Справа № 128/1695/20
03.09.2020 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., розглядаючи адміністративний матеріал, що надійшов з Вінницького РВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , працюючу начальником поштового відділення зв'язку №1 АТ «Укрпошта» в смт Вороновиця Вінницького району Вінницькоъ області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області знаходиться адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія АРП 18 №542161 22.06.2020 о 13 год 45 хв в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 перебувала у приміщенні поштового відділення №1 без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема без захисної маски, не дотримувалась відстані неменш як 1,5м між відвідувачами, чим порушила п. 3.1 постанови КМУ №392 від 20.05.2020, протоколу ТЕБ та НС Вінницької ОДА від 12.06.2020 №41 та від 19.06.2020 №43.
В судовому засіданні 03.09.2020 ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП не визнала, підтримала подані письмові пояснення, у яких зазначено, що здійснює обслуговуванні відвідувачів через віконечко, а відвідувачі не дотримувалися дистанції через умови розташування поштового відділення, хоча відповідне оголошення щодо дотримання дистанції на вхідних дверях відділення розміщено. Просила направити матеріали справи на доопрацювання, оскільки протоколі складений відносно неї не містить вказівки щодо свідків події.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частинами 1, 2 статті 276 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, хоча пояснення їх на окремому аркуші додано до матеріалів справи.
Враховуючи вищевикладене, недоліки матеріалу про адміністративне правопорушення перешкоджають суду розглянути його у відповідності до вимог КУпАП, повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення»звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Тому вважаю за доцільне повернути адміністративний матеріал, що надійшов з Вінницького РВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП для належного оформлення.
Слід звернути увагу, що згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, тому недоліки протоколу слід усунути негайно.
Керуючись ст.ст. 256, 276, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 44-3 КпАП України повернути до Вінницького РВП Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Шевчук