Справа № 127/13134/20
Провадження № 3/127/4795/20
"03" вересня 2020 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції у Вінницькій областіпро притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , -
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
09.06.2020 о 12 год. 50 хв. в м. Вінниці по вул. Гоголя, 30, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2102», д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме звужені зіниці очей, які не реагують на промені світла, неприродна блідість обличчя, підвищена активність. Від проходження огляду у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності лікаря нарколога в КП «ВОНД «Соціотерапія» висновок № 2018. Тобто, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР та вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Чернілевська Р.В. вину у вчиненні ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення не визнали, ОСОБА_1 суду повідомив, що не відмовлявся від проходження освідування. Просили закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Допитаний свідок ОСОБА_2 суду повідомив, що 09.06.2020 о 12 год. 50 хв. їхав з ОСОБА_1 , коли їх транспортний засіб було зупинено інспектором поліції. Працівники поліції вимагали у водія проїхати з ними до медичного закладу для проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння. Свідки до складання протоколу залучені не були. Після чого приїхав брат ОСОБА_1 і забрав свідка з місця зупинки транспортного засобу, ОСОБА_1 залишився біля свого автомобіля.
Із оглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що водій відмовився від проходження освідування в медичному закладі , про що написав відповідну заяву.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ст. 252 КУпАП суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП забороняється керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до Розділу І п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджену наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року огляд на стан сп'яніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно п. 9 наказу МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Вина ОСОБА_1 доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 544547 від 09.06.2020, висновком КП «ВОНД «Соціотерапія» №2018 від 09.06.2020, рапортом поліцейського, відео з нагрудної камери поліцейського, копією заяви ОСОБА_1 про відмову проходити освідування на стан наркотичного сп'яніння та іншими матеріалами справи.
Суд оцінює критично покази ОСОБА_1 з приводу того, що останній не відмовлявся від проходження освідування на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі, так як дані покази повністю спростовуються Актом огляду на стан сп'яніння №2018 від 09.06.2020, зокрема, власноруч написаною ОСОБА_1 заявою про відмову від проходження медичного огляду від 09.06.2020, а також відео записом з нагрудної камери поліцейського, на якому, зафіксовано факт відмови ОСОБА_1 від проходження освідування на стан наркотичного сп'яніння .
Відповідно до ст.33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, є особою, яка підлягає адміністративній відповідальності, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлені. Таким чином, з вищевикладеного, аналізуючи матеріали справи, зважаючи на ту обставину, що ОСОБА_1 вчинив грубе порушення ПДР України, внаслідок якого могли настати тяжкі наслідки, своїми діями наражав на небезпеку себе та інших громадян, керуючи транспортним засобом в стані сп'яніння, суд вважає за доцільне, застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, який згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» станом на день розгляду справи становить 420 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 38, 130, 247, 283, 284, 294 КУпАП, ст. ч. 5 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя