"01" вересня 2020 р. Справа № 414/1506/20
Провадження № 3/414/462/2020
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Панчук М.В., при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Станично-Луганського відділу поліції Головного управління національної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 ,
встановив:
згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 01.09.2020 в провадження судді Панчука М.В. надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ 331105 від 01.08.2020 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ 331105 від 01.08.2020, що надійшов від Станично-Луганського ВП ГУНП у Луганській області вбачається, що ОСОБА_1 01.08.2020 року о 09:45 год., перебуваючи на КПВВ «Станиця Луганська», що знаходиться за адресою: смт. Станиця Луганська, вул. Лермонтова, чим порушила п.п. 3 п.3 Постанови КМУ №500 від 17.06.2020, самовільно залишила місце самоізоляції, яке мала проходити за адресою: АДРЕСА_1 з 23.07.2020 по 11.08.2020.
З метою правильного і своєчасного вирішення кожної справи відповідний орган, посадова особа зобов'язані ретельно підготуватися до її розгляду. В ст. 278 КУпАП визначено питання, які необхідно вирішити під час підготовки: чи належить до компетенції органу, посадової особи розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 331105 складений стосовно ОСОБА_1 постановою Кремінського районного суду Луганської області від 06.08.2020 по справі №414/1506/20 було повернуто для належного оформлення.
Серед іншого в постанові суду від 06.08.2020 по справі №414/1506/20 було зазначено, як на недолік на ту обставину, що в матеріалах справи відсутній будь-який документ, що свідчить про те, що ОСОБА_1 перебувала на самоізоляції за адресою: АДРЕСА_1 .
Проте Станично-Луганський ВП ГУНП в Луганській області повторно після, отримання постанови суду від 06.08.2020 щодо належного оформлення, направляючи протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 331105 від 01.08.2020 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 , не виконав вимоги постанови суду від 06.08.2020 по справі №414/1506/20, а саме не додав до матеріалів документ, що свідчить про те, що ОСОБА_1 перебувала на самоізоляції за адресою: АДРЕСА_1 .
Також, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ 331105 від 01.08.2020, у останньому в графі «чи притягався(лася) до адміністративної відповідальності» відсутня будь-яка інформація про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, як і не вказано про не притягнення.
Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення у графах «свідки», «потерпілий», «у присутності понятих», «підписи понятих» відсутні будь-які відомості про залучення або не залучення свідків, потерпілого, понятих, тощо.
До того ж, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 , самовільно залишивши місце самоізоляції, порушила п.п. 3 п. 3 Постанови КМУ №500 від 17.06.2020, проте вказана постанова не містить підпункту 3 пункту 3 та Постановою КМУ №500 від 17.06.2020 є постановою про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України, зокрема до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”.
Суд звертає увагу Стинично-Луганського ВП ГУНП у Луганській області, що вимогами КУпАП саме на особу, яка складає протокол про адміністративне правопорушення покладається обов'язок щодо вказівки нормативно-правового акту, яким передбачено порушення, за яке на особу складається протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З огляду на процедуру притягнення до адміністративної відповідальності, необхідності забезпечення права на захист, забезпечення неухильного дотримання Конституції України, а також зазначені недоліки при складанні протоколу, суддя вважає за необхідне повернути протокол разом з додатками для дооформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 85, 256, 276, 278, 283 КУпАП, суддя
постановив:
матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом серія ВАБ 331105 від 01 серпня 2020 року, що надійшов від Станично-Луганського відділу поліції Головного управління національної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , повернути до Станично-Луганського відділу поліції Головного управління національної поліції в Луганській області - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Панчук