справа№380/5059/20
31 серпня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп'як О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського міського голови Садового Андрія Івановича про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Львівського міського голови Садового Андрія Івановича (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1) про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, у якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Львівського міського голови Садового Андрія Івановича при розгляді заяви позивача від 27 травня 2020 року про повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 08.11.2018 року щодо надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань в розмірі 100 000,00 грн. з бюджету м. Львова, такі, що порушили частину 2 статті 2 КАС України, статей 4, 15, 20 Закону України «Про звернення громадян»;
- зобов'язати відповідача невідкладно розглянути заяву позивача від 27 травня 2020 року про повторний розгляд заяви ОСОБА_1 від 08.11.2018 року щодо надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань в розмірі 100 000,00 грн. з бюджету м. Львова і задоволити надання допомоги.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 08.11.2018 року позивач звернувся до Львівської міської ради із заявою про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 000,00 грн. відповідно до вимог, визначених Програмою забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на підставі ухвали Львівської міської ради №4520 від 23.04.2015. Зазначає, що повністю відповідав вимогам вищевказаної Програми. Проте, не зважаючи на відповідність усім вимогам, відповідач безпідставно відмовив йому у наданні допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з позовом. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13 березня 2020 року у справі №1.380.2019.006335 позовні вимоги задоволено частково - визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 398 від 26.04.2019 в частині відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 на підставі внесення його до списку, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 26.02.2018 № 198 «Про затвердження списку осіб - учасників антитерористичної операції, які подали у Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій документи під дачне будівництво за межами м. Львова»; в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити. На виконання вищевказаного рішення суду позивач 27 травня 2020 року звернувся із заявою про повторний розгляд його заяви від 08 листопада 2018 року. Проте, як зазначає позивач, до моменту звернення до суду з даним позовом відповідач повторно не розглянув його заяви.
Ухвалою суду від 01 липня 2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Даною ухвалою запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу за адресою: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1. До суду повернулося повідомленням про вручення поштового відправлення № 7901827897410, з якого вбачається, що ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі отримано представником відповідача 13 липня 2020 року.
Отже, суд дійшов висновку, що відповідач своєчасно та належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, де просив у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне. 17 червня 2020 за № 110207-вих-45507 управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у термін передбачений Законом України "Про звернення громадян" надано відповідь ОСОБА_1 на заяву від 27.05.2020 року та повідомлено заявника про наступне. На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2020, керуючись Програмою про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції/операції об'єднаних сил, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб, затвердженої ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 №4520, заява ОСОБА_1 від 08.11.2018 про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань передана на повторний розгляд Комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій. За результатами розгляду заяви, 19.05.2020 Комісією прийнято рішення скасувати рішення Комісії від 26.03.2019 протокол №3 в частині відмови Матвіїву у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та рекомендовано виконавчому комітету Львівської міської ради скасувати рішення виконкому від 26.04.2019 №398 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні вказаної допомоги, враховуючи рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 та рекомендовано розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.11.2018 у порядку п'ятої черги згідно з п.3.2.5.3 Програми. Згідно п. 3.2.5 Програми у порядку п'ятої черги мають право на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасники антитерористичної операції щодо яких відповідним органом прийнято рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з цільовим призначенням "для індивідуального дачного будівництва на території Зимноводівської сільської ради Пустомитівського району, розташованої між промисловою зоною "Рясне" та житловим районом "Білогорща" м.Львова, з подальшим набуттям у власність. Відповідно до п. 3.12. Програми рішення про надання (відмову у наданні) одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань приймається виконавчим комітетом на основі поданих Центром рекомендаційних списків Комісії, які сформовані станом на день засідання Комісії. Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 12.06.2020 № 488 скасовано п. 11 додатка 2 рішення виконкому від 26.04.2019 № 398 «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції-мешканцям м. Львова» в частині відмови у наданні ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520 затверджено Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції. Ця програма за рахунок коштів місцевого бюджету встановила додаткові соціальні гарантії для певних категорій львів'ян - учасників АТО. 20.10.2016 та 06.04.2017 до вказаної ухвали внесені зміни шляхом затвердження нової редакції додатку - «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції». Ця програма врегулювала питання та умови надання додаткового соціального забезпечення (житлом, земельними ділянками та матеріальною допомогою) певних категорій осіб (військовослужбовців, учасників АТО та інших), що проживали на території Львівської міської ради станом на дату її запровадження.
Для надання послуг учасникам бойових дій, членам їх сімей та сімей загиблих учасників, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції Львівська міська рада утворила Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій відповідно до ухвали від 14.01.2016 № 117.
Для реалізації Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій утворено Громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції відповідно до ухвали Львівської міської ради від 11.11.2016 № 1049, рішення якої є підставою для розгляду виконавчим комітетом Львівської міської ради питання про надання житла або матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб.
ОСОБА_1 08 листопада 2018 року звернувся до Львівського міського голови Садового А.І. із заявою на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до Програми про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб, затвердженої ухвалою міської ради від 23.04.2015 № 4520.
Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв Рішення № 398 від 26.04.2019 «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям м. Львова», згідно п.2 якого відмовив у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям Львова, згідно з додатком 2, зокрема, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , на підставі того, що позивач внесений до списку, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 26.02.2018 № 198 «Про затвердження списку осіб - учасників антитерористичної операції, які подали у Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій документи під дачне будівництво за межами м. Львова»
Позивач, не погодившись з вказаним рішенням, звернувся до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13 березня 2020 року у справі № 1.380.2019.006335 позовні вимоги задоволено частково - визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 398 від 26.04.2019 в частині відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 на підставі внесення його до списку, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 26.02.2018 № 198 «Про затвердження списку осіб - учасників антитерористичної операції, які подали у Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій документи під дачне будівництво за межами м. Львова»; в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
27 травня 2020 року позивач звернувся із заявою про повторний розгляд його заяви від 08 листопада 2018 року на виконання рішення суду від 13 березня 2020 року у справі №1.380.2019.006335.
Як стверджує позивач до моменту звернення до суду з даним позовом відповідач повторно не розглянув його заяви.
Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача щодо розгляду його звернення, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку вказаним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі - Закон України №3551-XII).
Згідно з частиною четвертою статті 2 вказаного Закону місцеві ради, підприємства, установи та організації мають право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни.
Підпунктом 1 пункту а частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР визначено власні (самоврядні) повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, до яких належать встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
23.04.2015 Львівська міська рада з метою належного забезпечення житлових умов учасників АТО та членів їх сімей, створення їм сприятливого суспільного середовища, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» прийняла ухвалу № 4520, якою затвердила Програму про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб (застосовується редакція даної Програми на час звернення позивача з заявою та її розгляду - далі Програма).
Програма регулює питання забезпечення житлом громадян, зазначених у розділі 2 цієї Програми, та надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань громадянам, зазначеним у розділі 3 цієї Програми.
Відповідно до п.3.1 Програми розмір матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань складає 100 тис. грн. на одну особу, що має право на її отримання відповідно до цієї Програми: матеріальна допомога виплачується одноразово у повному обсязі. Згідно п.3.2 Програми надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань здійснюється з врахуванням розділу 1 цієї Програми та у такій черговості:
3.2.1. У першу чергу - члени сімей учасників антитерористичної операції, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, і яким надано статус члена сім'ї загиблого (померлого) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; члени сімей учасників антитерористичної операції, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у яких відсутні правові підстави на надання статусу члена сім'ї загиблого (померлого) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (особи, зазначені у пункті 3.4 Програми); особи з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2 групи, - на яких не поширюється дія розділу 2 цієї Програми; особи, зазначені у пунктах 2.1.1 - 2.1.4 розділу 2 цієї Програми, які відмовилися від отримання житла, передбаченого цією Програмою.
3.2.2. У другу чергу - особи з інвалідністю внаслідок війни 3 групи; учасники антитерористичної операції, які мають поранення, контузії чи каліцтва, одержані під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях без встановлення групи інвалідності; учасники антитерористичної операції, які мають на вихованні неповнолітніх дітей без матері (батька).
3.2.3. У третю чергу - учасники антитерористичної операції, у яких на вихованні є дитина з інвалідністю та/або троє і більше неповнолітніх дітей (рідних, усиновлених).
3.2.4. У четверту чергу - інші категорії учасників антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Ухвалою Львівської міської ради № 5427 від 19.09.2019 затверджено вищезазначену Програму у новій редакції. У п.3.2.5 Програми передбачено, що у п'яту чергу надається одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань - учасникам антитерористичної операції/операції об'єднаних сил: 3.2.5.1. Щодо яких відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування прийнято рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку" та надання її у власність. 3.2.5.2. Які вже отримали у власність та використали своє право на приватизацію земельної ділянки з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку". 3.2.5.3. Щодо яких відповідним органом прийнято рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з цільовим призначенням "для індивідуального дачного будівництва на території Зимноводівської сільської ради Пустомитівського району (у межах кварталу з кадастровим номером 4623681600:06:000:0408), розташованої між промисловою зоною "Рясне" та житловим районом "Білогорща" м. Львова, з подальшим набуттям у власність.
Положеннями частини першої статті 1 Закону України «Про звернення громадян» № 393/96-ВР (далі - Закон №393/96-ВР) передбачено право громадян України на звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
За визначенням статті 3 цього Закону заява (клопотання) - це звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.
Звернення, оформлені належним чином і подані в установленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення; у разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями (стаття 7 вказаного Закону).
За приписами статей 15 та 18 Закону № 393/96-ВР, органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.
Статтею 19 Закону № 393/96-ВР передбачено, що органи державної влади зобов'язані, зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення.
Відповідно до ст.20 Закону№ 393/96-ВР, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Судом встановлено, що 27 травня 2020 року на виконання рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 13 березня 2020 року у справі № 1.380.2019.006335, позивач звернувся із заявою до відповідача про повторний розгляд його заяви від 08 листопада 2018 року.
17 червня 2020 за № 110207-вих-45507 управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у термін передбачений Законом України "Про звернення громадян" надано відповідь ОСОБА_1 на вказану заяву та повідомлено заявника про наступне:
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2020, керуючись Програмою про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції/операції об'єднаних сил, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб, затвердженої ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 №4520, заява ОСОБА_1 від 08.11.2018 про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань передана на повторний розгляд Комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій.
За результатами розгляду заяви, 19.05.2020 Комісією прийнято рішення скасувати рішення Комісії від 26.03.2019 протокол №3 в частині відмови Матвіїву у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та рекомендовано виконавчому комітету Львівської міської ради скасувати рішення виконкому від 26.04.2019 №398 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні вказаної допомоги, враховуючи рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.03.2020 та рекомендовано розглянути заяву ОСОБА_1 від 08.11.2018 у порядку п'ятої черги згідно з п.3.2.5.3 Програми.
Відповідно до п. 3.12. Програми рішення про надання (відмову у наданні) одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань приймається виконавчим комітетом на основі поданих Центром рекомендаційних списків Комісії, які сформовані станом на день засідання Комісії. Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 12.06.2020 № 488 скасовано п. 11 додатка 2 рішення виконкому від 26.04.2019 № 398 «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції-мешканцям м. Львова» в частині відмови у наданні ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відтак, враховуючи те, що заява позивача від 27.05.2020 розглянута відповідачем та надано позивачу відповідь за результатами її розгляду у строки, визначені Законом України «Про звернення громадян», відтак, позовні вимоги є необґрунтованими і безпідставними. Тому, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі.
Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати належить покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Львівського міського голови Садового Андрія Івановича про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - відмовити повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 31.08.2020 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна