Ухвала від 31.08.2020 по справі 320/5305/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

31 серпня 2020 року № 320/5305/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі за позовом Фурсівської сільської ради до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, ОСОБА_1 та Товариство з обмеженою відповідальністю "Краяни", про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фурсівська сільська рада з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 3220488301:02:002:0093, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 в межах Фурсівської сільської ради;

- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області скасувати запис в Державному земельному кадастрі та Поземельній книзі про державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3220488301:02:002:0093, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, ОСОБА_1 та Товариство з обмеженою відповідальністю "Краяни".

25.08.2020 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про залишення позовної заяви без руху, у зв'язку з не направленням Фурсівською сільською радою третій особі разом із позовною заявою доказів сплати судового збору.

Розглянувши вказану заяву, суд зазначає таке.

Частиною тринадцятою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Отже, зазначений правовий наслідок у вигляді залишення без руху позовної заяви може бути застосований судом у разі встановлення факту подання позивачем позовної заяви, яка не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд зазначає, що ОСОБА_1 залучена до участі у справі за ініціативою суду, а отже, не була зазначена позивачем в якості третьої особи, а тому подана до суду позовна заява у повній мірі відповідала вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, внаслідок чого було відкрито провадження у справі і лише після цього вирішено питання про залучення третіх осіб.

Крім того, суд зазначає, що докази сплати судового збору не є тим документом, який має бути направлений позивачем на адресу іншим учасникам справи, оскільки не є доказом по справі, а надається виключно суду, як органу, який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030100 "судовий збір" згідно Класифікації надходжень бюджету, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11.

Наведене підтверджується також логічним розміщенням вимоги про додання позивачем до позовної заяви документа про сплату судового збору в окремій частині третій статті 161 КАС України, яка розташована після частини другої цієї статті, що вимагає надання позивачем доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Також непереконливими є посилання третьої особи на частину дев'яту статті 79 КАС України, яка передбачає, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Так, доказами в адміністративному судочинстві, згідно з частиною першою статті 72 КАС України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Отже, докази сплати судового збору не є доказами в адміністративному судочинстві.

За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 170, 243, 248Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без руху.

2. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Дудін С.О.