31 серпня 2020 року
м. Київ
Справа № 9901/845/18
Провадження № 11-235заі20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Золотнікова О. С.,
суддів Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 червня 2020 року у справі № 9901/845/18 за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС), третя особа - Державна казначейська служба України (далі - ДКС України) про стягнення моральної шкоди та
У жовтні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до ВККС, у якому з урахуванням заяви про збільшення розміру позовних вимог просив:
- визнати протиправними дії ВККС щодо проведення другого етапу кваліфікаційного оцінювання позивача «Дослідження досьє та проведення співбесіди» за результатами іспиту, складеного 17 квітня 2018 року, з порушенням вимог чинного законодавства України;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неналежного ведення суддівського досьє ОСОБА_1
- визнати протиправним і скасувати рішення ВККС від 26 вересня 2018 року № 1718/ко-18;
- зобов'язати ВККС провести другий етап кваліфікаційного оцінювання ОСОБА_1 «Дослідження досьє та проведення співбесіди» за результатами іспиту, складеного 17 квітня 2018 року, відповідно до вимог чинного законодавства України та з урахуванням правової оцінки суду;
- стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 1 млн грн.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою від 24 червня 2020 року закрив провадження у справі в частині визнання протиправними дій та рішення ВККС з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду рішенням від 24 червня 2020 року відмовив у задоволенні позову про стягнення моральної шкоди.
24 липня 2020 року ОСОБА_1 подав через Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду апеляційну скаргу, зокрема, на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 червня 2020 року.
29 липня 2020 року до Великої Палати Верховного Суду надійшла справа № 9901/845/20 разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1 .
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25 серпня 2020 року справу передано на розгляд судді-доповідачу Золотнікову О. С.
Положеннями частини п'ятої статті 266 КАС України визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності актів, дій чи бездіяльності ВККС є Велика Палата Верховного Суду.
Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.
Апеляційну скаргу позивач подав протягом установленого частиною першою статті 295 КАС України строку на апеляційне оскарження, ця скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, передбаченим статтею 296 цього Кодексу, а тому перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі немає.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 266, 292, 295, 296, 300, 301, 304КАС України, Велика Палата Верховного Суду
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 червня 2020 року у справі № 9901/845/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, третя особа - Державна казначейська служба України, про стягнення моральної шкоди.
2. Направити копію цієї ухвали ОСОБА_1, а разом з копією апеляційної скарги - учасникам справи до відома.
3. Установити строк до 01 жовтня 2020 року для подання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Державною казначейською службою України відзиву на апеляційну скаргу й роз'яснити, що до відзиву на апеляційну скаргу додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. С. Золотніков
Судді: С. В. Бакуліна Н. П. Лященко
В. В. Британчук О. Б. Прокопенко
М. І. Гриців В. В. Пророк
Д. А. Гудима Л. І. Рогач
В. І. Данішевська О. М. Ситнік
Ж. М. Єленіна О. С. Ткачук
О. Р. Кібенко В. Ю. Уркевич
В. С. Князєв О. Г. Яновська
Л. М. Лобойко