Рішення від 02.09.2020 по справі 340/2686/19

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2020 року м. Кропивницький Справа №340/2686/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у в порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області

до відповідача: Товариства з додатковою відповідальністю «Об'єднання Дніпроенергобудпром»

про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області звернулося з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Об'єднання Дніпроенергобудпром» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з додатковою відповідальністю «Об'єднання Дніпроенергобудпром» у вигляді зупинення роботи (експлуатації) адміністративно-побутової будівлі, будівель харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії зазначеного товариства, що розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63, шляхом заборони їх використання (експлуатації) ТДВ «ОДЕБП» та опечатуванням (опломбуванням) вхідних дверей до вказаних будівель.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що комплекс будівель розташований за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63, належний ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром», відноситься до об'єктів високого ступеня ризику. Позивач вказує, що плановою перевіркою об'єктів ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром», розташованих адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63 та вул. Молодіжна, 57 встановлено порушення Кодексу Цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, Державних будівельних норм України «Системи протипожежного захисту», Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, Правил техногенної безпеки, а саме: посадовими особами товариства не пройдено навчання та перевірку знань з пожежної безпеки; не здійснено обов'язкове страхування членів створеної добровільної пожежної дружини відповідно до порядку функціонування добровільної пожежної охорони, пожежної дружини (команди); на об'єкті не розміщено інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії; на об'єкті не розроблено організаційно-розпорядчі документи щодо забезпечення техногенної безпеки; не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правил техногенної безпеки; не проведено випробувань на тиск та втрату води з оформленням акта систем зовнішнього протипожежного водопроводу; адміністративно-побутову будівлю не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації); не забезпечено адміністративно-побутову будівлю, харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлю компресорної та будівлю лабораторії первинними засобами пожежегасіння відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників; територію об'єкта, адміністративно-побутову будівлю, харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлі компресорної та лабораторії не забезпечено відповідними знаками безпеки; харчовий блок не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації). Позивач вважає, що подальша експлуатація вказаного комплексу будівель ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром», що розташований за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Молодіжна, 63, із зазначеними порушеннями пожежної та техногенної безпеки створює загрозу життю та здоров'ю людей.

Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін (а.с.1).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26.11.2019 р. зупинено провадження у справі до 16 квітня 2020 року (а.с.64).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.2020 р. продовжено процесуальний строк, встановлений пунктом 2 ухвали Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2019 року до 22 липня 2020 року (а.с.80).

У зв'язку з відпусткою судді судове засідання, призначене на 22.07.2020 р. відкладено на 02.09.2020 р.

У судове засідання 02.09.2020 р. належним чином повідомлені представники сторін не з'явилися (а.с.97-109). Представником позивача подано клопотання про розгляд справи без його участі та про підтримання позовних вимог у повному обсязі (а.с.110).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 02.09.2020 р. поновлено провадження у справі №340/2686/19 (а.с.113).

З огляду на неявку в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, а розгляд справи згідно з ч.9 ст.205 КАС України проведено в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

У період з 09.09.2019 р. по 20.09.2019 р. провідним інспектором Світловодського міськрайонного відділу УДСНС України у Кіровоградській області відповідно до наказу №21 від 20.06.2019 р. (а.с.16) та посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) №243 від 09.09.2019 р. (а.с.18) проведено планову перевірку додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на об'єктах: комплекс будівель та споруд головного заводу ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром» за адресою: Кіроаоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63; комплекс будівель та споруд Заводу конструкцій швидкомонтованих будівель ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром» за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 57, за результатами якої складено акт №233 від 20.09.2019 р. (а.с.20-34). Перевіркою виявлено порушення:

- посадовими особами товариства не пройдено навчання та перевірку знань з пожежної безпеки (п.16 Р.ІІ ППБУ);

- не здійснено обов'язкове страхування членів створеної добровільної пожежної дружини відповідно до порядку функціонування добровільної пожежної охорони, пожежної дружини (команди) (п.16 ПКМУ №564);

- на об'єкті не розміщено інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії (п.3 ст.20 Р.І КЦЗУ);

- на об'єкті не розроблено організаційно-розпорядчі документи щодо забезпечення техногенної безпеки (п.2 РІІ ПТБ №879);

- не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правил техногенної безпеки (п.8 ст.20 Р.І КЦЗУ);

- не проведено випробувань на тиск та втрату води з оформленням акта систем зовнішнього протипожежного водопроводу (п.2.1 гл.2 Р.V ППБУ);

- адміністративно-побутову будівлю не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації) (п.1.2 гл.1 Р.V ППБУ, пп.4.1 п.4 таб.А.1 додатка А ДБН В.2.5-56:2014);

- не забезпечено адміністративно-побутову будівлю, харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлю компресорної та будівлю лабораторії первинними засобами пожежегасіння відповідно до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників (п.3.6 гл.3 Р.V ППБУ);

- територію об'єкта, адміністративно-побутову будівлю, харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлі компресорної та лабораторії не забезпечено відповідними знаками безпеки (п.8 Р.ІІ ППБУ);

- харчовий блок не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації) (п.1.2 гл.1 Р.V ППБУ, пп.4.8.1.2 п.4.8 таб.А.1 додатка А ДБН В.2.5-56:2014).

13.07.2020 р. провідним інспектором Світловодського міськрайонного відділу УДСНС України у Кіровоградській області відповідно до наказу №28 від 13.07.2020 р. та посвідчення на проведення перевірки №82 від 13.07.2020 р. проведено позапланову перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на об'єкті: комплекс будівель та споруд головного заводу ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром» за адресою: Кіроаоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63, за результатами якої складено акт №82 від 13.07.2020 р. (а.с.99-107). Перевіркою виявлено порушення:

- на об'єкті не розміщено інформацію про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії (п.3 ст.20 Р.І КЦЗУ);

- на об'єкті не розроблено організаційно-розпорядчі документи щодо забезпечення техногенної безпеки (п.2 РІІ Правил техногенної безпеки №879);

- не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правил техногенної безпеки (п.8 ст.20 Р.І КЦЗУ);

- не проведено випробувань на тиск та втрату води з оформленням акта систем зовнішнього протипожежного водопроводу (п.2.1 гл.2 Р.V ППБУ);

- адміністративно-побутову будівлю не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації) (п.1.2 гл.1 Р.V ППБУ, пп.4.1 п.4 таб.А.1 додатка А ДБН В.2.5-56:2014);

- харчовий блок не обладнано системою протипожежного захисту (автоматичною системою пожежної сигналізації) (п.1.2 гл.1 Р.V ППБУ, пп.4.8.1.2 п.4.8 таб.А.1 додатка А ДБН В.2.5-56:2014).

Відповідно до абз.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. №877-V (далі за текстом - Закон №877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з ч.1 ст.47 Кодексу цивільного захисту України державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Частиною 2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

На підставі п.1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. №1052 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Згідно з п.6 вказаного Положення ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Пунктом 1 Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 р. №3, у редакції наказу ДСНС від 12.11.2018 р. №661, встановлено, що Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб (а.с.36).

З огляду на зміст п.2 Методичних рекомендацій з оформлення та подачі адміністративного позову органами державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки щодо застосування заходів реагування, які є додатком до окремого доручення ДСНС України №02-6101/263 від 03.07.2013 р. підготовка адміністративних позовів щодо застосування заходів реагування при виявленні порушення вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб здійснюється центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у визначеній сфері, та його територіальними органами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь (а.с.38-39).

При цьому згідно з п.п.1, 2 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Відповідно до ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Згідно з ч.7 ст.7 Закону №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

З аналізу зазначених норм судом встановлено, що підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) з техногенної та пожежної безпеки у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг, є встановлення фактів недотримання (порушення) вимог пожежної безпеки, визначених Кодексом цивільного захисту України, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, якщо такі порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Відповідно до п.п.3, 8 ч.1 ст.20 Кодексу цивільного захисту України до завдань і обов'язків суб'єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить: розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії; здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки.

З огляду на п.1 Р.І Правил техногенної безпеки, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.11.2018 р. №879 ці Правила визначають загальні вимоги до організації техногенної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях і є обов'язковими для виконання керівниками, посадовими особами і працівниками міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи влади), фізичними особами - підприємцями, власниками, керівниками (далі - суб'єкти господарювання) та працівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.

Пунктом 2 розділу ІІІ Правил техногенної безпеки визначено, що суб'єкти господарювання у випадках, визначених Кодексом, забезпечують техногенну безпеку шляхом: розроблення організаційно-розпорядчих документів щодо забезпечення техногенної безпеки, здійснення постійного контролю за їх дотриманням.

Відповідно до п.п.1, 2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 р. №1417 (далі за текстом - ППБУ), ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд. Ці Правила є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Так, за пунктом 1.2 Розділу V ППБУ визначено, що будинки, приміщення та споруди повинні обладнуватися системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».

З огляду на п.4.1 та пп.4.8.2.1 п.4.8 таблиці 1 додатку А ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» будинки адміністративно-офісного призначення та будинки громадського харчування відносяться до об'єктів, які підлягають обладнанню системами пожежної сигналізації та пожежегасіння.

Пунктом 2.1 Розділу V ППБУ встановлено вимоги до зовнішнього протипожежного водопроводу.

Суд враховує, що поняття «загроза життю та здоров'ю» є оціночним. При цьому під час обрання заходу реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель і споруд, слід враховувати принцип співмірності обраного заходу реагування виявленим порушенням та тим, що залишилися не усунутими на час розгляду справи, а також дотримання справедливого балансу між інтересами відповідача і публічними інтересами (принцип пропорційності).

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем усунуто 4 порушення, а саме: посадовими особами товариства пройдено навчання та перевірку знань з пожежної безпеки; здійснено обов'язкове страхування членів створеної добровільної пожежної дружини відповідно до порядку функціонування добровільної пожежної охорони, пожежної дружини (команди); забезпечено адміністративно-побутову будівлю харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлю компресорної та будівлю лабораторії первинними засобами пожежегасіння; територію об'єкта, адміністративно-побутову будівлю, харчовий блок, арматурний цех, формувальний цех, ремонтну дільницю, будівлі компресорної та лабораторії забезпечено відповідними знаками безпеки. Однак, залишилося 6 не усунутих порушень.

Оцінюючи чи створюють загрозу життю та здоров'ю людей порушення пожежної та техногенної безпеки, які на час розгляду справи не усунуті відповідачем, суд бере до уваги, що відсутність пожежної сигналізації може призвести до пізнього виявлення пожежі та оповіщення людей, які перебуватимуть у будівлі, у зв'язку з чим первинні засоби пожежегасіння будуть не ефективними, продукти горіння та чадний газ унеможливлять своєчасну та безпечну евакуацію людей з будівлі та призведуть до отруєння людей. Непроходження навчання керівного складу і працівників з питань цивільного захисту. нерозміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії, не розроблення організаційно-розпорядчих документів щодо забезпечення техногенної безпеки сприяє збільшенню ризику виникнення надзвичайної ситуації та унеможливлює злагодженість і правильність дій у разі виникнення пожежі та ліквідації надзвичайних ситуацій, що у свою чергу може призвести до загибелі людей. Не проведення випробування на тиск та втрату води системи зовнішнього протипожежного водогону, а також не встановлення контролю за його працездатністю може призвести до несвоєчасності виявлення її непрацездатності, як наслідок, у разі виникнення пожежі, систему зовнішнього протипожежного водогону неможливо буде застосовувати за призначенням, що спричинить швидке розповсюдження пожежі.

Отже, не усунуті відповідачем порушення вимог пожежної безпеки створюють загрозу життю та здоров'ю людей, які перебуватимуть в адміністративно-побутовій будівлі, будівлі харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії, розташованих за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63, а тому, з урахуванням принципу співмірності, суд вважає наявними підстави для застосування відносно відповідача заходів реагування у сфері державного контролю.

Беручи до уваги, що порушення, які на час розгляду справи залишилися не усунуті ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром», створюють загрозу життю та здоров'ю людей, що зумовлює наявність публічного інтересу для вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації (використання) адміністративно-побутовій будівлі, будівлі харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії, у даному випадку суспільний інтерес превалює над приватним інтересом відповідача, а тому вжиття судом заходів реагування відповідатиме принципу пропорційності.

Позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з додатковою відповідальністю «Об'єднання Дніпроенергобудпром» у вигляді зупинення роботи (експлуатації) адміністративно-побутової будівлі, будівель харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії зазначеного товариства, що розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63, шляхом заборони їх використання (експлуатації) ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром» та опечатуванням (опломбуванням) вхідних дверей до вказаних будівель.

З огляду на зміст ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України заходи реагування вживаються судом у вигляді повного чи часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг. При цьому ні повне, ні часткове зупинення робіт або надання послуг не вимагає від власника приміщення чи суб'єкта господарювання вчинення будь-яких дій задля виконання такого рішення, а навпаки зобов'язує їх утриматися від вчинення дій спрямованих на виконання робіт (надання послуг) зупинених відповідним судовим рішенням.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовна вимога про застосування відносно ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром» заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення роботи (експлуатації) адміністративно-побутової будівлі, будівель харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії, що розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63 - підлягає задоволенню, в іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Згідно з ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

У даній справі позивачем не понесено витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, а тому відсутні витрати, які б підлягали стягненню з відповідача в порядку розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Застосувати до Товариства з додатковою відповідальністю «Об'єднання Дніпроенергобудпром» (код ЄДРПОУ 14276579, м. Світловодськ, смт. Власівка, Кіровоградська область, вул. Молодіжна, 63) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення роботи (експлуатації) адміністративно-побутової будівлі, будівель харчового блоку, арматурного цеху, формувального цеху, ремонтної дільниці, компресорної та лабораторії, що розташовані за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, смт. Власівка, вул. Молодіжна, 63.

3. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Дата складання повного рішення суду - 02 вересня 2020 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт