Справа № 132/2500/20
3/132/1487/20
Іменем України
19.08.2020р. м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого в ПП «Нападівське», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, за ч.1 ст.130 КУпАП,
12.08.2020р. на адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №516394 від 07.08.2020р. у відношенні ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне:
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо їх оформлення.
За п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Як вбачається з протоколу, ОСОБА_2 від письмових пояснень по суті порушення у вигляді окремого процесуального документу не відмовлявся, про що свідчить відсутність відповідного запису в протоколі, а також відсутність пояснень залучених свідків, складеного акту відмови чи рапорту працівника поліції з цього приводу.
Крім цього, як слідує з протоколу серії ДПР18 №516394 від 07.08.2020р. ОСОБА_2 притягується до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП.
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність (в редакції на час вчинення правопорушення) у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення адміністративного стягнення в розмірі шестисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Водночас, у відповідності до п. 28 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23 листопада 2005 року зі змінами, суди не вправі застосовувати адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів, коли винна особа не отримувала такого права.
Адміністративний матеріал не містить відомостей щодо отримання правопорушником посвідчення водія, а протокол про адміністративне правопорушення не містить інформації про його вилучення чи видачі тимчасових документів. До протоколу не долучено довідки щодо видачі ОСОБА_2 посвідчення водія відповідної категорії, в зв'язку із чим суд позбавлений можливості вирішення питання про накладення на нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом.
Наявність перелічених недоліків, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколу і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повернути органу поліції, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя