Справа № 161/13578/20
Провадження № 3/161/3969/20
м. Луцьк 08 вересня 2020 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Івасюта Л.В., з участю ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Луцького відділу поліції Головного управління національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду 26.08.2020 року з Луцького відділу поліції Головного управління національної поліції у Волинській області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 527041 від 01.08.2020 року випливає, що громадянка ОСОБА_1 01.08.2020р.вчинила домашнє насильство психологічного характеру відносно свого чоловіка ОСОБА_2 , а саме: ображала його на словах, психологічно тиснула, безпідставно чіплялась .
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адмінправопорушення не визнала.
Крім того пояснила, що відносно її чоловіка складено кілька адміністративних протоколів за ч.1 ст.173-2 КУпАП про притягнення його до адмінвідповідальності за домашнє насильство, вчинене щодо неї .
Вивчивши матеріали справи суддя дійшов до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено відповідальність особи за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
З диспозиції ч.1 ст.173-2 КУпАП випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, 'свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, іншими документами.
Як вбачається з письмового клопотання ОСОБА_1 , в результаті вчинення ОСОБА_3 , щодо неї домашнього насильства, вона неодноразово ставала жертвою домашнього насильства зі сторони чоловіка (потерпілого) ОСОБА_3 .
Дані обставини підтверджуються постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2020р., згідно з якими ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1732 КУпАП.
Що стосується протоколу, складеного відносно ОСОБА_1 , в ньому фактично не сформульована об'єктивна сторона правопорушення, не зазначено точних обставин вчинення адміністративного правопорушення, оскільки не викладені дані, яким чином ОСОБА_1 вчинила домашнє насильство стосовно свого чоловіка.
Таким чином, враховуючи, що при оформленні матеріалів справи не дотримано вимог Закону, не чітко сформульовано склад адміністративного правопорушення, за яким, стосовно ОСОБА_1 було складено протокол, у зв'язку з чим він не може бути взятий за основу доведеності її вини, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази винуватості ОСОБА_1 , а суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, не може виходити за межі наданих їй повноважень, оскільки відповідно до вимог, передбачених ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що на даний час в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого їй адміністративного правопорушення, а тому провадження у справі необхідно закрити.
Згідно ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч. 1 ст. 173-2 , ст.ст. 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 а за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскарженадо Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області Івасюти Л.В.