ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"31" серпня 2020 р. Справа № 300/1349/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Панікара І.В.,
при секретарі Подольській Т.М.,
представника позивача: Госедло О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду питання щодо можливості залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Пасічнянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішень від 15.11.2019 року № 41-36/19, № 45-36/19 та зобов'язання до вчинення дій , -
18.06.2020 року ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Госедло О.Д., звернулася до суду з адміністративним позовом до Пасічнянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішень від 15.11.2019 року № 41-36/19, № 45-36/19та зобов'язання до вчинення дій.
23.06.2020 року ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження по справі.
Згідно положень частини 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З аспекті вищевказаної процесуальної норми, суд зазначає наступне.
Відповідно до пунктів 2 та 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Так, згідно змісту прохальної частини позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Пнівської сільської ради від 15.11.2019 року № 41-36/19 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність земельної ділянки № НОМЕР_1 в с. Пнів, урочище "Квадрати" Пнівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 0,0579 га громадянці ОСОБА_2 , жительці АДРЕСА_1 ";
- визнати протиправним та скасувати рішення Пнівської сільської ради від 15.11.2019 року № 45-36/19 "Про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність земельної ділянки № НОМЕР_1 в с. Пнів, урочище "Квадрати" Пнівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 0,0600 га громадянці ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_2 ";
-визнати бездіяльність Пасічнянської сільської ради протиправною та зобов'язати Пасічнянську сільську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтовною площею 0,0600 га в с. Пнів, урочище "Квадрати" для ведення особистого селянського господарства, стягнути з Пасічнянської сільської ради на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 5 000 грн.
Таким чином, позивачем фактично звернено позовні вимоги до двох відповідачів, а саме: Пнівської сільської ради та Пасічнянської сільської ради, проте, у вступній частині позовної заяви відповідачем визначено виключно Пасічнянську сільську раду.
Обгрунтовуючи необхідність звернення до одного відповідача, позивач за змістом позовної заяви, вказав на факт утворення Пасічнянської сільської об'єднаної територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області до складу якої уввійшла, у тому числі, і Пнівська сільська рада, яка і є, на думку позивача, належним відповідачем по даній справі.
На підтвердження викладеного, позивачем надано суду Постанову ЦВК за № 1920 від 11.10.2019 року «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міської рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року», якою оголошено про початок виборчого процесу та призначено перші вибори, у тому числі, депутатів та голови до Пасічнянської сільської об'єднаної територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Водночас, згідно положень статті 8 ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад", об'єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об'єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Відповідно до статті 8-3 ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад", повноваження сільської, селищної ради та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об'єднаної територіальної громади, припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади.
З дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб - сільської, селищної ради, її виконавчого комітету шляхом їх приєднання до відповідних юридичних осіб - сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету об'єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - сільська, селищна рада, її виконавчий комітет припиняються у порядку, визначеному цим Законом.
Об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади.
Відповідні юридичні особи - сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет об'єднаної територіальної громади є правонаступниками прав та обов'язків відповідних юридичних осіб - сільської, селищної ради, її виконавчого комітету територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади, з дня припинення повноважень сільською, селищною радою територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади.
З аналізу вищевказаних правових норм, суд приходить до переконання, що виключно факт офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади, а також завершення необхідних реорганізаційних заходів та реєстрація нової юридичної особи - новоутвореної ОТГ, свідчить про наявність у такої особи належної правосуб'єктності та можливості участі в адміністративному процесі як належного відповідача.
Проте, ОСОБА_1 не надано суду вищевказаних доказів на підтвердження проведеної реорганізації Пнівської сільської ради та приєднання її до Пасічнянської сільської ради об'єднаної територіальної громади, що у разі їх відсутності, дозволяє суду прийти до переконання, про те, що у позовній заяві, в порушення статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, не зазначено повне найменування другого відповідача - Пнівської сільської ради та його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, місцезнаходження юридичної особи, відомі номери засобів зв'язку та офіційна електронна адреса.
Вищевказане позбавляє суд належним чином розглянути та вирішити дану позовну заяву.
Окрім того, згідно вимог частин 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір", платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Як вже встановлено судом, звернена до суду позовна заява містить 2 вимоги немайнового характеру.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який вступив в дію з 01.01.2020 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року складає 2102 гривні.
Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ОСОБА_1 позовними вимогами немайнового характеру становить - 1 681,60 грн.
Проте, позивачем в порушення вимог Закону України “Про судовий збір”, судовий збір в цьому розмірі не сплачено. Позивачем до позовної заяви долучено квитанцію про сплату судового збору від 17.06.2020 року в розмірі 840,80 грн., що свідчить про недоплату судового збору у сумі 840,80 грн.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Суд звертає увагу, що згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Пасічнянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішень від 15.11.2019 року № 41-36/19, № 45-36/19та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України "Про судовий збір" в сумі 840,80 грн.;
- належних доказів на підтвердження проведеної реорганізації Пнівської сільської ради та приєднання її до Пасічнянської сільської ради об'єднаної територіальної громади або подання позовної заяви із зазначенням повного найменування другого відповідача - Пнівської сільської ради, його ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, місцезнаходження юридичної особи, відомі номери засобів зв'язку та офіційної електронної адреси.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Панікар І.В.