Справа № 159/3327/20
27 серпня 2020 рокусмт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла з відділу організації несення служби в м. Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 ,
26 серпня 2020 року до Бородянського районного суду Київської області з відділу організації несення служби в м. Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 03 липня 2020 року, о 12-й годині 30 хвилин, м. Ковель автодорога М-07 "Київ-Ковель-Ягодин", 440 км + 500 метрів, водій, керуючи транспортним засобом, при перестроюванні для обгону не врахував дорожньої обстановки, безпечної дистанції та інтервалу, та вчасно на неї не зреагував, не переконався в безпечності обгону, щоб не створювати перешкод, в результаті автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив п. 2.3 "б", п. 10.1 Правил дорожнього руху.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Даний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
За ст. 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено хто є другим учасником дорожньо-транспортної пригоди, якими транспортними засобами керували учасники пригоди,які наслідки настали від дій ОСОБА_1 і які транспортні засоби були пошкоджені.
Крім того, дата народження ОСОБА_1 , вказана в протоколі про адміністративне правопорушення, не відповідає даті народження цієї особи згідно з паспортом громадянина України.
Також матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 оформлені з порушенням Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07 листопада 2015 року за № 1395.
Відповідно до пункту 1 розділу IХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1395 від 07 листопада 2015 року, у разі порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: 1) схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.
Згідно з пунктом 4 розділу IХ цієї Інструкції, на схемі місця ДТП графічно зображуються та фіксуються такі об'єкти:
1) ділянка дороги, на якій сталась ДТП; 2) сталі орієнтири, до яких на схемі здійснена прив'язка об'єктів та слідів; 3) транспортні засоби, причетні до ДТП, координати їх розміщення відносно елементів проїжджої частини та сталих орієнтирів; 4) сліди гальмового шляху коліс транспортних засобів: їх розміщення відносно елементів проїжджої частини; довжина від їх початку до кожного колеса транспортного засобу із зображенням місць розривів; довжина слідів на ділянках з різним покриттям; 5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобів; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту; 6) координати місця зіткнення, наїзду відносно сталих орієнтирів; 7) ширина проїжджої частини разом з роздільними смугами; 8) ширина тротуарів, узбіччя; 9) розміри ділянок з різним станом дорожнього покриття; 10) розміри та розміщення дефектів дорожнього покриття; 11) розташування дорожньої розмітки; 12) розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху; 13) розташування шлагбаума, засобів сигналізації, дорожніх знаків на підході до залізничного переїзду.
В обов'язковому порядку на схемі місця ДТП заповнюється таблиця дорожніх умов та зазначаються назви об'єктів, зображених на схемі.
Встановленим вимогам матеріали справи про адміністративне правопорушення не відповідають, оскільки наявна в матеріалах справи "Схема місця дорожньо-транспортної пригоди", яка сталася 03 липня 2020 року о 12-й годині 35 хвилин, не містить у собі даних, перелік яких визначено пунктом 4 розділу IХ Інструкції.
Крім того вказаний протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про потерпілих, хоча в протоколі зазначено, що в наслідок ДТП завдані матеріальні збитки.
Згідно із п. 7 розділу ІІ "Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції" затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року за № 1376, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 01 грудня 2015 року №1496/27941, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Даній вимозі протокол не відповідає, так як містить виправлення в графі відносно кого складено протокол та в графі, де зазначається час скоєння правопорушення.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносноОСОБА_1 і додані матеріали не відповідають вимогам закону, що унеможливлює призначення справи до судового розгляду, а тому справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до відділу організації несення служби в м. Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення.
СуддяГ. Стасенко