Справа №2а-627/08
Іменем України
26 листопада 2008 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі головуючого - судді Крупінської С.С.,
при секретарі - Митрофановій Н.В., з участю представника прокуратури - ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2, відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в місті Луцьку справу за адміністративним позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства,
Прокурор м.Луцька звернувся в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій за допущене ним порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Свій позов мотивує тим, що прокуратурою м.Луцька проведено перевірку в управлінні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області щодо стану сплати обов'язкових платежів до бюджету фізичними особами та суб'єктами господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів і вантажів та допустили порушення вимог законодавства.
Перевіркою встановлено, що 19.04.07 року державними інспекторами теруправління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області була проведена рейдова перевірка транспортних засобів у м. Луцьку. Під час перевірки транспортного засобу марки Мерседес 230, держномер АС 4959 АА, який належить ОСОБА_3, було виявлене порушення транспортного законодавства , відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. №3492-IV . Зокрема в даному автомобілі, який використовувався як легкове таксі, відсутні ліцензійна картка та таксометр, перевезення здійснювались без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу на таксі.
Відповідно до «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування» посадовими особами, що провели перевірку була винесена постанова від 30.05.2007 року №027873 про застосування до фізичної особи, яка здійснює підприємницьку діяльність без реєстрації фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. та направлена відповідачу за його місцезнаходженням рекомендованим листом. Постанова про застосування фінансових санкції ОСОБА_3 не оскаржена, фінансова санкція не сплачена.
Просить стягнути з ОСОБА_3 на користь держави суму фінансових санкцій згідно постанови начальника територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області від 30.05.2007 року №027873 за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700 грн. та судові витрати.
Представник прокуратури та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали з зазначених у ньому підстав, просили його задовольнити.
Відповідач адміністративний позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 19.04.07 року державними інспекторами теруправління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області була проведена рейдова перевірка транспортних засобів у м. Луцьку. Під час перевірки транспортного засобу марки Мерседес 230, державний номер НОМЕР_1, який належить ОСОБА_3, було виявлене порушення транспортного законодавства , відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. №3492-IV . Зокрема в даному автомобілі, який використовувався як легкове таксі, відсутні ліцензійна картка та таксометр, перевезення здійснювались без оформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів та їх багажу на таксі.
Відповідно до «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування» посадовими особами, що провели перевірку, складений Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 035348 від 19.04.2007 року (а.с.З), в якому зазначене виявлене порушення. Відповідачем надано письмові пояснення з даного приводу, в яких ОСОБА_3 погоджується з порушенням (а.с.4). Начальником Територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області була винесена постанова від 30.05.07 року №027873 (а.с.5) про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 фінансових санкцій в сумі 1700 грн. і направлена відповідачу за його місцезнаходженням рекомендованим листом (а.с. 6).
Згідно п. 28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше, ніж через 15 днів після отримання ним копії постанови, або, згідно п.32 - оскаржена до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю.
Постанова про застосування фінансових санкції ОСОБА_3 не оскаржена.
Судом встановлено, що добровільно відповідачем не сплачена фінансова санкція, хоч відповідач вчасно отримав повідомлення про розгляд справи і копію постанови про застосування фінансових санкцій.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що, оскільки ОСОБА_3 не сплачено в добровільному порядку фінансову санкцію в сумі 1700 грн., то, згідно постанови начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області від 30.05.2007 року слід стягнути з відповідача вказану суму фінансової санкції, а також судові витрати.
Керуючись ст.ст. 60, 158, 159, 161, 163 КАС України, ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006р. №3492-IV, «Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №143, із змінами і доповненнями, внесеними постановами №1758 від 25.12.2004р. та №347 від 11.05.2005р., суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави 1700 (одна тисяча сімсот) грн. фінансових санкцій та 3,40 грн. судових витрат в доход держави. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк з дня подання заяви про апеляційне оскарження, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.