Справа № 143/883/20
Іменем України
31.08.2020 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого за ч. 3 ст. 130 КУпАП, -
04.08.2020 року на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 161604 від 02.08.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши вказаний протокол та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що його слід повернути до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області на дооформлення з наступних підстав.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, зокрема, чи правильно складений протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові докази.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення,а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, в порушення вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, що ОСОБА_1 протягом року був підданий адміністративному стягненню за частинами 1,2 ст.130 КУпАП.
З огляду на викладене у протоколі про адміністративне правопорушення не міститься відомостей щодо суті адміністративних правопорушень.
Крім того, в порушення вимог ст.251 КУпАП до матеріалів справи не додано доказів про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частинами 1,2 ст.130 КУпАП.
За таких обставин адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає поверненню до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та усунення недоліків, оскільки вищезазначене порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють розгляд протоколу в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 7, 245, 251, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Постановив:
Повернути протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, на доопрацювання до Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області, для належного оформлення відповідно до вимог закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя