про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/2566/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Войтович І.І., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Малого комунального підприємства "Водограй" до Державної екологічної інспекції у Херсонській області про визнання дій протиправними та скасування вимог припису Державної екологічної інспекції у Херсонській області від 10.03.2020 року №01-51/94/20,
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції у Херсонській області (далі-відповідач), в якому просить визнати дії відповідача протиправними та скасувати вимоги припису Державної екологічної інспекції у Херсонській області від 10.03.2020 року №01-51/94/20.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідженням позовної заяви та доданих до неї документи встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.160, 161 КАС України з наступних підстав.
За приписами частини 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд звертає увагу позивача на те, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" (тут і надалі - в редакції, чинній на час подачі позовної заяви). Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір - це збір, який справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, судовий збір складає - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Також, даною статтею встановлено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою, який складає - 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У якості доказу сплати судового збору за подання даного адміністративного позову позивачем додано платіжне доручення №1586 від 07.09.2020 із зазначенням суми 2129,78 грн.
Однак, як вбачається з прохальної частини адміністративного позову, вона містить як майнову так і немайнові вимоги.
Щодо сплати судового збору за майнову вимогу, суд зазначає наступне.
Позивачем заявлено одну позовну вимогу майнового характеру про визнання протиправними дій Державної екологічної інспекції у Херсонській області щодо розрахунку розміру збитків заподіяних державі порушенням вимог природоохоронного законодавства у сумі 559888,20 грн. та складання і направлення Претензії №01-51/94/20 від 10.03.2020 року про відшкодування збитків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що заявлена майнова вимога, в даному випадку, на суму 559888,20 грн. Враховуючи зазначене, позивачу за дану майнову вимогу необхідно сплатити судовий збір в сумі 8398,32 грн.
Як вже зазначалося вище, відповідно до платіжного доручення №1586 від 07.09.2020 позивачем сплачено судовий збір в сумі 2129,78 грн.
Отже, за майнову вимогу, позивачем сплачено не в повному обсязі та необхідно доплатити 6268,54 грн.
Щодо сплати судового збору за немайнові вимогу, суд зазначає наступне.
Першою і другою позовною вимогою позивача є немайнові вимоги, за які відповідно позивачу необхідно сплатити по 2102,00 грн. (4204,00 грн.).
Враховуючи вищезазначене та вимоги частини 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", позивачу необхідно доплатити за подання даного адміністративного позову, який містить майнову вимогу та за дві немайнові вимоги в сумі 10472,54 грн.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору у сумі 10472,54 грн.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/2566/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Войтович І.І.