Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
07 вересня 2020 р. № 520/7693/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Полях Н.А., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ 00015622, 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького 13), третя особа - Приватний нотаріус Гамзатова Аліна Анатоліївна (вул. Шевченка, 13, Київська обл., м. Бровари, 07400) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства юстиції №4401/7 від 28.12.2019 року "Про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 р.".
В обґрунтування позову зазначив, що відповідачем було порушено норми, що регулюють порядок розгляду скарг, зокрема порушено принципи розгляду скарг по суті, порушено порядок і строки розгляду скарг. На підставі викладеного просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2020 р. було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Копія ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі від 18.06.2020 р. була надіслана позивачу та отримана ним 03.07.2020р.
Копія ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі від 18.06.2020 р. була надіслана відповідачу та отримана ним 26.06.2020 р.
Копія ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі від 18.06.2020 р. була надіслана третій особі та отримана нею 27.06.2020 р.
Відповідно до довідки, що міститься в матеріалах справи №520/7693/2020, підтверджено, що в період з 17.08.2020 р. по 04.09.2020 р. суддя Полях Н.А. перебувала у щорічній основній відпустці.
У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що відповідно до п. 12 Порядку № 1128 за результатами розгляду скарги суб'єкт розгляду скарги на підставі висновків комісії приймає мотивоване рішення про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні з підстав, передбачених Законами, у формі наказами. Відповідно до висновку від 19.11.2019 року, комісія розглянувши скаргу представника позивача рекомендувала відмовити у задоволенні скарги, оскільки рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.10.2019 року №49320336 прийняте державним реєстратором відповідно до законодавства. На підставі висновку комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації від 19.11.2019 року за результатами розгляду скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 року відповідно до п. 1 ч. 6, п. 10 ч. 8 ст. 37 Закону, п. 12 Порядку Міністерства юстиції України було прийнято наказ №4401/7 від 28.12.2019 р. "Про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 р.". Отже, оскільки приписи чинного законодавства були дотримані відповідачем, він просив у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Суд наголошує, що в матеріалах справи міститься заява позивача про продовження строку для подання відповіді на відзив. Розглянувши його, суд дійшов висновку про його аргументованість та задоволення.
У відповіді на відзив позивач наголосив на тому, що дії нотаріуса 24.10.2019 року були вчинені безпосередньо в період дії арешту усього майна боржниці ОСОБА_1 . В даному випадку нотаріальна дія з нерухомим майном, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав (видача свідоцтв) вчинена 21.05.2019 р., а реєстраційна дія 24.10.2019 р. - тобто не дотримана ні одночасність, ні п'ятиденність, що вимагало від Мінюсту встановлення причин такої колізії. На підставі викладеного просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Третя особа в своїх поясненнях вказала на правомірності вчинених нею дій та просила у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Керуючись приписами ст.ст. 171, 257, 258 КАС України, суд зазначає, що розгляд позовної заяви здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи згідно із приписами ст. 258 КАС України, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, повно виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
ОСОБА_1 05.11.2019 р. подала скаргу до Міністерства юстиції України на неправомірні дії приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Гамзатової Аліни Анатоліївни.
Представник позивача - ОСОБА_2 06.11.2019 р. подала в Міністерство юстиції України скаргу (№ 38450-33-19) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно від 2019-10-24 №49320336, в якій просила задовольнити скаргу шляхом скасування реєстраційної дії, виправлення технічної помилки, допущеної державним реєстратором, тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру, анулювання доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру, направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
Судом встановлено, що 19.11.2019 р. комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації у складі Є. Горовця (голови Комісії), О. Колотілова, О. Оніщук, Н. Степанової, Н. Чуловської, О. Чекригіна розглянувши скаргу ОСОБА_2 від 06.11.2019 р. зареєстровану Міністерством юстиції України 06.11.2019 р. за № 38450-33-19 на рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.10.2019 р. № 49320336, прийняте приватним нотаріусом Броварського міського нотаріального округу Київської області Гамзатовою Аліною Анатоліївною щодо будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1230762132212) рекомендувала відмовити у задоволенні скарги, оскільки рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.10.2019 р. №49320336, прийняте державним реєстратором відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 6, п. 10 ч. 8 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових право на нерухоме майно та їх обтяжень", п. 12 Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року № 1128 наказом №4401/7 від 28.12.2019 р. відмовлено у задоволенні скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 р., оскільки рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.10.2019 р. №49320336 прийнято державним реєстратором відповідно до законодавства.
Не погоджуючись із таким рішенням суб'єкта владних повноважень, позивач з метою захисту порушених прав звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
По суті спірних вимог суд зазначає наступне.
Повноваження, основні завдання і порядок діяльності Міністерства юстиції України, визначені у Положенні про Міністерство юстиції України від 02.07.2014 р. №228. Пунктом 8310 Положення № 228 від 02.07.2014 р. встановлено, що Міністерство юстиції України розглядає відповідно до закону скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав, територіальних органів Мін'юсту та приймає обов'язкові до виконання рішення.
В той же час суд наголошує, що відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України та обтяжень таких прав регулюються Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" організаційну систему державної реєстрації прав становлять: 1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).
Приписами п. 7 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що Міністерство розглядає скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав, територіальних органів Міністерства юстиції України та приймає обов'язкові до виконання рішення, передбачені цим Законом.
Згідно із приписами ст. 37 зазначеного вище закону, рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду. Міністерство юстиції України розглядає скарги: 1) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі судового рішення, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір); 2) на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.
Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації прав, визначений розділом VII Закону та Порядком розгляду скарг на рішення дії або бездіяльності державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1128 від 25.12.2015 р.
Згідно із п. 2 та п. 9 зазначеного Порядку № 1128 від 25.12.2015 р. розгляд скарг у сфері державної реєстрації здійснюється Мін'юстом та його територіальними органами у межах компетенції, визначеної законом. Розгляд скарг у сфері державної реєстрації на предмет наявності (відсутності) порушень закону у рішеннях, діях або бездіяльності державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Мін'юсту здійснюється колегіально, крім випадку, передбаченого цим Порядком. Під час розгляду скарги у сфері державної реєстрації Мін'юст чи відповідний територіальний орган встановлює наявність обставин, якими обґрунтовано скаргу, та інших обставин, які мають значення для її об'єктивного розгляду, зокрема шляхом перевірки відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно чи Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - реєстри), у разі необхідності витребовує документи (інформацію) і вирішує:
1) чи мало місце рішення, дія або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації, територіального органу Мін'юсту;
2) чи було оскаржуване рішення, дія або бездіяльність державного реєстратора, суб'єкта державної реєстрації, територіального органу Мін'юсту прийнято, вчинено на законних підставах;
3) чи належить задовольнити скаргу у сфері державної реєстрації або відмовити в її задоволенні;
4) чи можливо поновити порушені права або законні інтереси скаржника іншим способом, ніж визначено ним у скарзі у сфері державної реєстрації;
5) які рішення підлягають скасуванню або які дії, що випливають з факту скасування рішення або з факту визнання оскаржуваних дій або бездіяльності протиправними, підлягають вчиненню.
Суд наголошує, що до Міністерства юстиції України 06.11.2019 року надійшла скарга ОСОБА_2 від 06.11.2019 р., яка була зареєстрована посадовими особами Міністерства юстиції України 06.11.2019 р. за №38450-33-19. Зазначена скарга була вмотивована тим, що рішення про державну реєстрацію прав та обтяжень від 24.10.2019 р. № 49320336, прийняте приватним нотаріусом Броварського міського нотаріального округу Київської області Гамзатовою Аліною Анатоліївною щодо будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер майна 1230762132212).
Судом встановлено, що на підставі висновку від 19.11.2019 р. комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації посадовими особами Міністерства юстиції України було прийнято наказ №4401/7 від 28.12.2019 року "Про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 р.".
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі: виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів.
Відповідно до відомостей Державного реєстру прав речових прав, приватним нотаріусом Гамзатовою А.А. за результатами розгляду заяви про державну реєстрацію права та їх обтяжень від 24.10.2019 р. №49320336, на підставі якого припинено право власності № 20086652 ОСОБА_1 та зареєстровано право власності №33816037 Приватного акціонерного товариства "УКРАЇНСЬКА ПИВНА КОМПАНІЯ" щодо будівлі. До заяви було додано: - акт державного виконавця від 16.05.2019 р. №25886852/16; - свідоцтво від 21.05.2019 р. №585, посвідчене приватним нотаріусом Гамзатовою А.А.
Таким чином, рішення Комісії про відсутність ознак протиправних дій приватного нотаріусу ОСОБА_3 та про необхідність рекомендувати відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_2 від 06.11.2019 р. є обґрунтованим та таким, що не порушує приписи чинного законодавства.
Правові засади та процедура державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулюється Законом та порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою КМУ від 25.10.2019 р. за №1127.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Статтею 3 зазначеного вище закону визначено, що загальними засадами державної реєстрації прав є: 1) гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; 2) обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; 2-1) одночасність вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва та державної реєстрації прав; 3) публічність державної реєстрації прав; 4) внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; 5) відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.
Приписи ч. 3 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначають, що державний реєстратор: 1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом; відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав; відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації; 2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення; 3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав, похідних від права власності, здійснюється у зв'язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв'язку з вчиненням такої дії; 4) під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав, у тому числі відомості, що містять персональні дані особи; 5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження; 6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом; 7) виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав); 8) формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав; 9) формує реєстраційні справи у паперовій формі; 9-1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про виконавче провадження", інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю; 10) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:
1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;
2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;
3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;
4) перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;
5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);
6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав;
7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;
8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.
Суд наголошує, що відповідно до ч. 8 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" підставою для відмови в державній реєстрації прав є наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.
Суд звертає увагу на приписи п.12 та 18 Порядку №1127 від 25.12.2015 р. розгляд заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, здійснюється державним реєстратором, який встановлює черговість розгляду заяв, що зареєстровані в базі даних заяв на таке майно, відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями, а також наявність підстав для проведення державної реєстрації прав, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав.
Під час розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор використовує відомості Державного реєстру прав, зокрема його невід'ємної архівної складової частини, а також Державного земельного кадастру, Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - Єдиний реєстр документів), а також відомості інших реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, шляхом безпосереднього доступу до них чи у порядку інформаційної взаємодії з Державним реєстром прав
Суд наголошує, що підставою для прийняття приватним нотаріусом рішення про держану реєстрацію права власності від 24.10.2019 р. №49320336 на об'єкт нерухомого майна за реєстраційним номером 1230762132212 було, зокрема, свідоцтво №585, видане 21.05.2019 р., про що було внесено відповідний запис у Державний реєстр речових прав.
Приватним нотаріусом правомірно встановлено відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями на об'єкт нерухомого майна за реєстраційним номером 1230762132212, розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, приватним нотаріусом Гамзатовою А.А. належним чином перевірено підстави для проведення державної реєстрації права власності, отже, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 24.10.2019 р. № 49320336 прийняте у відповідності до вимог Закону.
Посилання позивача на недотримання Міністерством юстиції України процедури розгляду скарги на рішення про державну реєстрацію та порушення вимог пунктів 5, 7-11 Порядку №1128 є безпідставними.
Підстав, передбачених п. 5 Порядку №1128 для відмови у задоволені скарги на момент розгляду скарги Міністерством юстиції України встановлено не було.
Посилання позивача на рішення суду апеляційної від 25.02.2020 р. по справі №520/12215/19 є безпідставним та не може свідчити про протиправність дій приватного нотаріуса Гамзатової А.А. щодо прийняття рішення про державну реєстрацію від 24.10.2019 р. та як наслідок, вказувати на незаконність оскаржуваного наказу Міністерства юстиції України від 28.12.2019 р.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 278, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ 00015622, 01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького 13), третя особа - Приватний нотаріус Гамзатова Аліна Анатоліївна (вул. Шевченка,13, Київська обл., м. Бровари, 07400) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 07 вересня 2020 року.
Суддя Н.А. Полях