01 вересня 2020 року м. Київ 810/1768/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши заяву про повернення судового збору в адміністративній справі
за ОСОБА_1
до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації
про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації у видачі ОСОБА_1 посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1;
- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації повторно розглянути подання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про встановлення ОСОБА_1 статусу особи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видати ОСОБА_1 посвідчення постраждалої особи внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, відповідного зразка.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2018 адміністративний позов задовольнили повністю.
Визнано протиправною відмову Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (01196, м. Київ, пл. Леся Українки, 1, код ЄДРПОУ 03193459) у видачі ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Зобов'язано Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (01196, м. Київ, пл. Леся Українки, 1, код ЄДРПОУ 03193459) повторно розглянути подання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області про встановлення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) статусу особи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та видати їй посвідчення постраждалої особи внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 відповідного зразка.
Стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193459, юридична адреса: пл. Лесі Українки, буд. 1, м.Київ, 01196) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп.
На виконання зазначено рішення Київським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи № 810/1768/18.
07.08.2020 на адресу суду надійшла заява ОСОБА_2 про повернення судових витрат, зокрема повернення їй судового збору в розмірі 704,80 грн.
Розглядаючи заяву про повернення судового збору по суті, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Суд зазначає, що положеннями Закону України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Положеннями частини першої статті 7 Закону України 2Про судовий збір» обумовлено, що Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Згідно із частиною першою статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Слід зазначити, що при зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн., що підтверджується відомостями квитанції від 10.02.2018 № 0.0967956649 наявної в матеріалах справи.
Разом з тим, при прийнятті рішення у справі, судом було вирішено питання щодо розподілу судових витрат, зокрема стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193459, юридична адреса: пл. Лесі Українки, буд. 1, м.Київ, 01196) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп.
На виконання зазначеного рішення суду 26.11.2018 Київським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист № 810/1768/18.
Статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до п.1.ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: 1) виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Суд звертає увагу, що рішенням Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2018 стягнуто з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп. Крім того, судом було видано виконавчий лист про стягнення відповідної суми судового збору, який підлягає виконанню у порядку виконавчого провадження.
Тобто, судом встановлено, що вказана сума судового збору вже стягнута на користь позивача, відтак, у суду відсутні підстави для повторного повернення ОСОБА_1 сплаченого нею судового збору в сумі 704,80 грн.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення заяви позивача про повернення судового збору.
Керуючись статтею 7 Закону України «Про судовий збір», статтями 132, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про повернення судового збору від 07.08.2020.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Панова Г. В.