Справа № 569/12555/20
08 вересня 2020 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєв Д.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП_______________, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП, -
28 липня 2020 року 11 год. 14 хв., в м. Рівне по вул. Млинівська, 25, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом MAN д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810» у присутності двох свідків, що підтверджується тестом № 2541 від 28.07.2020, результат огляду становить 0,67 %.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані наркотичного сп'яніння.
28 липня 2020 року 11 год. 14 хв., в м. Рівне по вул. Млинівська, 25, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом MAN д.н.з. НОМЕР_1 , не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою під час об'їзду перешкоди у вигляді транспортного засобу, який був припаркований та стояв нерухомий, не дотримався безпечного інтервалу та допустив наїзд на транспортний засіб Volkswagen Golf д.н.з. НОМЕР_2 , водія ОСОБА_2 . В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
В зв'язку з порушенням ОСОБА_1 вимог п. 2.3б, 13.3 Правил дорожнього руху, дії останнього кваліфіковані за ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про день та час розгляду справи, що підтверджується особистим підписом в протоколі про адміністративне правопорушення та повідомленням про вручення поштового відправлення, у судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив. Клопотань про розгляд справи у його відсутності, чи про відкладення розгляду справи з причин, що унеможливлюють прибуття за викликом не надіслав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності правопорушника, на підставі наявних доказів, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, переглянувши відеозапис патрулювання, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 130 та ст. 124 КУпАП.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно п. 6 Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно висновку Alcotest 6810 тест № 2541 ОСОБА_1 28.07.2020 року о 12 год. 10 хв. перебував в стані алкогольного сп'яніння, результат тесту складає 0,67%.
Вина ОСОБА_1 також підтверджена дослідженими матеріали справи, в тому числі протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР 18 № 265015 від 28.07.2020 року та ДПР18 № 289148 від 28.07.2020 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди від 28.07.2020 року, поясненнями учасників ДТП.
Окрім того, як вбачається із письмової розписки, наявної в матеріалах справи, ОСОБА_1 зобов'язався не керувати транспортним засобом протягом 24 годин з моменту оформлення ДТП, про що поставив свій підпис.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З врахуванням наведених обставин, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складів адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст. 124 КУпАП та накладає стягнення в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з порушника слід стягнути судовий збір.
Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп.
На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, ст. 124 КУпАП, керуючись ст. ст. 36, 283,284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 грн. 00 коп. (десять тисяч двісті грн. 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави в дохід держави судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять грн. 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв