Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
14 вересня 2020 р. № 520/7289/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чудних С.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Управління Служби безпеки України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області недостовірних даних щодо сум грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 8190,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1560,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн замість 4875,30 грн; станом на 01.01.2019, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 9180,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1750,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн, замість 5465,00 грн для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови № 103 та ненадання зазначених даних Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області станом на 01.01.2020;
- зобов'язати Управління Служби безпеки України в Харківській області відповідно до статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, відповідно до п. 3 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 як органу, з якого ОСОБА_1 звільнений, надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області довідку за формою додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" станом на 01.01.2018 та 01.01.2019, з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, та посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років ОСОБА_1 , розрахувавши їх (посадовий оклад та оклад за військове звання), виходячи з методик, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017, станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1. 4 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та надати і надавати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області дані щодо посадового окладу та окладу ОСОБА_1 станом на 01 січня 2020 року та 01 січня всіх наступних років;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2019 - у розмірі 75 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2020 у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення, виходячи з основного розміру пенсії 70 відсотків грошового забезпечення, без врахування доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, замість 100 відсоткової виплати підвищеної пенсії з 01.01.2018, виходячи з основного розміру пенсії 86 відсотків грошового забезпечення, та з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області задовольнити заяву ОСОБА_1 щодо здійснення з 01.01.2018 та в подальшому виплати 100 відсотків перерахованої ОСОБА_1 пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", із змінами, внесеними Кабінетом Міністрів України до постанови № 103 на виконання рішення Окружного Адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 № 826/3858/18 щодо визнання протиправними і нечинними пунктів 1, 2 та змін до пункту 5 і додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з установленого ОСОБА_1 основного розміру пенсії 86 відсотків грошового забезпечення, з врахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, з урахуванням наданих Управлінням Служби безпеки України в Харківській області на виконання пункту 1 позову сум грошового забезпечення ОСОБА_1 : посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років, виходячи з методики їх розрахунків, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 станом на 30.08.2017, на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1. 4 постанови № 704 станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та станом на 01 січня 2019 року, 01 січня 2020 року та 01 січня наступних років, відповідно до приписів частини другої статті 55 Закону № 2262-ХІІ нарахувати компенсацію втрати частини доходів внаслідок не отриманих ОСОБА_1 сум пенсії, з вини органу Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області починаючи з 01.01.2018.
Позивач в обґрунтування позову зазначає, що Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набрала законної сили 24.02.2018. Всупереч вимог статті 63 Закону №2262-ХІІ, Постановою № 103 було обмежено складові грошового забезпечення, які підлягали перерахунку пенсії. Зокрема, позивач вказує, що пункти 1,2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, в частині визначення складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, з огляду на те, що скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував позивач під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій. А тому, зазначає позивач, у даних правовідносинах відповідач при складанні та поданні у 2018 році до Управління пенсійного фонду довідки про визначенні Постановою №704 розміри грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав на день звільнення з військової служби, повинен був керуватись виключно положеннями Постанови № 704, Закону №2262-ХП та Закону від 20.12.1991 №2011-ХІІ без обмежень, встановлених Постановою № 103 і включити у вказану довідку відповідні додаткові види грошового забезпечення. Разом з тим, набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 мала наслідком, що з 05 березня 2019 року на законодавчому рівні не визначено обмеження щодо перерахунку пенсії, у зв'язку із прийняттям Постанови № 704, виходячи лише з трьох складових грошового забезпечення, та без врахування при перерахунку додаткових видів грошового забезпечення. Позивач вказує, що у той самий час перерахунок пенсій у зв'язку з прийняттям Постанови № 704 регулюється Порядком № 45 - що і є відповідним рішення уряду. У зв'язку з цим у відповідача виник обов'язок усунути порушення вимог закону, які були допущені при підготовці та подачі первинної довідки, і виготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області оновлену довідку, з відображенням в ній розмірів усіх видів грошового забезпечення, визначених Постановою № 704, які враховуються при перерахунку пенсій відповідно до статей 43, 63 Закону № 2262-ХІІ, пункту 5 Порядку № 45 та пункту 3.20. Положення № 530. Крім того, позивач вважає протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо виплати пенсії частинами. Просив позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачам надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову, оскільки пенсію позивачу перераховано з 01.01.2018 відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ та Постанови Кабінету Міністрів України № 103.
Відповідач, Управління Служби безпеки України в Харківській області подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив про безпідставність позовних вимог з огляду на те, що до 21.02.2018 пункт 4 Постанови КМУ №704 дійсно передбачав, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14, проте, після внесення змін відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ №103), пункт 4 Постанови КМУ №704 було викладено в новій редакції, відповідно до якої визначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Тобто, п.4 Постанови КМУ №704 чітко визначено на що потрібно множити тарифні коефіцієнти, зазначені в додатках 1,12,13 і 14, а саме: з 21.02.2018 на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018. При цьому для визначення посадового окладу відповідно до п.4 Постанови КМУ №704 необхідно брати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018, а з додатків 1, 12, 13 і 14 беруться лише зазначені в них коефіцієнти та множаться, але аж ніяк не процедура визначення посадових окладів, бо примітки в додатках 1 та 14 Постанови КМУ №704 до 21.02.2018 лише дублювали пункт 4 Постанови КМУ №704. Тобто, юридична сила зазначених приміток прямо випливала з норм пункту 4 Постанови КМУ №704. Отже, при викладені в новій редакції пункту 4 Постанови КМУ №704 в своїй діяльності посадові особи органів державної влади повинні використовувати саме пункт 4 Постанови КМУ №704, а не примітки в додатках, які за змістом дублювали пункт 4 Постанови КМУ №704 до внесення змін Постановою КМУ №103.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 з 15.11.1995 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року №2262-XII.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", та на підставі довідки про грошове забезпечення, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було проведене перерахунок пенсії позивача.
Згідно протоколу за пенсійною справою № N/А3221-СБУ перерахунок був здійснений з 01.01.2018 - у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2019 - у розмірі 75 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2020 у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення.
ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою щодо перерахунку пенсії.
Головне управління Пенсійного фонду в Харківській області повідомило позивача про те, що рішенням про розгляд заяви ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії за вислугу років, передбачену Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 24.04.2020 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку.
Крім того, позивач звернувся до Управління Служби безпеки України в Харківській області із заявою про надання інформації про розмір грошового забезпечення за посадою начальника відділу Управління, яку ОСОБА_1 займав на день звільнення.
Листом від 26.03.2020 № 70/21-0-303/7 Управління Служби безпеки України в Харківській області повідомило позивача про те, що складові грошового забезпечення за посадою начальника відділу Управління складають: посадовий оклад 7750,00 грн, оклад за військове звання 1480,00 грн, надбавка за вислугу років 4615,00 грн.
Не погоджуючись з вказаними діями відповідачів, позивач звернувся до суду вказаним позовом за для захисту своїх прав та інтересів.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо надання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області недостовірних даних щодо сум грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 8190,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1560,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн замість 4875,30 грн; станом на 01.01.2019, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 9180,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1750,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн, замість 5465,00 грн для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови № 103 та ненадання зазначених даних Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області станом на 01.01.2020 та зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області відповідно до статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, відповідно до п. З "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. як органу, з якого ОСОБА_1 звільнений, надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області довідку за формою додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" станом на 01.01.2018 та 01.01.2019, з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, та посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років ОСОБА_1 , розрахувавши їх (посадовий оклад та оклад за військове звання), виходячи з методик, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017, станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1. 4 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та надати і надавати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області дані щодо посадового окладу та окладу ОСОБА_1 станом на 01 січня 2020 року та 01 січня всіх наступних років суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно з частинами другою, третьою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Таким чином, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: 1) посадовий оклад; 2) оклад за військовим званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Частиною першою статті 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на дану виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 (далі - Порядок № 45) визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 (далі - Постанова № 103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова № 704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Пунктом 4 Постанови № 704 в редакції, чинній на момент прийняття постанови, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Проте, в лютому 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 були внесені зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови № 704 було викладено у новій редакції, а саме: "4.Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.".
Однак, згідно із Приміткою 1 Додатку 1 до вказаної Постанови КМУ, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт та відповідно до примітки до Додатку 14 також передбачено що, оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Отже, в обох випадках визначено, що розрахунки проводяться шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 тарифний розряд для посади, яку займав ОСОБА_1 , визначено - 43, якому відповідає тарифний коефіцієнт 4,4.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762,00 грн, а мінімальна заробітна плата - 3723,00 грн. Отже, 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати буде складати 1861,50 грн.
В даному випадку, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 1861,50 грн.
Шляхом розрахунку, є можливим дійти висновку, що посадовий оклад у 2018 році позивача повинен складати: 1861,50 х 4,4 = 8190,60 грн, а не 7750,00 грн., як це визначено відповідачем. Оклад за військовим званням: 1861,50 х 0,8 = 1560,00 грн, а не 1480,00 грн., як це визначено відповідачем. Надбавка за вислугу років: (8190,60 грн +1560,00 грн) : 2 = 4875,30 грн, а не 4615,00 грн як зазначив відповідач.
Крім того, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1853,00 грн, а мінімальна заробітна плата - 4173,00 грн. Отже, 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати буде складати 2086,50 грн.
Таким чином, посадовий оклад у 2019 році позивача повинен складати: 2086,50 х 4,4 = 9180,60 грн, а не 7750,00 грн., як це визначено відповідачем. Оклад за військовим званням: 2086,50 х 0,8 = 1750,00 грн, а не 1480,00 грн., як це визначено відповідачем. Надбавка за вислугу років: 9180,60 грн +1750,00 грн) : 2 = 5465,00 грн, а не 4615,00 грн як зазначив відповідач.
Таким чином, суд доходить висновку про протиправність дій Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо визначення розмірів окладів за посадою та військовим званням, які були зазначені у довідці про розміри грошового забезпечення позивача та надані до ГУ ПФУ в Харківській області для проведення перерахунку його пенсії, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018.
У зв'язку із чим, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області відповідно до статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, відповідно до п. 3 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 як органу, з якого ОСОБА_1 звільнений, надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області довідку за формою додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" станом на 01.01.2018 та 01.01.2019, з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, та посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років ОСОБА_1 , розрахувавши їх (посадовий оклад та оклад за військове звання), виходячи з методик, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017, станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1. 4 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області дані щодо посадового окладу та окладу ОСОБА_1 станом на 01.01.2020.
Поряд із тим, щодо вимоги в частині зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області надавати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області дані щодо посадового окладу та окладу ОСОБА_1 станом на 01 січня всіх наступних років задоволенню не підлягають, оскільки спрямовані на майбутнє.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 у розмірі 50 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2019 - у розмірі 75 відсотків грошового забезпечення, а з 01.01.2020 у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення, виходячи з основного розміру пенсії 70 відсотків грошового забезпечення, без врахування доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, замість 100 відсоткової виплати підвищеної пенсії з 01.01.2018, виходячи з основного розміру пенсії 86 відсотків грошового забезпечення, та з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії.
Так, із перерахунку за пенсійною справою № N/А3221-СБУ вбачається, що з 01.01.2018 відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача в розмірі 86 % грошового забезпечення, 50 % суми підвищення пенсії, з 01.01.2019 - 86 % грошового забезпечення, 75 % суми підвищення пенсії.
Відповідно до частини 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Таким чином суд вирішує дану типову справу з урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного суду, викладених у рішенні від 11.03.2020 по зразковій справі № 160/3586/19.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, з урахуванням висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у зразковій справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій" (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 1 березня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № 103 (надалі - постанова № 103) передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року. Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.
В той час, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які затверджені відповідною постановою Уряду, оскільки спірна постанова встановлює відсоткове зменшення виплати пенсії військовослужбовцям та звужує складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії військовослужбовцям.
Постановою від 05 березня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року - без змін.
Відповідно до частини 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Таким чином, пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає частина 2 статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України.
Тобто, на момент перерахунку пенсійним органом пенсії позивача з 01.01.2018 та з 01.01.2019 постанова № 103 була чинною та не скасованою, відтак, дії Головного управління ПФУ в Харківській області щодо проведення перерахунку пенсії за рахунок виплати 50 % суми підвищення пенсії з 01 січня 2018 року та 75 % з 01 січня 2019 року до 05 березня 2019 року не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок за вказаний період проведено на виконання постанови № 103, чинної до 05 березня 2019 року.
У зв'язку із чим позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками позивачу за рахунок виплати лише 50 % суми підвищення пенсії з 01.01.2018 та лише 75 % суми підвищення пенсії з 01.01.2019 по 04.03.2019, визначеного станом на 01 березня 2018 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018, з 01.01.2018 до 04.03.2019 задоволенню не підлягають.
Поряд із тим, судом враховано відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України правову позицію викладену в рішенні Верховного суду від 06.08.2019 по справі №160/3586/19, в якій зазначено, що з 05 березня 2019 року пенсія колишньому військовослужбовцю підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, у зв'язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.
Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками ОСОБА_1 за рахунок виплати 75 % суми підвищеної пенсії з 05.03.2019 згідно постанови № 103 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії.
Поряд із тим, позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в подальшому виплачувати 100 відсотків перерахованої ОСОБА_1 пенсії не підлягають задоволенню, оскільки звернені на майбутнє.
Крім того, позовні вимоги в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 виходячи з основного розміру пенсії 70 відсотків грошового забезпечення замість 86 відсотків грошового забезпечення суд також не підлягають задоволенню, оскільки як вбачається із перерахунку до пенсійної справи № N/А3221-СБУ, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області з 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії позивача в розмірі 86 % грошового забезпечення, 50 % суми підвищення пенсії, з 01.01.2019 - 86 % грошового забезпечення, 75 % суми підвищення пенсії.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати компенсацію втрати частини доходів внаслідок не отриманих ОСОБА_1 сум пенсії, з вини органу Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області починаючи з 01.01.2018, суд зазначає наступне.
Згідно частини другої статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Так, питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" від 19.10.2000 № 2050-III (далі - Закон № 2050-III) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159 (далі - Порядок № 159).
Статтею 1 Закону № 2050-III, передбачено, що підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Відповідно до статті 2 Закону № 2050-III, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Із наведеного вбачається, що дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру.
Згідно статті 3 Закону № 2050-III, сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
За змістом статті 4 Закону № 2050-III, виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
З аналізу норм Закону № 2050-III та Порядку № 159, слідує, що підставою для здійснення компенсації громадянам втрати частини доходів є дотримання таких умов: 1) нарахування громадянину належних йому доходів, а саме заробітної плати (грошове забезпечення), пенсії, соціальних виплат, стипендії; 2) доходи не повинні носити разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата); 3) порушення встановлених строків їх виплати (як з вини так і без вини підприємств всіх форм власності і господарювання); 4) затримка виплати доходів на один і більше календарних місяців; 5) зростання цін на споживчі товари і тарифи на послуги.
Таким чином, компенсація втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати за період з 01 січня 2018 року може бути виплачена позивачу у тому ж місяці, у якому буде здійснюватися виплата заборгованості за відповідний період.
Звертаючись до суду, особа вказує в позові власне суб'єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту. Вирішуючи спір, суд зобов'язаний надати об'єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.
Враховуючи викладене вище, суд доходить висновку, що позовна вимога про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини пенсії є передчасною та не підлягає задоволенню, а право позивача щодо її отримання може буде порушеним після виплати заборгованості за відповідний період, та лише за умови не виплати компенсації у тому ж місяці.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до частини 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Керуючись статтями 14, 243-246, 258, 263, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код 14099344), Управління Служби безпеки України в Харківській області (вул. Мироносицька, 2, м. Харків, 61002, код 20001711) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Харківській області щодо надання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області недостовірних даних щодо сум грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2018, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 8190,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1560,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн замість 4875,30 грн; станом на 01.01.2019, а саме: посадового окладу 7750,00 грн, замість - 9180,60 грн, окладу за військове звання 1480,00 грн, замість 1750,00 грн, надбавки за вислугу років 4615,00 грн, замість 5465,00 грн для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови № 103 та ненадання зазначених даних Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області станом на 01.01.2020.
Зобов'язання Управління Служби безпеки України в Харківській області відповідно до статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, відповідно до п. 3 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 як органу, з якого ОСОБА_1 звільнений, надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області довідку за формою додатку 2 порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" станом на 01.01.2018 та 01.01.2019, з урахуванням доплати: надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, доплати військовослужбовцям, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, надбавки військовослужбовцям підрозділів "К", премії, та посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років ОСОБА_1 , розрахувавши їх (посадовий оклад та оклад за військове звання), виходячи з методик, викладених у додатках 1, 4, 14 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017, станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020, та пунктах 1. 4 постанови № 704 в редакції станом на 30.08.2017 та в пункті 1 постанови № 704 в редакції станом на 01.01.2018 та на 29.01.2020 та надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області дані щодо посадового окладу та окладу ОСОБА_1 станом на 01.01.2020.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками ОСОБА_1 за рахунок виплати 75 % суми підвищеної пенсії з 05.03.2019 згідно постанови № 103.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, виходячи з установленого ОСОБА_1 основного розміру пенсії 86 % грошового забезпечення, з врахуванням доплат, здійснивши виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 05.03.2019 однією сумою.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код 14099344).
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Харківській області (вул. Мироносицька, 2, м. Харків, 61002, код 20001711).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином.
Суддя С.О.Чудних