Постанова від 20.08.2020 по справі 560/2567/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/2567/19

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Тарновецький І.І.

Суддя-доповідач - Смілянець Е. С.

20 серпня 2020 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Смілянця Е. С.

суддів: Білої Л.М. Капустинського М.М. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Охримчук М.Б.,

представника позивача: Бейлика А.В.,

представника відповідача: Крамар А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу виконавчого комітету Хмельницької міської ради на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 січня 2020 року (повне рішення складене 22.01.2020) у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Буд Кепітал Менеджмент", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Приватне мале підприємство "ФІНМАРКЕТ" до виконавчого комітету Хмельницької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

в серпні 2019 року позивач, ПП "Буд Кепітал Менеджмент", звернулося в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради (відповідача), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Приватне мале підприємство "ФІНМАРКЕТ", про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 11.07.2019 № 628 "Про демонтаж тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності".

Хмельницький окружний адміністративний суд рішенням від 13.01.2020 в задоволенні позову відмовив. Судове рішення мотивоване тим, що відповідач під час прийняття рішення від 11.07.2019 № 628 "Про демонтаж тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності", діяв у спосіб та в межах повноважень, наданих законом, у зв'язку з чим підстав для визнання оскаржуваного рішення протиправним та скасування судом не встановлено.

Не погоджуючись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

Аргументами на підтвердження вимог скарги зазначає, що павільйон є об'єктом для обслуговування будівництва, та належить позивачу, як суб'єкту що здійснює будівництво, не являється малою архітектурною формою для здійснення підприємницької діяльності, адреса зазначена у рішенні є невірною, оскільки будівництво ведеться за адресою м. Хмельницький 2А, а в рішенні зазначено адресу м. Хмельницький, Кам'янецька, 2, його демонтаж, знесенням або перенесення не може бути здійснено без фактичного нанесення шкоди власнику. Вважає, що всі документи складені Управлінням торгівлі ХМР та саме рішення виконкому стосується адреси місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 2, натомість будівництво позивачем ведеться за адресою місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 2 А і демонтована споруда належить позивачу, як об'єкт для обслуговування будівництва, що передбачено проектом виконання робіт (ПВР). Натомість Витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права доданий відповідачем передбачає право оренди ПМП «Фінмаркет» земельної ділянки для будівництва за адресою місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 2 А, однак 25 липня 2019 року було здійснено демонтаж павільйону позивача та вручено рішення Виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 11.07.2019 № 628 про демонтаж тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, яка розміщена по вул. Кам'янецькій, 2 в строк до 25 липня 2019 року.

У відзиві на апеляційну скаргу представник відповідача зазначає, що на підставі рішення Хмельницької міської ради від 21.09.2016 №55 «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій і внесення змін і доповнень до Правил благоустрою території міста Хмельницького, затверджених в новій редакції рішенням міської ради від 15.06.2014 № 71, із внесеними змінами рішеннями міської ради від 24.12.2014 № 22, 4.07.2018 №29» 15.05.2019, працівниками ХМКП «Муніципальна дружина» складено протокол про адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність відповідно до ст. 152 КУпАП та виставлено вимогу про проведення демонтажу споруди її власниками самостійно, до 27 травня 2019 року. Однак, у вказаний термін демонтаж споруди не здійснено, внаслідок чого, управління питань з екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради звернулося із листом до начальника управління торгівлі Хмельницької міської ради, в якому просило підготувати проект рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради про демонтаж незаконно встановленої тимчасової споруди по вул. Кам'янецькій, 2а .

В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги та просив суд задовольнити її.

Представник відповідача заперечував проти задоволення апеляційної скарги позивача та просив суд залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Третя особа в судове засіданні не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена судом належним чином. Причини неявки до суду не повідомила.

Згідно з положеннями ч. 3 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, які прибули в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ПМП «Фінмаркет» здійснює підприємницьку діяльність на земельній ділянці за адресою місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 2 А з кадастровим номером 6810100000:01:004:0120.

02.02.2017 між ПП "Буд Кепітал Менеджмент" (Забудовник) та ПМП «Фінмаркет» (Замовник) укладено договір про організацію капітального будівництва та передачу функцій замовника. За даним договором сторони врегулювали між собою відносини щодо замовлення, організації та забезпечення будівництва висотного багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими торговельно-офісними приміщеннями та закладами ресторанного господарства, за адресою: місто Хмельницький вулиця Кам'янецька, 2 А, кадастровий номер земельної ділянки 6810100000:01:004:0120.

Згідно договору про організацію капітального будівництва та передачу функцій замовника від 02.02.2017 та акту прийому-передачі будівельного майданчика для організації будівництва та подальшої її передачі будівельного майданчику підрядним організаціям для виконання будівельних робіт від 05.02.2017 ПМП «Фінмаркет» передав ПП "Буд Кепітал Менеджмент" будівельний майданчик для організації будівництва та подальшої її передачі підрядним організаціям для виконання будівельних робіт, площею 2500 м. кв., що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 2А. На майданчику встановлений, будівельний павільйон 6*9 м. кв. для зберігання інвентарю.

22.03.2017 Хмельницька міська рада прийняла рішення "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Хмельницького" № 30 від 22.03.2017, із внесеними змінами від 04.07.2018 № 29 та від 17.04.2019 № 28.

Пунктом 10 зазначеного Рішення встановлено, що розміщення на території міста тимчасових споруд, у яких здійснюється продаж нерухомого майна у новобудовах, проводиться з урахуванням наступного: такі тимчасові споруди, у випадках, коли земельні ділянки, на яких ведеться будівництво відповідних житлових будинків, безпосередньо прилягають до вулиці або провулку, розміщаються у межах цих земельних ділянок, без стягнення плати за їх розміщення з урахуванням вимог, зазначених у п.2.1. рішення 36-ої сесії міської ради №42 від 05.03.2014 "Про внесення змін та доповнень до рішення 15-ої сесії міської ради №23 від 29.02.2012р. та 21-ої сесії міської ради №18 від 12.12.2012р."; рішення про розміщення тимчасової споруди приймається виконавчим комітетом міської ради за зверненням користувача земельної ділянки .

Управлінням торгівлі Хмельницької міської ради здійснено перевірку щодо правомірності розміщення ТС/ТК на території м. Хмельницького, в результаті якої було виявлено тимчасову споруду, яка розміщена за адресою: вул. Кам'янецька, 2, без відповідних документів на встановлення.

На підставі рішення Хмельницької міської ради від 21.09.2016 №55 «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій і внесення змін і доповнень до Правил благоустрою території міста Хмельницького, затверджених в новій редакції рішенням міської ради від 15.06.2014 № 71, із внесеними змінами рішеннями міської ради від 24.12.2014 № 22, 4.07.2018 №29» 15.05.2019 р., працівниками ХМКП «Муніципальна дружина» складено протокол про адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність відповідно до ст. 152 КУпАП та виставлено вимогу про проведення демонтажу споруди її власниками самостійно, до 27 травня 2019 року.

У вказаний термін демонтаж споруди не здійснено, внаслідок чого, управління питань з екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради звернулося із листом до начальника управління торгівлі Хмельницької міської ради, в якому просило підготувати проект рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради про демонтаж незаконно встановленої тимчасової споруди по вул. Кам'янецькій, 2а .

11.07.2019 виконавчий комітет Хмельницької міської ради розглянувши клопотання управління торгівлі та додані матеріали, керуючись Законами України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», Правилами благоустрою території м. Хмельницького, затвердженими рішенням 39-ої сесії Хмельницької міської ради від 25.06.2014 №71, рішенням восьмої сесії міської ради від 21.09.2016 №55 «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій і внесення змін і доповнень до Правил благоустрою міста Хмельницького, затверджених в новій редакції рішенням міської ради від 25.06.2014 №71, із внесеними змінами рішеннями міської ради від 24.12.2014 № 22, від 04.07.2018 № 29» із внесеними змінами, вирішив демонтувати тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності, яка розміщена по вул. Кам'янецькій, 2 . Доручено комунальним підприємствам в присутності представників управління архітектури та містобудування, управління екології та контролю за благоустроєм міста, управління торгівлі, в строк до 25 липня 2019 року провести демонтаж зазначеної тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності.

Не погоджуючись з даним рішенням, вважаючи його незаконним та протиправним, ПП "Буд Кепітал Менеджмент" звернулося до суду з адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.

Згідно частин першої, другої та третьої статті 242 КАС України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Крім того, стаття 2 та частина четверта статті 242 КАС України встановлюють, що судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, відповідно до частини першої статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі Закон № 280/97-ВР) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

Згідно з пунктом 44 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання, зокрема, встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку.

Повноваження сільських, селищних і міських рад та їх виконавчих органів у сфері благоустрою населених пунктів визначені також статтею 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 6 вересня 2005 року № 2807-IV, згідно частини другої якої до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо.

Приписами статті 28 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності від 17.02.2011 №3038-VІ передбачено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

При цьому, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 р. за N 1330/20068, затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі - Порядок №244), який визначає механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Згідно пункту 1.3. Порядку №244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Пункт 2.1. Порядку №244 передбачає що підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС (додаток 1).

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС (пункт 2.2. Порядку №244). До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним (пункт 2.3. Порядку №244).

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви (абзац перший пункту п.2.4. Порядку №244).

Як встановлено судом першої інстанції, з метою впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького, керуючись Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244, Правилами благоустрою території міста Хмельницького, в редакції, затвердженій рішенням міської ради від 25.06.2014 №71 із внесеними змінами та доповненнями Хмельницькою міською радою прийнято рішення від 22.03.2017 № 30 "Про впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій на території міста Хмельницького" із змінами та доповненнями внесеними рішенням Хмельницької міської ради від 04.07.2018 № 29 та від 17.04.2019 № 28.

Пунктом 10 рішення Хмельницької міської ради від 22.03.2017 № 30, визначено установити, що розміщення на території міста тимчасових споруд, у яких здійснюється продаж нерухомого майна у новобудовах, проводиться з урахуванням наступного:

10.1. такі тимчасові споруди, у випадках, коли земельні ділянки, на яких ведеться будівництво відповідних житлових будинків, безпосередньо прилягають до вулиці або провулку, розміщаються у межах цих земельних ділянок, без стягнення плати за їх розміщення з урахуванням вимог, зазначених у п.2.1. рішення 36-ої сесії міської ради №42 від 05.03.2014 "Про внесення змін та доповнень до рішення 15-ої сесії міської ради №23 від 29.02.2012р. та 21-ої сесії міської ради №18 від 12.12.2012р.";

10.2. рішення про розміщення тимчасової споруди приймається виконавчим комітетом міської ради за зверненням користувача земельної ділянки;

10.3. тимчасова споруда поза межами земельної ділянки, на якій ведеться будівництво житлового будинку, розміщується за паспортом прив'язки та договором особистого строкового сервітуту на строк не більше ніж на 2 роки з можливістю продовження строку дії паспорта прив'язки та договору особистого строкового сервітуту до завершення будівництва без зміни функціонального призначення тимчасової споруди;

10.4. після закінчення строку дії договору тимчасова споруда протягом не більше десяти днів підлягає демонтажу за рахунок заявника, а у разі порушення цього терміну тимчасова споруда демонтується у відповідності до вимог Порядку демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкцій, затвердженого рішенням міської ради;

Відповідно до п. 2.3 Порядку №244, демонтажу на підставі рішення виконавчого комітету підлягають ТС та ТК, які зокрема встановлені самовільно.

З матеріалів справи встановлено, що підставою для прийняття спірного рішення є матеріали обстеження тимчасових споруд щодо правомірності їх розміщення на території м. Хмельницького складені Управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради та Управлінням торгівлі Хмельницької міської ради, відповідно до яких спірний об'єкт кваліфіковано, як самовільна розміщена тимчасова споруда, в якій здійснюється продаж нерухомого майна в новобудові.

Як вірно зазначено судом першої інстанці, рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради про розміщення тимчасової споруди, розташованої за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 2А у позивача відсутнє. Представником позивача вказаний факт в судовому засіданні не заперечувався. Жодної дозвільної документації щодо встановлення тимчасової споруди позивачем до суду надано не було.

Також встановлено, що працівниками Управління торгівлі Хмельницької міської ради за результатами проведення перевірки щодо правомірності розміщення ТС/ТК на території м. Хмельницького, було складено вимогу про демонтаж тимчасової споруди, в якій зазначено адресу незаконно встановленої тимчасової споруди - вулиця Кам'янецька, 2.

При цьому, за результатами обстеження щодо виконання вимоги про зобов'язання демонтажу тимчасової споруди працівниками Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради, складено акт від 28.05.2019 про те, що тимчасова споруда, яка розміщена за адресою вулиця Кам'янецька, 2а в строк визначений у вимозі не демонтована, та направлено лист до начальника управління торгівлі Хмельницької міської ради, в якому просило підготувати проект рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради про демонтаж незаконно встановленої тимчасової споруди по вул. Кам'янецькій, 2а .

Колегія суддів вважає необґрунтованими доводи представника позивача стосовно адреси, за якою в оскаржуваному рішенні визначено демонтувати тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності по вул. Кам'янецька, 2, хоча споруда розміщена по вул. Кам'янецька, 2а, оскільки в ході розгляду справи судом першої інстанції встановлено, що за адресою по вул. Кам'янецькій, 2 у місті Хмельницькому знаходиться шестиповерхова будівля Будинку побуту, матеріалами перевірки ідентифіковано об'єкт демонтажу, зокрема його опис та фотофіксація, що підтверджує розміщення об'єкту біля будівлі Будинку побуту. Також встановлено, що адреса - вул. Кам'янецька, 2а належить земельній ділянці (для будівництва) на якій на час демонтажу відсутні об'єкти, що визначають номер адреси.

Натомість, Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності №244 визначає прийняття рішення про демонтаж тимчасової споруди, однак не визначає форму такого рішення, в якій має бути обов'язкове зазначення адреси об'єкта, який належить демонтувати.

Отже, враховуючи відсутність присвоєння адреси об'єкту демонтажу та розташування його поруч із нежитловим приміщенням за адресою вул. Кам'янецька, 2, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що в даному випадку відсутність визначення адреси земельної ділянки на якій розміщено об'єкт демонтажу та наявність чіткої ідентифікації об'єкта матеріалами перевірок, вказують на відсутність підстав для скасування такого рішення.

Водночас, колегія суддів зазначає, що точну адресу розташування тимчасової споруди, яка підлягала демонтажу встановити візуально неможливо, оскільки дозвільні документи на встановлення тимчасової споруди у позивача відсутні, що також спростовує доводи позивача про те, що демонтована споруда належить позивачу, як об'єкт для обслуговування будівництва (вагончик для переодягання працівників на об'єкті будівництва), що передбачено проектом виконання робіт (ПВР).

Окрім того, наявність заяви директора ПМП "Фінмаркет" Пенкаля С.В. , щодо надання дозволу на встановлення кіоску для розміщення центру продажу нерухомості біля будівництва висотного багатоквартирного житлового будинку по вул. Кам'янецькій, 2А від 09.06.2016 та протокол засідання постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища від 24.06.2016, згідно яких на розгляді комісії перебувало звернення директора ПМП "Фінмаркет" Пенкаля С.В. , щодо надання дозволу на встановлення кіоску для розміщення центру продажу нерухомості біля будівництва висотного багатоквартирного житлового будинку по вул. Кам'янецькій, 2А, не є дозвільними документами, оскільки розгляд звернення було знято на довивчення.

При цьому, жодних доказів того, що вказана тимчасова споруда використовувалася в інших цілях, в тому числі, як зазначає позивач для переодягання працівників на об'єкті будівництва, позивачем суду не надано.

Позивач також посилається на правову позицію викладену в постанові Касаційного адміністративного суду від 07.10.2019 року у справі №705/6569/16-а та зазначає, що даний будівельний павільйон не підлягає під визначення тимчасової споруди в розумінні Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а тому відповідно до ст.38 даного Закону павільйон має бути знесений виключно на підставі рішення суду.

Суд апеляційної інстанції вважає такі доводи позивача безпідставними, оскільки ознайомившись з постановою суду касаційної інстанції, на яку посилається позивач, встановлено, що дійсно в даній справі касаційний суд дійшов висновку про неправомірність рішення відповідача, оскільки об'єкт знесення не являвся тимчасовою спорудою. Даний об'єкт підлягав демонтажу тільки за рішенням суду. До таких висновків Верховний суд прийшов через те, що демонтована споруда була двоповерховою, що в свою чергу не відповідає визначенню тимчасової споруди зазначеної у Законі.

В свою чергу, дослідивши матеріали справи судом апеляційної інстанції встановлено, що демонтований об'єкт позивача є тимчасовою спорудою, оскільки являється одноповерховою, що виготовлена з полегшених конструкцій і встановлена тимчасово, без улаштування фундаменту. Таким чином до даних правовідносин не застосовуються вимоги ст. 38 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та правова позиція викладену в постанові Касаційного адміністративного суду від 07.10.2019 року у справі №705/6569/16-а.

Також позивачем зазначалося, що рішення виконавчого комітету ХМР від 11.07.2019 року № 628 "Про демонтаж тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності" прийняте на підставі рішення Хмельницької міської ради № 55 від 21.09.2016 року, яким затверджено Порядок демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та тимчасових конструкції. Дане рішення міської ради є незаконним, оскільки не узгоджується з принципами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, визначеними Законом України "Про засади держаної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Тому на думку позивача рішення виконавчого комітету ХМР від 11.07.2019 року № 628 є незаконним.

Спростовуючи доводи апеляційної скарги суд апеляційної інстанції зазначає, що в даному випадку позивачем рішення Хмельницької міської ради № 55 від 21.09.2016 року не оскаржувалося, воно не було предметом розгляду в суді першої інстанції, і давати оцінку правомірності його прийняття та відповідності Закону в суду апеляційної інстанції, в межах розгляду даної адміністративної справи, немає.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції про те, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради мав право приймати оскаржуване рішення від 11.07.2019 № 628 "Про демонтаж тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності", тобто діяв у спосіб та в межах повноважень, наданих законом.

Колегія суддів зазначає, що під час перегляду рішення суду першої інстанції порушень норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильного застосування норм матеріального права поза межами вимог скаржника та доводів, викладених у апеляційній скарзі, у ході апеляційного розгляду справи встановлено не було.

Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу виконавчого комітету Хмельницької міської ради залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 січня 2020 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 27 серпня 2020 року.

Головуючий Смілянець Е. С.

Судді Біла Л.М. Капустинський М.М.