Ухвала від 14.09.2020 по справі 420/8636/20

Справа № 420/8636/20

УХВАЛА

14 вересня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Білостоцький О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Приморський районний суд м.Одеси про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення невиплаченої суддівської винагороди, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Приморський районний суд м.Одеси, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області та Головного управління Державної казначейської служби України у м.Одесі Одеської області щодо нарахування та виплати судді Приморського районного суду м. Одеси суду ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 18.04.2020 року по 27.08.2020 року (включно) із застуванням щомісячного обмеження її нарахування сумою 47320 грн. згідно частини третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 553-ІХ від 13 квітня 2020 року;

- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області нарахувати невиплачену суддівську винагороду судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 на підставі частин 2, 3, 5, 6 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з її посадового окладу, з урахуванням доплат за період з 18.04.2020 року по 27.08.2020 року (включно), з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті, виключивши перебування у відпустках (оплачувані відпустки: з 01.06.2020 року по 26.06.2020 року, з 27.07.2020 року по 31.07.2020 року, з 20.08.2020 року по 21.08.2020 року; відпустку по догляду за дитиною: з 30.04.2020 року по 15.05.2020 року);

- зобов'язати Державну судову адміністрацію України в Одеській області сплатити невиплачену суддівську винагороду судді ІІриморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 на підставі частин 2, 3, 5, 6 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з її посадового окладу, з урахуванням доплат за період з 18.04.2020 року по 27.08.2020 року (включно), з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті, виключивши перебування у відпустках (оплачувані відпустки: з 01.06.2020 року по 26.06.2020 року, з 27.07.2020 року по 31.07.2020 року, з 20.08.2020 року по 21.08.2020 року; відпустку по догляду за дитиною: з 30.04.2020 року по 15.05.2020 року);

- стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області та Головного управління Державної казначейської служби України у м.Одесі Одеської області невиплачену суддівську винагороду судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 на підставі частин 2, 3, 5, 6 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з її посадового окладу, з урахуванням доплат за період з 18.04.2020 року по 27.08.2020 року (включно), з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті, виключивши перебування у відпустках (оплачувані відпустки: з 01.06.2020 року по 26.06.2020 року, з 27.07.2020 року по 31.07.2020 року, з 20.08.2020 року по 21.08.2020 року; відпустку по догляду за дитиною: з 30.04.2020 року по 15.05.2020 року);

- допустити до негайного виконання рішення суду в частині нарахування та сплати суддівської винагороди за один місяць;

- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, як суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у десятиденний строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина 2 ст. 171 КАС України).

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки позов поданий із порушенням вимог встановлених КАС України.

Так відповідно до п.п. 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, із зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача. В разі подання позову до декількох відповідачів повинен обґрунтовуватись зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

При цьому суд зазначає, що під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст.5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, що повинно сприяти ефективному захисту порушених прав та інтересів, у тому числі з огляду на виконання рішення суду.

Так позивач у вступній та прохальній частині адміністративному позову зазначає відповідачами - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області та Головне управління Державної казначейської служби України у м.Одесі Одеської області.

Разом з тим, у позовній заяві ОСОБА_1 не обґрунтовує зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, не зазначає, якими саме діями Головного управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області були порушенні її права та охоронювані законом інтереси. В той же час у тексті адміністративного позову позивачем зазначається виключно про протиправність дій лише одного Відповідача, без конкретизації його назви.

Крім того суд звертає увагу позивача на те, що Головне управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області здійснює виключно обслуговування бюджетних коштів Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.

За таких умов позивачу необхідно обґрунтувати та конкретизувати свої позовні вимоги стосовно кожного з відповідачів, визначити склад учасників справи відповідно до КАС України, та зазначити, які права, свободи та охоронювані законом інтереси ОСОБА_1 були порушенні Головним управління Державної казначейської служби України у м.Одесі Одеської області, саме як суб'єктом, що здійснює владно-управлінських функцій.

Також суд зазначає, що учасниками справи статтею 42 Кодексу адміністративного судочинства України визначені сторони та треті особи.

Відповідно до положень частини 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі за клопотанням учасників справи.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Суд зазначає, що зазначивши третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог - Приморський районний суд м. Одеси, позивач не зазначає, на чиїй стороні (позивача чи відповідача) має виступати така третя особа.

Згідно частини 1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного суд зазначає, що недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом надання до суду належним чином оформленого адміністративного позову із конкретним викладенням та обґрунтуванням позовних вимог щодо кожного із відповідачів.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу (ч. ч. 2 та 3 ст. 169).

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що у разі своєчасного виконання ухвали суду та направлення необхідних документів засобами поштового зв'язку, позивачу, з метою попередження повернення судом позовної заяви позивачеві з підстав невиконання вимог ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв'язку (телефон, факс, електронна пошта, тощо) про надіслання матеріалів, оскільки згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України №958 від 28 листопада 2013 року, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014 року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку) складають: місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

Керуючись приписами ст.ст. 5-12, 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог - Приморський районний суд м. Одеси про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення невиплаченої суддівської винагороди - залишити без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення у визначений судом строк недоліків, позов буде повернуто відповідно до приписів ч.4 п.1 ст.169 КАС України.

Ухвалу суду окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.

Суддя О.В. Білостоцький