Ухвала від 14.09.2020 по справі 580/3653/20

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 вересня 2020 року справа № 580/3653/20

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

07.09.2020 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (18005, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307), в якому позивач просить:

-визнати протиправними дії Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради щодо відмови у відновленні позивачу пільг на оплату за користування житлово-комунальними послугами передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни;

-зобов'язати Департамент соціальної політики Черкаської міської ради здійснити з 19.03.2019 нарахування пільг позивачу на оплату за користування житлово-комунальними послугами, передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.

Приписами ч. 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, з подальшими змінами та доповненнями.

Водночас, ставки сплати судового збору встановлено статтею 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, який подано фізичною особою - становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 року № 294-IX встановлено розмір прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2020 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня - 2102грн.

До матеріалів справи додано квитанцію про сплату судового збору №50678439 від 31.07.2020 на суму 840,8грн.

Статтею 9 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Судом встановлено, що судовий збір сплачений на підставі квитанції №50678439 від 31.07.2020 на суму 840,8грн., у відповідності до виписки про зарахування судового збору, зарахований в справі № 580/2910/20.

Таким чином, надана представником позивача квитанція в даному випадку не може слугувати доказом сплати судового збору.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 840,8грн.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зазначена норма кореспондується з ч. 4 ст. 161 КАС України, якою передбачено обов'язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Суддя звертає увагу позивача, що ч. 1 ст. 5 КАС України передбачено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернення до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Проте в порушення даних норм позовні вимоги заявлені в наданій заяві не відповідають змісту встановленого ст. 5 КАС України, оскільки не містять конкретизації, які саме пільги на оплату за користування житлово-комунальними послугами не надані при відмові, з урахуванням того, що листом від 13.07.2020 №8557/28-5/01-9 відповідач надав роз'яснення щодо звернення позивача від 13.07.2020.

Тобто, суддя зазначає, що позовна вимога є передчасною, оскільки Департамент соціальної політики Черкаської міської ради не відмовляв позивачу у наданні пільг на оплату за користування житлово-комунальними послугами передбаченими п.п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", як учаснику війни в розумінні КАС України (відсутня відповідна заява).

Крім того, надана відповідь звернення, врегульовано Законом України «Про звернення громадян», що в свою чергу виключає кваліфікацію відмови у зверненні.

Таким чином, позивачу необхідно здійснити обгрунтування заявлених позовних вимоги щодо порушення його прав у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки останні в порушення вимог п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в наданому позові не містяться (відсутня відмова).

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк тривалістю п'ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя П.Г. Паламар