02.09.2020
Ленінський районний суд м. Харкова
02 вересня 2020 року Справа № 642/4439/20;
Провадження 1-кс/642/1716/20
Суд в складі: слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
за відсутністю прокурора, який надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, власника майна, розглянувши клопотання прокурора Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню № 12020225510000174, від 29.08.2020 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, -
До Ленінського районного суду м. Харкова звернувся прокурор Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 з клопотанням про арешт майна по кримінальному провадженню № 12020225510000174, від 29.08.2020 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
В клопотанні прокурор просить накласти арешт на майно, а саме: мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 ; свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_3 на вказаний мотоцикл; ключ від мотоциклу марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 , які було вилучено в ході проведення огляду місця події від 29.08.2020 року на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. просп. Лозовенківський, 3.
Як вбачається з матеріалів клопотання та додатків до нього, 29.08.2020 приблизно о 16:40 год. за адресою: м. Харків, просп. Лозовенківський, 3, було виявлено особу, що використовує документи з явними ознаками підробки.
В ході досудового розслідування встановлено, що 29.08.2020 приблизно о 16:40 год. за адресою: м. Харків, просп. Лозовенківський, 3, був зупинений транспортний засіб - мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , та встановлений водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який намагався використати підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 від 20.11.2008 з ознаками підробки, а саме за вказаним свідоцтвом значиться інший транспортний засіб, а саме автомобіль ВАЗ2113.
Згідно рапорту поліцейського ОСОБА_5 під час патрулювання 29.08.2020 в складі екіпажу 3052 був зупинений транспортний засіб - мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 за адресою: м. Харків, просп. Лозовенківський, 3, під керуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та в ході перевірки документів було виявлено невідповідність даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, а саме відповідно до ІПНП за вказаним свідоцтвом про реєстрацію ТЗ рахується автомобіль ВАЗ2113, та також, встановлено, що за базою ІПНП Інтерпол вказаний мотоцикл рахується як викрадений в Німеччині від 23.10.2017, у зв'язку з чим, було викликано слідчо - оперативну групу Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області.
В ході проведення огляду місця події від 29.08.2020 року на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, просп. Лозовенківський, 3, було виявлено та вилучено наступне майно:
1.Мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 ;
2.Свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_3 на вказаний мотоцикл;
3.Ключ від мотоциклу марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 .
Приймаючи до уваги викладене, для всебічного дослідження всіх обставин справи та отримання доказів необхідно накласти арешт на тимчасово вилучене майно, у зв'язку з тим, що вищевказане вилучене майно є вагомим речовим доказом у кримінальному провадженні, може зберігати на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, а саме може містити інформацію про скоєння кримінального правопорушення.
Згідно вимог ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
В судове засідання прокурор не з'явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутністю, власник майна також не з'явився, про час та дату розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Суд, дослідивши надані матеріали, встановив.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Як вбачається з ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Вказані вимоги слідчим виконано.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Із матеріалів клопотання слідчого вбачається правова підстава для накладання арешту на тимчасово вилучені речі, які були здобуті під час проведення досудового розслідування кримінального правопорушення, а також для подальшого збереження первинного стану вилученого майна, попередження його зникнення, пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, для арешту тимчасово вилученого майна, однак мотоцикл та особисті документи необхідно повернути власнику майна на відповідальне зберігання.
Таким чином, клопотання слідчого є законним і обґрунтованим, у зв'язку з чим підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи викладене і керуючись п. 7 ч. 2 ст. 131, ч.1, 2 ст. 132, п. 1 ч. 2 ст. 167, ч. 10 ст. 170, ч. 2, 5 ст. 171, ч. 2 ст. 173 КПК України, суд -
Клопотання прокурора Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню № 12020225510000174, від 29.08.2020 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України - задовольнити частково.
Накласти арешт на майно, а саме:
Мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 ;
Свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_3 на вказаний мотоцикл;
Ключ від мотоциклу марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 .
- які було вилучено в ході проведення огляду місця події від 29.08.2020 року на відкритій ділянці місцевості за адресою: м. Харків, вул. просп. Лозовенківський, 3.
Мотоцикл марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 ; свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_3 на вказаний мотоцикл; ключ від мотоциклу марки «KAWASAKI» моделі «Z750», з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з номером шасі НОМЕР_2 повернути особі у який вилучено - ОСОБА_4 на відповідальне зберігання, попередивши ОСОБА_4 про кримінальну відповідальність.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1