ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
01 вересня 2020 року м. Київ № 855/35/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1
доЦентральної виборчої комісії
провизнання протиправною та скасування постанови від 08.08.2020 №160 в частині,
Позивач звернувся до Шостого апеляційного адміністративного суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови ЦВК від 08.08.2020 №160 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" в частині призначення на неділю, 25 жовтня 2020 року, в Краснопільській сільській територіальній громаді перших виборів депутатів Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області та перших виборів Краснопільського сільського голови Гайсинського району Вінницької області.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2020 адміністративний позов ОСОБА_1 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки даний позов не стосується безпосередньо виборчого процесу та подано поза його межами.
Приймаючи до провадження справу №855/35/20, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову.
У той же час, в позовній заяві позивач зазначає, що згідно ч. 9 ст. 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Однак, суд зазначає, що в даному випадку норми вказаної ч. 9 ст. 273 КАС України не застосовуються, оскільки адміністративний позов не стосується виборчого процесу.
Таким чином, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору у розмірі 840,80грн.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема: докази сплати судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 840,80грн.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Прийняти адміністративну справу №855/35/20 до провадження. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Амельохін