Справа №597/1164/20
Провадження №3/597/473/2020
"28" серпня 2020 р. суддя Заліщицького районного суду Тернопільської області Дудяк С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Заліщицького відділення поліції Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ст.184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Протокол про адміністративне правопорушення у даній справі відносно ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП серії ГП №147863 складено ДОП Заліщицького відділення поліції Ничкою А.В. 22.08.2019 року.
Вперше справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП направлено Заліщицьким відділенням поліції Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області в суд 26.12.2019 року за вх. №2797.
Постановою суду 26.12.2019 року вказану справу повернуто Заліщицькому відділенню поліції Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області для доопрацювання, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №147863 від 22.09.2019 року, відносно ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП не вказано дати, часу та місця вчинення адміністративного правопорушення.
Зазначені вище недоліки перешкоджали об'єктивному розгляду даної справи та прийняттю справедливого рішення.
Вдруге дану справу відносно ОСОБА_1 Заліщицьким відділенням поліції Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області направлено до Заліщицького районного суду Тернопільської області 19.08.2020 року за вх.№1941, однак належного доопрацювання не проведено, чим не виконано постанову суду від 26.12.2019 року.
Відповідно до ст.278 ч.1 п.2 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №147863 від 22.09.2019 року, відносно ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП не розкрито суті адміністративного правопорушення, ДОП Заліщицького ВП Ничка А.В. обмежилася лише констатацією факту, що ОСОБА_1 не належним чином виконувала свої батьківськів обов'язки, не зазначивши в чому саме це проявилося.
Крім цього, в графі протоколу “склад адміністративного правопорушення” наявне внесення додаткових відомостей після підписання протоколу особою, стосовно якої він складений.
Відповідно до вимог п.п.6, 7 “Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції”, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
Враховуючи вищевказане, вбачаю необхідність повторного направлення адміністративного матеріалу для належного доопрацювання органу, який його склав, зважаючи на те, що вказані недоліки перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи та прийняттю справедливого рішення.
Однак, в той же час приходжу до переконання, що повторне направлення справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання позбавлене будь-якого сенсу, з огляду на наступне:
У відповідності до ст.247 п.7 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, в зв'язку із збігом трьохмісячного строку, на протязі якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення.
Відповідно до ст.38 ч.2 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серії ГП №147863 від 22.08.2019 року, правопорушення, яке інкриміновано ОСОБА_1 та відповідальність за яке передбачена ст.184 ч.1 КУпАП вчинене 22.08.2019 року.
Отже, на момент розгляду матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з вини працівників Заліщицького ВП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області закінчився трьохмісячний строк, передбачений ст.38 ч.2 КУпАП.
За таких обставин вважаю, що провадження в даній справі про адміністративне правопорушення слід закрити, так як з дня його вчинення - 22.08.2019 року минуло більш ніж три місяці.
Керуючись ст.ст.38 ч.2, 247 п.7, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП закрити на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Заліщицький районний суд Тернопільської області.
Суддя: С. В. Дудяк