Справа № 605/466/20
Іменем України
"11" вересня 2020 р. Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Горуц Р.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Підгаєцького відділення поліції Бережанського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянина України,
з середньо-спеціальною освітою, не працюючого,
проживаючого в
АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об"єктивне з"ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як вбачається, із матеріалів справи про адміністративні правопорушення зокрема протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 097028 від 11 серпня 2020 року, громадянин ОСОБА_1 31 липня 2020 року біля 23 год. 05 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 097032 від 11 серпня 2020 року вказано, що громадянин ОСОБА_1 01 серпня 2020 року біля 23 год. 00 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 097033 від 11 серпня 2020 року видно, що громадянин ОСОБА_1 02 серпня 2020 року біля 22 год. 06 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 097030 від 12 серпня 2020 року зазначено, що громадянин ОСОБА_1 03 серпня 2020 року о 22 год. 00 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
В протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 097031 від 12 серпня 2020 року вказано, що громадянин ОСОБА_1 04 серпня 2020 року біля 23 год. 00 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
Крім цього, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 097029 від 13 серпня 2020 року громадянин ОСОБА_1 06 серпня 2020 року біля 22 год. 40 хв. був відсутній по місцю свого проживання що в АДРЕСА_1 .
Встановлено, що вищевказані протоколи про адміністративне правопорушення було оформлено за ч.2 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що він не пам'ятає такого щоб на протязі року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП.
Відповідно до диспозиції ч.2 ст.187 КУпАП, адміністративна відповідальність настає, за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо дії передбачені ч.1 ст.187 КУпАП, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Змістом ч.1 ст.256 КУпАП, передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У відповідності із вимогами абзацу 5 п.9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року №1376, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 01.12.2015 року №1496/27941 (далі-інструкції) - у графі "чи притягався (лась) до адміністративної відповідальності", зазначається інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року.
Абзацом 6 п.9 Розділу ІІ Інструкції визначено, що графа «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Вимогами п.15 розділу ІІ Інструкції передбачено, що "До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення)".
За змістом п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого повинен вирішити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В ході судового розгляду встановлено, що матеріали даної справи про адміністративні правопорушення, не містять будь-яких належних та допустимих доказів в розумінні ст.251 КУпАП, які б підтверджували наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, тобто що він дійсно повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушував правила адміністративного нагляду.
Оскільки, графи "чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності" протоколів про адміністративне правопорушення серії АПР18: 097033, 097029 відповідно від 11, 13 серпня 2020 року, взагалі не заповнені.
В протоколах про адміністративне правопорушення серії АПР18: 097028, 097032, 097030, 097031 відповідно від 11, 12 серпня 2020 року у графах "чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності" зазначено "21.10.2020 р. за ч.1 ст.187 КУпАП", що не відповідає дійсності, оскільки як вбачається із змісту постанови Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 21 жовтня 2019 року, яка ніким не оскаржувалась та набрала законної сили, копії якої наявні в матеріалах справи, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було встановлено адміністративний нагляд.
Крім цього, в матеріалах даної справи про адміністративні правопорушення немає жодного документа, який би підтверджував той факт, що вищевказана особа на протязі року, зокрема і 21 жовтня 2019 року піддавалась адміністративному стягненню за будь-якою із частин ст.187 КУпАП, що також підтверджується описом матеріалів справи.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, вважаю, твердження посадових осіб, які оформляли дані адміністративні матеріали, голослівними та документально належним чином не підтвердженими.
Відповідно до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов висновку, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 187 ч.2, 247 п.1, 256, 278, 283, 284 ч.1 п.3,ч.2 КУпАП ,суд, -
Справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП провадженням закрити на підставі п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.
Суддя: Р. О. Горуц