про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
14 вересня 2020 року справа № 580/3698/20
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту Черкаської обласної державної адміністрації про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
07.09.2020 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з позовною заявою до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту Черкаської обласної державної адміністрації (18000, м. Черкаси, вул. М.Залізняка, 10), в якій просить:
-визнати неправомірним та скасувати рішення відповідача №995/02-06 від 20 серпня 2020 року про відмову нарахувати та виплатити позивачу разову грошову допомогу до 5 травня 2020 року як особі з інвалідністю II групи внаслідок війни у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком;
-зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу разову грошову допомогу до 5 травня 2020 року, як особі з інвалідністю II групи внаслідок війни, у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених сум.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що відповідач безпідставно відмовив у виплаті щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій за 2020 рік.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
З урахуванням вимог статей 257, 259, 260, 262 КАС України, вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Керуючись ст. ст. 80, 160, 161, 168, 171, 243, 248, 257-260 КАС України, суддя,
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Запропонувати відповідачу в разі не визнання адміністративного позову, надіслати у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі: - до суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують фактичні обставини; - позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
Вебадреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.Г. Паламар