3/381/931/20
381/1796/20
02 вересня 2020 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Буймова Л.П., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Запорізького районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
встановив:
17.07.2020 до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 подав до суду клопотання у якому просить матеріали справи повернути на дооформлення, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення відносно нього, відсутні дані про свідків та їх підписи, які були відсутні при його огляді, як під час зупинки транспортного засобу так і в закладі охорони здоров'я. Також у направленні на огляд з метою виявлення стану сп'яніння відсутні назва та серійний номер спеціального технічного засобу, результати огляду, серія та протокол про адміністративне правопорушення. Крім того, ОСОБА_1 у клопотанні зауважив, що жодного акта медичного огляду при ньому не складали та не надавали йому для ознайомлення. Спиридонову не відомо назви спеціального технічного засобу, за допомогою якого проводився медичний огляд і був встановлений діагноз. ОСОБА_1 у клопотанні зазначає, що з висновком щодо результатів медичного він не погоджується.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до абзацу 5 пункту 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначається зокрема інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності).
Проте в матеріалах справи відсутня відповідна довідка зі змісту якої можливо було б встановити чи притягався протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, що також унеможливлює перевірити правильність кваліфікації його дій саме за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у ньому зазначено, що пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , були надані останнім на окремому аркуші. Проте в матеріалах справи відсутні письмові пояснення ОСОБА_1 ..
Крім того, згідно абзацу 7 пункту 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначається зокрема у графі «до протоколу додається» - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
Однак, в протокоі про адміністративне правопорушення, у відповідній графі, не зазначені документи, які були додані до цього протоколу.
Вищевикладені обставини унеможливлюють додержання судом вимог КУпАП при розгляді адміністративної справи, не дають суду можливості з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У зв'язку із викладеним і враховуючи, що вказані вище недоліки не можуть бути усунені судом, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Адміністративний матеріал № 3/381/931/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП повернути для належного оформлення до Запорізького відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Буймова