Справа № 147/821/20
Провадження № 3/147/389/20
01.09.2020 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 126 КУпАП,
17 серпня 2020 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 463924 від 15.07.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
За змістом ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з п.15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015№ 1376 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 463924 від 15.07.2020 не вказано свідків, їхнього місця проживання; зазначено що додаються пояснення, проте не вказано чиї це пояснення.
В протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд адміністративної справи відбудеться за викликом о 09.00 год. у Чечельницькому РС, хоча справу скерували до Тростянецького районного суду Вінницької області.
ОСОБА_1 на час вчинення правопорушення був неповнолітнім. В матеріалах справи немає відомостей щодо його законного представника.
Також в матеріалах справи відсутні інформація про отримання ОСОБА_1 посвідчення водія.
Слід звернути увагу, що всупереч ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції до матеріалів справи долучено копію пояснення від 15.07.2020, які належним чином не засвідчені, що суперечить вимогам, встановленим до оформлення копій документів.
Окрім цього, пояснення від 15.07.2020 відібрано СРПП №1 Чечельницького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області Галатаєм В.М. від ОСОБА_1 й ним же ( ОСОБА_2 ) це пояснення підписано, а не особою, у якої їх відібрано.
Наведені обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості розглянути справу щодо ОСОБА_1 .
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 126 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути до Чечельницького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 276, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 463924 від 15.07.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами повернути до Чечельницького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак