Справа № 163/1648/20
Провадження № 3/163/1277/20
19 серпня 2020 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Чишій С.С., розглянувши направлений Рожищенським відділенням поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області протокол серії АПР18 № 056218 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.443 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючу, РНОКПП невідомий,
Старшим дільничним офіцером поліції Рожищенського відділення поліції Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області складено протокол про те, що ОСОБА_1 18.04.2020 року близько 12:00 години здійснивши перетин державного кордону України в МАПП "Ягодин", що в селі Старовойтове Любомльського району, відмовилася від обов'язкової госпіталізації до обсерватора (ізолятора) в місті Ковель по вулиці Володимирській 137, чим порушила вимоги п.5 постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 (зі змінами).
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.443 КУпАП.
На розгляд справи ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про дату та місце розгляду належним чином повідомлялася; заяв чи клопотань щодо змісту протоколу та процедури його розгляду не подала.
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 443 КУпАП встановлює відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зміст ст.443 КУпАП свідчить про її бланкетний характер, тобто порушені особою правила передбачаються не самою цією нормою, а містяться в положеннях іншого законодавства.
Обов'язкова госпіталізація осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, встановлена постановою КМ України від 11.03.2020 року № 211 (далі - постанова КМ України № 211) в редакції постанови КМ України від 02.04.2020 року № 225, яка набрала законної сили 04.04.2020 року.
Положення цієї постанови відповідають редакції ч.4 ст.29 та ст.31 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", якими КМ України наділено правом встановлювати підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів), відповідно до Закону України від 13.04.2020 року № 555-IX, який набув чинності з 18.04.2020 року.
Отже, обов'язок з обов'язкової госпіталізації в осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів) виник з 18.04.2020 року.
У письмових поясненнях ОСОБА_1 підтвердила факт своєї відмови від обсервації.
Її власне тлумачення обов'язку пройти таку обсервацію не відповідає положенням п.5 постанови КМ України № 211 і не впливає на обсяг відповідальності, оскільки такий обов'язок обсервації пов'язується виключно з фактом перетину кордону. Такий перетин кордону ОСОБА_1 доведений безсумнівно, як і її усвідомлена відмова від обсервації.
Подія порушення правил щодо карантину людей мала місце 18.04.2020 року, протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 було складено 24.04.2020 року, відтак строк для накладення стягнення збіг 18.07.2020 року.
У суд справа надійшла 26.05.2019 року, з огляду на розклад призначених до розгляду справ розгляд справи був призначений на 22.06.2020 року. Через відсутність даних про своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи ОСОБА_1 розгляд справи відкладено на 14.07.2020 року.
14.07.2020 року через перебування головуючого у відпустці розгляд протоколу був перенесений на 17.07.2020 року.
17.07.2020 року розгляд справи повторно відкладено на 19.08.2020 року з метою належного повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи відповідно до ст.268 КУпАП.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно із ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки передбачені ст.443 КУпАП правопорушення з огляду на досліджені матеріалами справи: її письмовими поясненнями про відмову від обсервації, протокол про адміністративне правопорушення, копію паспорта ОСОБА_1 для виїзду за кордон.
Однак на час розгляду справи збігли строки накладення стягнення, у зв'язку з чим провадження в справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.443 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити за збігом строку для накладення стягнення.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.С.Чишій