушнику.
За умовами ч.2 ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та оголосити йому усне зауваження.
Адміністративну справу притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Зборівський районний суд.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.