Рішення від 01.09.2020 по справі 500/1958/20

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/1958/20

01 вересня 2020 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Золотниківської сільської ради Теребовлянського району до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася Золотниківська сільська рада Теребовлянського району з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області не було передано із державної власності у комунальну власність Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Золотниківська сільська рада Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області з повторним клопотанням № 199 від 25.05.2020 про передачу вищевказаних земельних ділянок з державної в комунальну власність Золотниківської сільської ради, однак дане питання не було вирішено, що свідчить про бездіяльність відповідача, внаслідок чого позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою від 04.08.2020 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Представник відповідача скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду із відповідними письмовими доказами 20.08.2020. У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає наступне.

Так, видачі наказу Головного управління від 22.12.2018 № 19-4390/14-18-СГ «Про передачу земельних ділянок державної власності» та складанню акта приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність передувало звернення Золотниківської сільської ради з клопотанням від 07.05.2018 № 409 про передачу у комунальну власність земель державної власності, за межами населених пунктів сільської ради, яке долучено Золотниківською сільською радою до позовної заяви.

До травня місяця поточного року клопотань від Позивача щодо передачі земель з державної у комунальну власність до Головного управління не надходили.

26.05.2020 на офіційну електронну пошту (ternopil@land.gov.ua) Головного управління надійшло клопотання Позивача від 25.05.2020 № 199 про передачу у комунальну власність земельних ділянок державної власності площею 57,3353 га, кадастровий номер 6125085900:01:001:0279 на території Надрічненської сільської ради, площею 5,9575 га, кадастровий номер 6125081700:01:001:0693, площею 9,1868 га, кадастровий номер 6125081700:01:001:0694 на території Гвардійської сільської ради, площею 31,934 га, кадастровий номер 6125088000:01:001:0436 на території Соснівської сільської ради, площею 17,8344 га, кадастровий номер 6125084600:01:001:0505 на території Котузівської сільської ради.

Реєстрація клопотання Золотниківської сільської ради від 25.05.2020 № 199, як вхідної кореспонденції Головного управління, не проводилась, оскільки Позивачем його надсилання здійснено з порушенням законодавства щодо електронного документообігу, про що повідомлено Позивача .

Після повідомлення Позивача про подання клопотання у неналежний спосіб повторне звернення до Головного управління не надходило. Отже, Золотниківською сільською радою клопотання від 25.05.2020 № 199 до Головного управління подано в неналежний спосіб, тому не розглядалось, а відтак Головним управлінням не приймалось відповідне рішення, в межах повноважень, визначених частиною 4 статті 122 Земельного кодексу України та Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, затверджене наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 № 308 (із зміна), тому відповідач вважає, що з сторони Головного управління відсутня протиправна бездіяльність.

Відповідно до п.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Беручи до уваги зміст наведених норм, суд вважає за можливе розглянути дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження в межах строку, визначеного статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отож, у зв'язку з відсутністю необхідності заслухати пояснення відповідача та отримати від нього додаткові докази для вирішення даної справи, із врахуванням достатності доказів для розгляду позовної заяви, даний адміністративний позов буде розглянуто судом без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності встановив наступні фактичні обставини.

Рішенням від 23 липня 2015 року №386, Золотниківська сільська рада Теребовлянського району Тернопільської області об'єдналася з територіальними громадами Багатською, Бенівською, Бурканівською, Вишнівчицькою, Гайворонківською, Гвардійською, Зарваницькою, Котузівською, Маловодівською, Семиківською, Соколівською, Соснівською, Надрічненською сільськими радами в Золотниківську об'єднану територіальну громаду з центром в селі Золотники.

Відповідно до рішення № 2 від 10 грудня 2015 року Золотниківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, Золотниківським сільським головою - Бугай Данило Орестович.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 31.01.2018 №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад».

За змістом цього Розпорядження, передбачено, що державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р. забезпечити: формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшою передачею зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних об'єднаних територіальних громад згідно із статтею 117 Земельного кодексу України; передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліку земельних ділянок державної власності, права на які виставлені на < земельні торги, в комунальну власність об'єднаних територіальних громад після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок; здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об'єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

На виконання даного розпорядження Золотниківська сільська рада прийняла рішення від 24.04.2018, №1208 та подала до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області клопотання від 07.05.2018 №409 про передачу Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів на території Золотниківської, Багатської, Бенівської, Бурканівської, Вишнівчицької, Гайворонківської, Гвардійської, Зарваницької, Котузівської, Маловодівської, Семиківської, Соколівської, Соснівської, Надрічненської сільських рад Теребовлянського району Тернопільської області.

Судом встановлено, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області №19- 4390/14-18-СГ від 22 грудня 2018 року «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» наказано: передати Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальної площі 2528,2614 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Золотниківської, Багатської, Бенівської, Бурканівської, Вишнівчицької, Гайворонківської, Гвардійської, Зарваницької, Котузівської, Маловодівської, Семиківської, Соколівської, Соснівської, Надрічненської сільських рад Теребовлянського району Тернопільської області.

Відповідно до акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області було передано із державної власності у комунальну власність Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) 250 земельних ділянок загальною площею 2528,26,14 га.

Так, наказом Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області №19- 3810/14-19-СГ від 25 вересня 2019 року «Про внесення змін до наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області №19-4390/14-18-СГ від 22 грудня 2018 року, в пункт 1 наказу внесено зміни слова та цифри « 2528,2614 га» замінити на « 2560,4265 га»; в додатках до наказу та акту внести зміни виключити земельні ділянки: під номерами 59, 74, 110,176, 197,198, 216; в акті слова та цифри « 250 земельних ділянок загальною площею 2528,2614 га» викласти в редакції « 263 земельні ділянки загальною площею 2560,4265 га».

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області №19- 6398/14-19-СГ від 12 грудня 2019 року «Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність» наказано: передати Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності загальної площі 0,2450 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гайворонківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області.

Відповідно до акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області було передано із державної власності у комунальну власність Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності загальної площі 0,2450 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гайворонківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області.

В процесі вивчення позивачем вищевказаних наказів та актів було виявлено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області не було передано із державної власності у комунальну власність Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області наступні земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності:

- земельну ділянку, площею 31,934 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Соснівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125088000:01:001:0436;

- земельну ділянку, площею 17,8344 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Котузівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125084600:01:001:0505;

- земельну ділянку, площею 57,3353 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Надрічненської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення фермерського господарства, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125085900:01:001:0279;

- земельну ділянку, площею 5,9575 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0693;

- земельну ділянку, площею 9,1868 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0694.

Вказані земельні ділянки є землі сільськогосподарського призначення, державної власності, які перебувають на території Золотниківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківської об'єднаної територіальної громади), на які зроблено документацію із землеустрою, що підтверджується інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку.

Золотниківська сільська рада Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області з повторним клопотанням № 199 від 25.05.2020 про передачу вищевказаних земельних ділянок з державної в комунальну власність Золотниківської сільської ради, однак дане питання не було вирішено, що свідчить про бездіяльність відповідача, внаслідок чого позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів та вважає, що його вимоги підлягають до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до статті 14 Конституції України та статті 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Згідно з частинами 1, 2 статті 84 Земельного кодексу України у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до п. п. 31, 32 п. 4 Положення Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №15 від 14.01.2015), Держгеокадастр розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи; вносить у встановленому порядку пропозиції щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 15-1 ЗК України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить: внесення в установленому порядку пропозицій щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, регулювання земельних відносин; участь у розробленні та виконанні державних, галузевих, регіональних та місцевих програм з питань регулювання земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, у проведенні моніторингу земель, територіальному плануванні; організація проведення робіт, пов'язаних із реалізацією земельної реформи; проведення відповідно до законодавства моніторингу земель та охорони земель; ведення та адміністрування Державного земельного кадастру; участь у державному регулюванні планування територій; проведення державної експертизи землевпорядної документації; здійснення заходів щодо вдосконалення порядку ведення обліку і підготовки звітності з регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, формування екомережі; розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом, тощо.

Згідно ч. 1 ст. 117 ЗК України, передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом. У рішенні органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні. На підставі рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.

До земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність, належать земельні ділянки, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території України на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, крім випадків передачі таких об'єктів у комунальну власність (ч. 2 ст. 117 ЗК України).

Відповідно до ч. 4 ст. 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Відповідно до вищевикладеного та розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №60-р. «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад», відповідач з 01.02.2018 повинен був забезпечити передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Золотниківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківської об'єднаної територіальної громади), однак вказаних дій відповідач не вчинити, що свідчить про бездіяльність відповідача і порушення прав та інтересів позивача.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

У разі наявності у суб'єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов'язання судом суб'єкта прийняти рішення конкретного змісту є втручанням у дискреційні повноваження.

Водночас, повноваження державних органів не є дискреційними, коли є лише один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень.

Тобто, дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи не діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі. Важливою ознакою такого вибору є те, що він здійснюється без необхідності узгодження варіанту вибору будь-ким.

Відповідно до пункту 4 частини першої 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен-вчинити за законом.

Частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Оскільки, протиправна бездіяльність відповідача полягає у неприйнятті ним жодного з тих рішень, які передбачені статтею 117, 122 Земельного кодексу України, та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №60-р. «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад» належним способом захисту прав позивача та поновлення прав є зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області передати Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів на території Золотниківської, Багатської, Бенівської, Бурканівської, Вишнівчицької, Гайворонківської, Гвардійської, Зарваницької, Котузівської, Маловодівської, Семиківської, Соколівської, Соснівської, Надрічненської сільських рад Теребовлянського району Тернопільської області, а саме:

- земельну ділянку, площею 31,934 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Соснівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125088000:01:001:0436;

- земельну ділянку, площею 17,8344 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Котузівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125084600:01:001:0505;

- земельну ділянку, площею 57,3353 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Надрічненської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення фермерського господарства, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125085900:01:001:0279;

- земельну ділянку, площею 5,9575 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0693;

- земельну ділянку, площею 9,1868 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: Землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0694.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, належним чином не заперечені відповідачем, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області щодо не передачі Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області передати Золотниківській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області (Золотниківська об'єднана територіальна громада) у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів на території Золотниківської, Багатської, Бенівської, Бурканівської, Вишнівчицької, Гайворонківської, Гвардійської, Зарваницької, Котузівської, Маловодівської, Семиківської, Соколівської, Соснівської, Надрічненської сільських рад Теребовлянського району Тернопільської області, а саме:

- земельну ділянку, площею 31,934 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Соснівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125088000:01:001:0436;

- земельну ділянку, площею 17,8344 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Котузівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125084600:01:001:0505; земельну ділянку, площею 57,3353 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Надрічненської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: для ведення фермерського господарства, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125085900:01:001:0279;

- земельну ділянку, площею 5,9575 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0693;

- земельну ділянку, площею 9,1868 га, яка розташована за межами населених пунктів на території Гвардійської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, цільове призначення: землі загального користування, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 6125081700:01:001:0694.

Стягнути на користь Золотниківської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області сплачений судовий збір в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок, відповідно до квитанції № 0.0.1783191783.1 від 27.07.2020.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 03 вересня 2020 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- Золотниківська сільська рада Теребовлянського району місцезнаходження/місце проживання вул.Містечко, 25,с. Золотники,Теребовлянський район, Тернопільська область,48115 ЄДРПОУ/РНОКПП 04394585

відповідач:

-Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області місцезнаходження/місце проживаннявул. Лисенка, 20а,м. Тернопіль,46002 ЄДРПОУ/РНОКПП 39766192.

Головуючий суддя Подлісна І.М.