Постанова від 03.09.2020 по справі 141/416/20

Справа № 141/416/20

Провадження № 3/131/560/2020

2020 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2020м. Іллінці

Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Олексієнко О.Ю., розглянувши без фіксації судового процесу технічними засобами справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, -

за ч. 2 ст.187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 23.06.2020 протягом доби будучи адміністративно піднаглядним не з'явився на реєстраційну відмітку до Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області чим порушив п. 4, встановлених відносно нього 11 січня 2020 року Іллінецьким районним судом Вінницької області обмежень адміністративного нагляду.

Раніше, ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП, як порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд.

В судове засідання, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи належним чином, ОСОБА_1 не з'явився не повідомивши суд про причини своєї неявки.

За таких обставин вважаю за можливе розглянути справу у відсутність належним чином повідомленого ОСОБА_1 на підставі наявних у справі матеріалів.

За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 01 липня 2020 року серії АПР18 №325606 та доданими до нього матеріалами, а саме: копією постанови від 11.01.2020 про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду та письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 .

При складанні протоколу ОСОБА_1 надав пояснення, згідно яких підтвердив обставини, які підтверджують порушення встановленого відносно нього адміністративного нагляду, будь-яких зауважень чи заперечень щодо дій, дільничного офіцера поліції СРПП Оратівського ВП Гайсинського ВП ГУНП у Вінницькій області не надходило, будь-яких заяв і клопотань не подавав.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, відсутність пом'якшуючих вину та обтяжуючих обставин, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ст. 27 КУпАП, в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді адміністративного штрафу, що буде адекватною скоєному правопорушенню мірою його відповідальності, забезпечить виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, а також сприятиме запобіганню вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути 420,40 грн. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 35, ч. 2 ст. 187, 283, 284, 287 КУпАП, п.5 ч. 2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене законом, у виді штрафу у виді 170 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420,40 грн. судового збору.

Постанова судді по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: