Справа № 723/3334/20
Провадження № 2/723/3948/20
07 вересня 2020 року м.Сторожинець
Сторожинецький районний суд
Чернівецької області в складі:
головуючого судді Бужори В.Т.,
при секретарі Іринич Г.Г.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сторожинецької міської ради, про визнання права власності на спадкове майно за законом, -
Позивач ОСОБА_1 , звернулася в суд із позовом про визнання права власності на спадкове майно за законом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть.
Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на майно, яке розташоване за адресою АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку літ. «А-І», літньої кухні літ. «Б», сараю літ. «В.Г.Д». вбиральні літ. «Е», входу в погріб «Вх/пг». погріб «Пг». криниці № 1.
Вказане спадкове майно розташоване на земельній ділянці площею 0.2500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, 0.2500 га для ведення особистого селянського господарства, згідно довідки Старожадівського старостинського округу від 03.03.2020 року від № 202.
На вказане спадкове нерухоме майно приватним підприємством «ЮВА-Конвеніт» виготовлено технічний паспорт на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
У відповідності до висновку про вартість спадкового майна складеного експертом-оцінювачем ОСОБА_3 ринкова вартість спадкового майна в АДРЕСА_1 становить 100548.00 грн.
На сьогоднішній день, бажаючи оформити своє право на спадкове майно, позивач зіткнулась з тим. що нотаріальна контора відмовляє їй в законному праві на оформлення права власності на спадкове майно, мотивуючи це тим, що чоловік не набув права власності на майно, тому для визнання права власності на спадкове майно вона змушена звернутися до суду з цією позовною заявою.
У передбачений законом шести місячний термін після смерті чоловіка ОСОБА_1 звернулась до державного нотаріуса Сторожинецького нотаріального округ Чернівецької області, із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, що підтверджується архівною довідкою нотаріуса.
Підтвердженням факту прийняття спадщини після покійного чоловіка ОСОБА_2 є отримане позивачем свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну частку (ПАЙ), видане державним нотаріусом Сирбу Л.Б. 06.07.2000 року.
Станом на 15 квітня 1991 року домоволодіння відносилось до категорії «колгоспних дворів», в якому проживали та були прописані ОСОБА_2 (помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_1 (позивач), ОСОБА_4 (помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Спадкоємців за законом чи за заповітом, які б могли претендувати на сьогоднішній день на спадкове майно немає, саме тому відповідачем по справі є Сторожинецька міська рада Сторожинепького району Чернівецької області.
Позивач просила суд визнати за нею право власності на спадкове майно за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , що знаходиться в АДРЕСА_1 . яке складається з житлового будинку літ. «A-І», літньої кухні літ. «Б», сараю літ. «В.Г.Д», вбиральні літ. «Е», входу в погріб «Вх/пг». погріб «Пг», криниці №1.
В судове засідання позивач не з'явилася, однак надала заяву в якій просила розглянути справу у її відсутності, просила позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача, в судове засідання не з'явився, однак направив на адресу суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, не заперечував проти задоволення позову, виходячи з чого суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача та ухвалити рішення.
Справа до суду надійшла 05.08.2020 року та була призначена до підготовчого судового засідання на 07.09.2020 року.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть. (а.с. 7)
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на майно, яке розташоване за адресою АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку літ. «А-І», літньої кухні літ. «Б», сараю літ. «В.Г.Д». вбиральні літ. «Е», входу в погріб «Вх/пг». погріб «Пг». криниці № 1.
Вказане спадкове майно розташоване на земельній ділянці площею 0.2500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, 0.2500 га для ведення особистого селянського господарства, згідно довідки Старожадівського старостинського округу від 03.03.2020 року від № 202. (а.с. 10)
На вказане спадкове нерухоме майно приватним підприємством «ЮВА-Конвеніт» виготовлено технічний паспорт на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 . (а.с. 20-26)
У відповідності до висновку про вартість спадкового майна складеного експертом-оцінювачем ОСОБА_3 ринкова вартість спадкового майна в АДРЕСА_1 становить 100548.00 грн. (а.с. 17)
На сьогоднішній день, бажаючи оформити своє право на спадкове майно, позивач зіткнулась з тим. що нотаріальна контора відмовляє їй в законному праві на оформлення права власності на спадкове майно, мотивуючи це тим, що чоловік не набув права власності на майно, тому для визнання права власності на спадкове майно вона змушена звернутися до суду з цією позовною заявою.
У передбачений законом шести місячний термін після смерті чоловіка ОСОБА_1 звернулась до державного нотаріуса Сторожинецького нотаріального округ Чернівецької області, із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, що підтверджується архівною довідкою нотаріуса. (а.с. 18)
Підтвердженням факту прийняття спадщини після покійного чоловіка ОСОБА_2 є отримане позивачем свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну частку (ПАЙ), видане державним нотаріусом Сирбу Л.Б. 06.07.2000 року. (а.с. 19)
Станом на 15 квітня 1991 року домоволодіння відносилось до категорії «колгоспних дворів», в якому проживали та були прописані ОСОБА_2 (помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_1 (позивач), ОСОБА_4 (помер ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що підтверджується довідкою №203 від 03.03.2020 року виданою Старожадівським старостинським округом. (а.с. 11)
Спадкоємців за законом чи за заповітом, які б могли претендувати на сьогоднішній день на спадкове майно немає, саме тому відповідачем по справі є Сторожинецька міська рада Сторожинепького району Чернівецької області.
Згідно ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків від фізичної особи, яка померла до інших осіб.
За таких обставин та зважаючи на визнання відповідачем позову, суд вважає, що за позивачами необхідно визнати право власності на спадкове майно.
Виходячи з викладеного, на підставі ст.ст. 1216, 1220, 1258, 1261, 1268 ЦК України, та керуючись ст.ст. 5,13,19, 23,76,81, 263-265, 293-294, 315-319, ЦПК України суд,-
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сторожинецької міської ради, про визнання права власності на спадкове майно за законом, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 право власності на спадкове майно за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2 , що знаходиться в АДРЕСА_1 , яке складається з житлового будинку літ. «A-І», літньої кухні літ. «Б», сараю літ. «В,Г,Д», вбиральні літ. «Е», входу в погріб «Вх/пг». погріб «Пг», криниці №1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня проголошення судового рішення, до Чернівецького апеляційного суду.