Рішення від 10.09.2020 по справі 360/2283/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

10 вересня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2283/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови від 04.06.2020 про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП № 60152118,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі також - позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі також - відповідач), в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 04.06.2020 ВП № 60152118 про накладення штрафу у розмірі 10200 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі - відповідач) від 04.06.2020 ВП № 60152118 накладено штраф у розмірі 10200,00 грн. на УПФУ в м. Сєвєродонецьку за не виконання рішення суду у справі № 360/1271/19.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 19.04.2019 у справі № 360/1271/19 зобов'язано управління виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період з 01 травня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у публічному акціонерному товаристві Державний ощадний банк України.

На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.04.2019 у справі №360/1271/19 у жовтні 2019 року ОСОБА_1 головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області було профінансовано та виплачено пенсію за травень 2018 року у розмірі 6968,30 грн. в межах негайного виконання рішення у сумі стягнення за один місяць.

Заборгованість з виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.06.2018 по 30.11.2018 у розмірі 41809,80 грн. нараховано на виплатні відомості та включено до загальної потреби в коштах, що підтверджується роздруківкою з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії (копія додається).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 суми пенсій, які не виплачено за період до їх відновлення, обліковуються в органі, що здійснює пенсійні виплати та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такий порядок Кабінетом Міністрів не прийнято.

На виконання заходів щодо реалізації органами Пенсійного фонду України в Луганській області Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, затвердженого Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 672-р від 14.09.2016 року, та на виконання листа Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 06.09.2018 №2301/05-03 з 10.09.2018 року забезпечено виконання процесів призначення, перерахунку та виплати пенсій у підсистемі «Призначення та виплата пенсій - на базі електронної пенсійної справи» з формуванням виплатних документів в підсистемі ІКІС ПФУ ПВП-ЕПС.

На підставі чого відомості нарахування по виплаті пенсій та допомоги формуються у ППВП та в електронному вигляді направляються до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

Заборгованість з виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01.06.2018 по 30.11.2018 у розмірі 41809,80 грн. сформована та в електронному виді направлена до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, що підтверджується роздруківкою з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії. Згідно вказаної роздруківки управлінням направлялась інформація по заборгованості перед ОСОБА_1 у листопаді 2019 року, в подальшому щомісяця, а в останнє у червні 2020 року. Станом на травень 2020 року пенсія за період з 01.06.2018 по 30.11.2018 у розмірі 41809,80 грн. не профінансована.

Отже, виділення коштів на фінансування не залежить від волі окремого керівника територіального органу Пенсійного фонду України і вимагати від нього дій, які виходять за межі його повноважень, не має правових підстав.

Позивач вважає, що управлінням вчинено всі залежні від нього дії для забезпечення виконання рішення суду у справі № 360/4198/18.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву (арк. спр. 22-27), в якому заперечував проти позовних вимог з таких підстав.

25.09.2019 на виконання до Відділу надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 23.08.2019 № 360/1271/19 про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області виплатити ОСОБА_1 , заборгованість по виплаті пенсії за період з 01 травня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України".

25.09.2019 державним виконавцем, керуючись вимогами статей 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України “Про виконавче провадження” (далі - Закон), винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 60152118. Копії постанови направлені боржнику для виконання, стягувану - для відома. У постанові про відкриття виконавчого провадження державним виконавцем, керуючись частиною шостою статті 26 Закону, зокрема зазначено про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів.

Листом від 04.10.2019 № 21730/03-22 УПФУ в м. Сєвєродонецьку повідомлено наступне.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 по справі № 360/1271/19 виконано. Заборгованість по пенсії ОСОБА_1 за період з 01.05.2018 по 30.11.2018 в розмірі 48 778,10 грн. нараховано на виплатні відомості та включено до загальної потреби в коштах.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області здійснено всі заходи для виконання рішення суду.

Відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України від 13.12.2018 № 27-1 «Про невідкладні заходи щодо організації виплати пенсій у 2019 році» фінансування пенсійних виплат здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України в областях.

УПФУ в м. Сєвєродонецьку не є розпорядником коштів та не мас відповідних банківських рахунків.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» суми пенсій, які не виплачено за період до місяця їх відновлення, обліковуються в органі, що здійснює пенсійні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Порядок її виплати на цей час Кабінетом Міністрів України не визначено.

Таким чином, листом боржника від 04.10.2019 № 21730/03-22 щодо фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів надано не було.

Щодо посилань УПФУ в м. Сєвєродонецьку \на відсутність окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, а також у зв'язку з тим, що фінансування таких виплат здійснюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області, погоджуємося з позицією Луганського окружного адміністративного суду, висловленою у рішенні від 22.05.2020 по справі № 360/1610/20, де суд зазначає, що порядок виплати пенсії, у тому числі й заборгованість по виплаті пенсії за минулий період, визначається виключно законами України. Відповідно, посилання на відсутність визначеного постановою Кабінету Міністрів України порядку виплати пенсії за минулий період, відмінного від порядку, визначеного статтею 46 Закону № 1058-ІV, як на перешкоду виплати заборгованості, є безпідставними.

Окрім того, боржник не зазначає та не надає жодних доказів вчинення будь-яких дій направлених на отримання фінансування для виконання судового рішення в частині виплати заборгованості по пенсії, що виникла за період її несплати.

Державним виконавцем, керуючись статтею 18 Закону, направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання.

Листом від 18.11.2019 № 24901/03-22 УПФУ в м. Сєвєродонецьку повідомлено наступне.

У жовтні 2019 року було нараховано та виплачено пенсію за травень 2018 року у розмірі 6 938,30 грн. в межах суми стягнення за один місяць. Заборгованість по пенсії ОСОБА_1 за період з 01.06.2018 по 30.11.2018 в розмірі 41 809, 80 грн. нараховано на виплатні відомості та включено до загальної потреби в коштах.

Таким чином, листом боржника від 18.11.2019 № 24901/03-22 щодо фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів також не було надано. Не зазначено та не надано жодних доказів вчинення будь-яких дій направлених на отримання фінансування для виконання судового рішення в повному обсязі.

Державним виконавцем, керуючись статтею 18 Закону, направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання.

Листом від 15.04.2020 № 6046/03-22 щодо фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючих документів надано не було.

Таким чином, боржником не було вжито жодних подальших заходів, направлених на виконання рішення суду, а саме - на отримання фінансування для виконання судового рішення в частині виплати заборгованості, адже жодного разу під час повідомлення відповідача про хід виконання судового рішення, боржником не надано жодного доказу на підтвердження направлення документів до Пенсійного фонду України з метою вирішення питання про виділення коштів. Отже, доходимо висновку про відсутність поважності причин не виконання судового рішення у повному обсязі.

Отже, щодо виконання судового рішення в повному обсязі станом на 23.04.2020 інформації надано не було.

23.04.2020 державним виконавцем, керуючись статтями 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн., де також було зазначено про обов'язок боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів.

Щодо повного та фактичного виконання вищезазначеного рішення боржником не було надано інформації і станом на 04.06.2020 (дата винесення оскаржуваної постанови).

Враховуючи те, що відповідно до частини четвертої статті 19 Закону, сторони зобов'язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов'язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи, жодних подальших заходів, направлених на виконання рішення суду не було вжито.

04.06.2020 державним виконавцем, керуючись статтями 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у подвійному розмірі 10 200 грн., направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до органів досудового розслідування.

Отже, дії відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) є правомірними та не підлягають скасуванню відповідно до норм Закону України “Про виконавче провадження”.

Просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, представник відповідача надав заяву про розгляд справи без участі представника відділу примусового виконання рішення Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (арк. спр. 79, 80, 81).

Згідно з частиною третьою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - також КАС України) неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.

Судом по справі вчинені такі процесуальні дії.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 17.06.2020 позовну заяву залишено без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви (арк. спр. 11-12).

Ухвалою суду від 26.06.2020 відкрито провадження у справі, призначено судове засідання на 03.07.2020 (арк. спр.18-19).

Ухвалою від 03.07.2020 провадження у справі зупинене до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 360/1786/20 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу (арк. спр. 63).

Ухвалою від 10.09.2020 провадження у справі поновлено (арк. спр. 83).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 КАС України, суд дійшов наступного.

23.08.2019 на підставі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.04.2019 видано виконавчий лист № 360/1271/19 про зобов'язання УПФУ в м. Сєвєродонецьку виплатити ОСОБА_1 заборгованість по виплаті пенсії за період з 01 травня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у публічному акціонерному товаристві “Державний ощадний банк України” (арк. спр. 32-33).

За заявою стягувача від 25.09.2019 (арк. спр. 31), державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 25.09.2019 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 60152118 (арк. спр. 37).

25.09.2019 у ВП № 60152118 відповідачем винесені постанови про стягнення виконавчого збору та про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження (арк. спр. 37, 39).

Листом від 04.10.2019 № 21730/03-22, що надійшов до державного виконавця 11.10.2019, УПФУ в м. Сєвєродонецьку повідомило, що рішення суду у справі № 360/1271/19 виконано, заборгованість по пенсії ОСОБА_1 за період з 01 травня 2018 року по 30 листопада 2018 року нарахована на виплатні відомості та включена до загальної потреби в коштах. Управлінням здійснено всіх заходів для виконання рішення суду. Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 13.12.2018 № 27-1 «Про невідкладні заходи щодо організації виплати пенсій у 2019 році» фінансування пенсійних виплат здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України в областях. Повідомлено, що УПФУ в м. Сєвєродонецьку не є розпорядником коштів та не має відповідних банківських рахунків (арк. спр. 40).

Разом з листом надана довідка про нараховану та фактично виплачену ОСОБА_1 пенсію (арк. спр. 41).

Державним виконавцем, керуючись статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження», 06.11.2019 за № 7939 направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання (арк. спр. 42-43).

Листом від 18.11.2019 № 24901/03-22, що надійшов до державного виконавця 22.11.2019, УПФУ в м. Сєвєродонецьку повідомило, що підтверджуючі документи щодо нарахування заборгованості ОСОБА_1 надавалися листом Управління від 04.10.2019

№ 21730/03-22. УПФУ в м. Сєвєродонецьку здійснено всіх заходів для виконання рішення суду. Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 13.12.2018 № 27-1 «Про невідкладні заходи щодо організації виплати пенсій у 2019 році» фінансування пенсійних виплат здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, тому УПФУ в м. Сєвєродонецьку не є розпорядником коштів та не має відповідних банківських рахунків (арк. спр. 44-45).

Державним виконавцем, керуючись статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження», 10.04.2020 за № 7501 направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання (арк. спр. 47-48).

Листом від 15.04.2020 № 6046/03-22 УПФУ в м. Сєвєродонецьку повідомило державного виконавця, що у жовтні 2019 року ОСОБА_1 ГУПФУ в Луганській області профінансовано та виплачено пенсію за травень 2018 року у розмірі 6938,30 грн в межах суми стягнення за один місяць. Заборгованість з виплати пенсії ОСОБА_1 за період з 01 червня 2018 року по 30 листопада 2018 року в розмірі 41809,80 грн нарахована на виплатні відомості та включена до загальної потреби в коштах (арк. спр. 49).

Разом з листом надано роздруківку з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати Пенсії (арк. спр. 7, 50).

Постановою державного виконавця від 23.04.2020 ВП № 60152118 про накладення штрафу за невиконання боржником в повному обсязі судового рішення накладено на УПФУ в м. Сєвєродонецьку штраф у розмірі 5100,00 грн (арк. спр. 52).

Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 04.06.2020 ВП № 60152118 про накладення штрафу за невиконання боржником в повному обсязі судового рішення накладено на УПФУ в м. Сєвєродонецьку штраф у розмірі 10200,00 грн (арк. спр. 6, 54), яке позивач отримав 05.06.2010 (арк. спр. 4).

04.06.2020 державним виконавцем, керуючись статтями 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до органів досудового розслідування, в якому просив вирішити питання про притягнення посадових осіб УПФУ в м. Сєвєродонецьку до кримінальної відповідальності за ухилення від виконання рішення суду (арк. спр. 56-57).

Судом встановлено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2020 у справі № 360/1786/20 позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про накладення штрафу задоволено повністю. Визнано протиправною та скасована постанова державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 23.04.2020 ВП № 60152118 про накладення на Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області штрафу у розмірі 5100,00 грн (арк. спр. 69-72). Рішення набрало законної сили 26.08.2020.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 26.08.2020 апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2020 у справі № 360/1786/20 - залишено без задоволення. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 10.06.2020 у справі № 360/1786/20 - залишено без змін (арк. спр. 73-76).

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справ, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, дана процесуальна норма визначає преюдиційні підстави звільнення осіб, які беруть участь у справі, від доказування обставин з метою досягнення процесуальної економії - за наявності цих підстав у суду не буде необхідності досліджувати докази для встановлення певних обставин.

Статтею 370 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами (частина перша статті 370 КАС України).

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом (частина друга статті 370 КАС України).

Таким чином, з урахуванням чинного рішення Луганського оружного адміністративного суду від 10.06.2020 у справі № 360/1786/20 в силу приписів статей 78, 370 КАС України визнана протиправною та скасована постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 23.04.2020 ВП № 60152118 про накладення на Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області штрафу у розмірі 5100,00 грн.

Статтею 1 Закону України “Про виконавче провадження” визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Положеннями статті 2 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням, зокрема, обов'язковості виконання рішень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України “Про виконавче провадження”, підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів - виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 26 Закону України “Про виконавче провадження” (Закону № 1404-VIII) виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону - за заявою стягувача про примусове виконання рішення.

За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню). (ст. 26 Закону № 1404-VIII)

У відповідності до статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. (частина 2 Закону № 1404-VIII)

Відповідно до статті 75 Закону України “Про виконавче провадження” у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Оскільки державним виконавцем відділу примусового виконання рішення Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 04.06.2020 винесена постанова у ВП № 60152118 про накладення штрафу у розмірі 10200 грн на УПФУ в м. Сєвєродонецьку за повторне невиконання боржником судового рішення, а постанова державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 23.04.2020 № 60152118 про накладення на УПФУ в м. Сєвєродонецьку за невиконання судового рішення штрафу у розмірі 5100,00 грн. скасована за рішенням суду, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102 грн згідно з платіжним дорученням від 22.06.2020 № 267 (арк. спр. 16).

В межах спірних правовідносин суб'єктом владних повноважень є відповідач, правомірність рішення якого оскаржено позивачем - учасником виконавчого провадження.

Таким чином, витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), структурним підрозділом якого є відповідач.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про визнання протиправною та скасування постанови від 04.06.2020 про накладення штрафу у виконавчому провадженні ВП № 60152118 задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішення Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 04.06.2020 про накладення на Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області штрафу в розмірі 10200,00 грн. у виконавчому провадженні ВП № 60152118

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (ідентифікаційний код: 43315445, місцезнаходження: 61002, Харківська обл., м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, буд. 16) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (ідентифікаційний код 21792459, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн (дві тисячі сто дві грн 00 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця